Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sprzęt dla początkującego Dj-a

Radiell 30 Mar 2010 22:01 3943 15
    Radiell
    Level 9  
    Witam

Muzyką interesowałem się od zawsze, lecz dopiero teraz stwierdziłem że naprawdę chcę się tym zająć. I szukam jakiegoś taniego sprzętu, który pozwoli mi się sprawdzić jako dj, ma to być sprzęt do nauki i jeżeli to mnie wciągnie to za 3-4 miesiące kupie coś z wyższej półki.

1) Zastanawiałem się nad reloop rmx 20 czy jest sens kupować używany? Bo można wyrwać naprawdę za groszę. Oraz czy pozwoli on mi na parę miesięcy nauki? A może coś lepszego w tym przedziale znajdę?
    2) Co Do Cd-playerów nie mam żadnego pomysłu, może coś polecicie?
    3) Jeżeli kupiłbym na początek jedynie mixer to jak bez cd-playerów można było by go używać? Podłączając do kompa z odpowiednim software?

Pozdrawiam
    zackk
    Level 15  
    Najlepsze rozwiązanie wg mnie- pożyczyć od kogoś. Chcieć nie zawsze idzie z parą z móc. Dlatego unikniesz wydatków. Jak już załapiesz to proponuję rozglądnąć się za sprzętem.
    Pozdrawiam- zackk.
    Radiell
    Level 9  
    Właśnie pożyczyć nie mam od kogo, choć u kumpla raz na jakiś czas gram i podoba mi się to ale co z tego że w tygodniu 1-2h się pobawię. Dlatego zastanawiam się nad własnym sprzętem aby w każdej chwili móc z niego skorzystać
    zackk
    Level 15  
    Osobiście zaczynałem od "setek" Pioneer'a plus mikser Behringer'a vmx 200 (czy jakoś tak). Odtwarzaczy innych firm nie znam. Wg mnie najrozsądniejsze rozwiązanie- kup np. używany cd Pioneer cmx 3000 i niedrogi mikser (może być wspomniany wcześniej Behringer, ale najlepiej nowy).
    Pozdrawiam- zackk.
    Radiell
    Level 9  
    Właśnie przeglądam sobie oferty używanych mikserów i widzę w cenie do 300zl Miksery Behringer VMX 200,Behringer DX626 oraz reloop rmx 20 Który z tych mikserów byście wybrali? Behringera używanego trochę się boje bo słyszałem że ma niska żywotność.
    alexv
    Level 14  
    Ja bym brał Reloopa mimo zimnych lutów i itp. :) dla mniej jest to trochę lepszy sprzęt od Beringera, co do odtwarzacza Setki to będzie najlepszy wybór
    Radiell
    Level 9  
    Ciągle nie moge się zdecydować co do miksera, bo pojawiła mi się nowa opcja prawie nie używany behringer djx 700 co o nim sądzicie? Może go wziąć?
    wolek14
    Level 31  
    Używałem go i mi się spodobał, lecz nie znam reszty modeli więc nie mogę porównywać który lepszy. Poza tym podobno są bardzo awaryjne.
    Radiell
    Level 9  
    No właśnie wiele osób skarży się na ten mikser, inni natomiast mówią że jest on ok. Bo właśnie miałem brać używanego reloopa rmx 20 ale zauważyłem tego behringera djx 700 i nie mogę się zdecydować. Mixer ma mi jedynie posłużyć do nauki przez parę miesięcy, potem jak stwierdzę że chce się w to bawić zakupie coś z górnej półki.
    zackk
    Level 15  
    Miałem kiedyś djx-700 i nie polecam. Zastanów się co kiedyś szybciej sprzedasz i za ile "milionów".
    Pozdrawiam- zackk.
    lukasbiggie
    Level 12  
    pomyśl przez chwilę nowy Rmx kosztuje coś koło 500zł, natomiast djx700 koło 700zł (nie wiem czy mozna kupić jeszcze ten model bo wyszedł djx750, ale bodajże ten djx700 kosztował tyle ile podałem), teraz przejdźmy dalej, Reloop ma dwa kanały, Berhinger ma ich aż cztery, Reloop nie ma efektora natomiast Berhinger ma. Do czego zmierzam ano do tego, że Berhinger DJX700 to kiepski sprzęt, grałem na nim jedną impreze w "klubie" i powiem, że nie jest wart ani grosza. Reloop jest wg mnie lepszym rozwiązaniem dla Ciebie, choć bardziej poszedłbym w stronę używanych Vestaxów czy Stantonów z serii SA (choć one bardziej do skreczu) jednak SA3 powinno być dobre do technicznej gry.
    damus2005
    Level 10  
    Reloop rmx-20 polecam. Posiadam go od ponad dwóch lat, grywa co piątek imprezy (aktualnie bardziej muzyka polska więc jakoś nie bawię się w przejścia z Eq). Trochę potencjometry zaczynają trzeszczeć ale w mixerze, który ma ponad 3 lata (kupiłem rocznego) i jest dość często używany to myślę, że w tej cenie na prawdę warto.

Behringer? Nie, nie, nie.. Porażka - największą porażką jest starsza seria DJX (400 i 700). Miałem osobiście ja i moi znajomi.. Więc wiem co mówię. Efektor to i tak gó**o więc jest nie potrzebny, fadery padają, potencjometry trzeszczą, guziki nie załapują.. ogólnie do niczego się nie nadaje.

Playery? Stawiał bym właśnie na Pioneera cdj100 - stara ale bardzo porządna konstrukcja.. do tej pory stoi w wielu klubach - do nie dawna stał nawet w energy2000 :) Ale więcej niż 1000zł za dwie sztuki bym nie dał.
    Ja osobiście posiadam dwie setki i reloopy rcd900s. Z rilupów gram osobiście od ponad 2 lat. Dużo się najeździły po różnych salach.. Wszystko jest z nimi w porządku. W jednym tylko raz był laser wymieniany :) Do playerów reloopa trzeba się przyzwyczaić bo jog działa troszkę inaczej, inaczej ustawia się cue... Dlatego dla początkującego polecam pionki - jak będziesz miał okazję zagrać w klubie gdzie na 99,9% będą stały jakieś pionki to będziesz miał kłopot z obsługą.

Ewentualnie jakiś numark axis.. Można tanio wyrwać, też chwalili :)
    Basstest49
    Level 16  
    najlepsze rozwiązanie moim zdaniem zapłacić 500 zł i pójść na Dj-Kurs będziesz coś umiał pograsz na lepszym sprzędzie bo sam będziesz miał ciężko nawet podstawy ogarnąć a taki kurs to już coś certyfikat będziesz miał po nim:) moim zdaniem nie ma sensu inwestować w zabawki Hollywooda...
    djsteff
    Level 9  
    kup mixer reloopa spokojnie ci starczy na poczatek,ja zaczynalem od behr vmx300 i powiem tobie to byl udany model po 4 latach sprzedalem kumplowi i juz 3 rok na nim leci i nic sie nie dzieje!!!co do odtwarzaczy sam preferuje pionka ale jak pisal przedmowca za 1000zl 2 szt w jakims sensownym stanie nie wiem czy wyrwiesz obadaj moze jakis dual numarka?badz reloopa?tanszy zawsze latwiej sprzedac innemu napalencowi a podstawy zalapiesz ponadto jak na nim nauczysz sie beat'owac i frazowac to na kazdym pionku czy denonie zagrasz jak mistrz!!pozdr
    Radiell
    Level 9  
    Mikser już znalazłem wybór padł na reloopa rmx-40. Teraz tylko pytanie odnośnie cd playerów mam około 1100zł +-100zł i wydaje mi się że jedynym sensownym rozwiązaniem są setki pioneera, co wy o tym sądzicie?
    artis666
    Level 26  
    Są lepszym rozwiązaniem niż jakieś łapańce w stylu American DJ, Gemini, Hollywood.

Są niezawodne, podstawowy odtwarzacz.
    Do tego 3 efekty, co więcej, brak scratchu, ale myślę że na początek najważniejsze to załapać o co biega w zgrywaniu beatów, i grać ze spokojną głową (i mieć pewność że muzyka się nie zatnie).

Basstest49 wrote:
    najlepsze rozwiązanie moim zdaniem zapłacić 500 zł i pójść na Dj-Kurs będziesz coś umiał pograsz na lepszym sprzędzie bo sam będziesz miał ciężko nawet podstawy ogarnąć a taki kurs to już coś certyfikat będziesz miał po nim:)

Nie tak do końca. To jak z kursem prawa jazdy, egzamin zdasz ale dobrym kierowcą dalej nie jesteś. Ja uważam że do tego trzeba dochodzić stopniowo samemu, nie nauczą go grać w ciągu 10 czy 20 godzin, może będzie wiedział co to play/cue, jak używać loopa itp, ale doświadczenie... to jest najważniejsze. Wybuli 500 zł za kawałek papieru z którego i tak nic nie będzie miał, a grać też nie będzie jeszcze umiał, a tym samym to 500 zł oddali o kilka tygodni (może miesięcy)zakup własnego sprzętu.

Ja nauczyłem się grać sam. I nie mam żadnego certyfikatu, wystarczy walizka z płytkami DJPromotion, i na brak pracy nie narzekam. 2 kluby + własna działalność (imprezy okolicznościowe)