Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat Hydrauliczny problem z cisnieniem

30 Mar 2010 21:44 8410 22
  • Poziom 9  
    Mam agregat hydrauliczny (hydraulika zebata). Do tego urzadzenia jest podpiety mlot wyburzeniowy ( mlot + przedluzacze sprawdzone 4-krotnie). Mam problem z agregatem silnik chodzi ( 13,5 hp oryginal) pompa jest nowa (pompa nowa wloska oryginalna dopiero co ja sporowadzilem).
    Co sie dzieje:
    - bez mlota silnik przez regulator obrotow prawie wyjdzie z siebie czuc ogromne obciazenie silnika (podczas wl obiegu)
    - z podpietym mlotem silnik w ogole nie reaguje na obciazenie mlot bije jednostajnie lecz slabo z wolno

obok reduktora jest "okreslnik" podawania cisnienia na mlot (wysokie cisnienie ; male cisnienie) - mlot przy obydwoch cisnieniach bije tak samo. W nanometrze po reduktorze pokazuje 160 barow; na powrocie z mlota 100 barow. Przez te objawy myslalbym ze to pompa lecz mam 2 pompy nowa ze sklepu i uzywana (roczna) i chodzi tak samo. W reduktorze z tego co widzialem to nic nie ma sam przeplyw oleju. Filtr oleju nowy. Moze byc to wina oleju ( olej ma 2 lata firma orlen argo) prosze o pomoc!!
  • Poziom 33  
    Zawór redukcyjny nie pracuje na przelew aby?
    Instalacja do dokładnego przeglądu i płukania, to raz.
    Wszystkie zawory redukcyjne, regulatory itd. do rozkręcenia i mycia, to dwa.
    V.
  • Poziom 9  
    wszystko w reduktorze jest umyte zawory ktore poszczaja olej do mlota wymienione. Nic to nie dalo mlot bije dalej slabo. Moze byc to wina oleju ?? bo jeszcze jego nie wymienialem
  • Poziom 23  
    Witam Z tego co podajesz , bez młota silnik pracuje ciężko , znaczy podaje wysokie ciśnienie , natomiast po podłączeniu młota silnik pracuje lekko [niskie ciśnienie] a więc winny młot , Jak go sprawdzałeś ? że masz na niego pewność . To jest tylko sugestja ponieważ ja maszyny nie znam . Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Mlot jest sprawny, sprawdzalem go na 2 roznych maszynacho podobnych wlasciwosciach bije jak szalony. Cisnienie wylotowe na nanometrze wskazuje 160 barow wiec sam nie wiem co go moze bolec. Z tego co mi sie wydaje to na reduktorze nie ma oporu oleju ze nie zalancza silnika na wyzsze obroty
  • Poziom 9  
    jeszcze jedno zauwazylem iz kiedy olejej sie zagrzeje to mlot lepiej bije, rozebralem wszystko od nowa, zaczelem sprawdzac kazda czastke agregatu hydraulicznego po sprawdzeniu 80% hydrauliki czyli : chlodnicy, rozdzielacza, wezy, (pompy nie spr i nie sprawdzalem filtra oleju sa to nowe podzespoly) i tu jest pytanie dlaczego on zaczyna bic lepiej (punktacja 1- 10 to 7 ) to jest olej cieply czuje po przewodach lecz z tego co rozumiem to powinna chlodnica chlodzic olej i doprowadzac go do pompy i wtedy lekko kabel moze byc cieply po pompie lecz nie goracy prosze o POMOC cale podkarpacie probowalo to zrobic i serwisy autoryzowane (lecz nie tej firmy agregatu ) z calej polski i nic nikt nie wie co jest z agregatem jeden serwis powiedzial ze musi byc wiekszy przekruj przewodow lecz mialem w zapasie taki i nic z tego nie wyszlo bil slabiej ale z tego co kojarze bylo mniejsze cisnienie w przewodach wymienie w najblizszym czasie olej taki jaki jest w specyfikacji sprzetu sprowadzam go ze stanow bo to agregat sprowadzany i nie ma przedstawiciela w polsce. Moze z Panstwa moze mi podpowiedziec co to jest gwarantuje zaplate jesli sie to sprawdzi.
  • Poziom 11  
    Z opisu wnioskuje że coś hamuje przepływ oleju powracającego z młota do zbiornika. Jeśli przed młotem jest 160 bar, a za młotem 100bar, to młot pracuje na 60 bar. Moim zdaniem sprawdź powrót.
  • Poziom 9  
    dokladnie szukalem ost iz go cos blokuje z powrotem, co zrobilem: wymienilem waz powrotny na wiekszy przekroj, nic nie dalo przepatrzylem jeszcze raz powrot. Najbardziej mnie ciekawi jak olej zwiekszy swoja temperature to mocniej bije, a tak w ogole zobrazuje Wam schemat agregatu:
    Zbiornik- ze zbiornika wychodza 2 weze, pierwszy waz(1) do pompy 2 do chlodnicy(2). Pompa polaczona w litere odwrocone T czyli

pompa
    chlodnica ----||----zbiornik

z pompy wychodzi wysokocisieniowy waz ktory idzie do rozdzielacza, w rozdzielaczy kanaly o szerowkosci okolo 2 cm kazdy drozny do rozdzielacza jest podpiety filtr oleju. Oczywiscie z rozdzielacza ida 2 zawory: zasilajacy + powrot. Rozdz.. zakrecany jest do zbiornika o to schemat:

- zawor
    /
    = = = = rozdzielacz - zawor
    || || filtr
    pompa ||
    Chłodnica------||-------zbiornik
    || ||
    -----------------------

prosze o pomoc
  • Poziom 28  
    Mógłbyś dać jakieś zdjęcia, a najlepiej rysunek ( schemat ), bo ten opis wyżej to zupełnie nieczytelny. Tez podejrzewam problem z powrotem, ale silnik powinien pracować ciężko przy pracującym młocie. Jak mierzyłeś ciśnienie na powrocie?

Może problem jest w szybkozłączach przewodu powrotnego?
  • Poziom 9  
    dzisiaj dorzuce fotki + schemat, zlaczki nowe wymienilem
  • Poziom 9  
    dorzucam schemat Agregat Hydrauliczny problem z cisnieniem
    1 - zbiornik
    2- pompa
    3 chlodnica
    4- rozdzielacz
  • Poziom 11  
    Na rysunku coś jest nie tak. Wynika z niego że pompa pobiera olej ze zbiornika oraz z chłodnicy oleju a wtedy nie zgadza się kierunek przepływu. Proponuje powrót oleju z młota wpuścić do zbiornika oleju przez wlew, a otwór na rozdzielaczu zaślepić. Zobaczymy jaki będzie skutek.
  • Poziom 9  
    probowalem tak zrobic miesiac temu mlot tak samo chodzi
  • Poziom 28  
    Dlaczego na powrocie z młota jest 100 bar???? Moim zdaniem to dużo za dużo.
  • Poziom 9  
    na powrocie jest 100 a na zasilajacym jest 160
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    schemat taki jak urzadzenie zapomnialem tam dodac filtr oleju on jest w rozdzielaczu, ten agregat przeszedl juz z 10 serwisow i nikt nie wie o co w nim chodzi wiec sie pytam was bo ja juz tez zglupialem
  • Poziom 23  
    Witam Tak jak wcześniej wspomniałem nie znam tego sprzętu , ale próbuj powrót z młota podłączyć bezpośrednio do zbiornika , tak aby ominąć wszelkie urządzenia spowalniające swobodny powrót oleju . Ponieważ rzeczywiście na powrocie 100 bar ,to wręcz nie możliwe . Czasami szybko złącza blokują takie przepływy , sprawdź . Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    oki dzisiaj sproboje to zrobic jak napisaliscie mam nadzieje ze cos wyjdzie na jaw bo juz sil do tego nie mam
  • Poziom 9  
    to samo tak samo bije nawet sprawdzalem na roznych mlotach i to samo
  • Poziom 17  
    Czyli agregat cos nie teges.
    Jednak coś z odpływem jest nie halo.
    Wrzuć foty albo jakiś sensowny rysunek albo typ .
  • Poziom 9  
    rozwiazana sprawa zamienilem kabel zasilajacy na mniejsza srednice wtedy moc mlota zwiekszyla sie choc kable byly oryginalne lecz musialem oddac agregat firmie bije mlot super, silnik reaguje na obciazenie nie ma za wysokich obrotow wiec jest wporzadku dzieki za probe pomocy