Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL COMBO brak ładowania...

16 Sty 2003 18:40 3778 5
  • Poziom 12  
    pali się kontrolka ładowania oraz hamulca ręcznego jednocześnie.Brak ładowania,sprawdzałem złączki przy alternatorze jedną i drugą i nic.Jak można zlokalizować usterkę??? OPEL COMBO 1.7 D rp. 1995 Może ktoś podsunie sugestię lub schemat ładowania...
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    dzięki za sugestię,jeśli chodzi o elektryka sam. to trochę daleko,można niedojechać lub niewrócić(szczególnie wieczorem) w razie niepowodzenia w naprawie, a chodzi właściwie o schemat i może coś zadziała.... ps. zastanawiam się nad kontrolką hamulca.

no cóż, po rozbiórce alternatora okazało się, że cewki stojana są do wymiany...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Miałem podobny efekt. Przewijany był stojan alternatora (nie wiem czy było to konieczne ale tak stwierdził fachowiec) i wymieniłem regulator i była lipa. Wyprowadzilem zatem szczotki alternatora na zewnątrz, podłaczyłem regulator od poloneza i przekaźnik wewnątrz dociążyłem dodatkowo żarówką 12V/5W bo nie chciał się wzbudzać, do dziś działa ok (ok 1 roku).
  • Poziom 13  
    w arze ze stojanem często pada regulator ,mostek prostowniczy i przekaźnik umieszczony na prawym słupku wewnątrz auta