Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerywania w Windowsach 2000 i XP

Piobart 11 Sie 2004 14:45 680 0
    Piobart
    Poziom 9  
    Mam problem z przerywaniami w Windowsach 2000 i XP. Na jednym przerywaniu jest karta graficzna, muzyczna, sieciowa, port USB i prawdopodobnie Joystick. W win2000 są ustaione na IRQ 11 a w WinXP na IRQ 5. W biosie ustawiłem manualnie sieciówkę na IRQ 11, graficzną na IRQ 10 a muzyczną na IRQ 7. USB narazie wyłączyłem, bo nie mam nic na ten port. Próbowałem zmiany miejsc kart PCI, ale to nic nie pomogło.

Komputer chodzi trochę za wolno. NP. gra Mafia chodzi bardzo wolno, zacina się. Z innymi grami jest podobnie.

Komputer: płyta główna Soltek SL-75 KAV/-X (chipset VIA Apollo 133a), procesor DURON 1,2 GHz, pamięć 384 MB SD-RAM 133 MHz, karta graficzna HIS Radeon 9000 64MB DDR, karta dźwiękowa Zoltrix Nightingale Pro 6, karta sieciowa LANTECH z chipsetem Realtek. Napęd DVD Toshiba SD-1712, LG CD-RW 40x12x40 8MB cache, CD-ROM Artec 50x, dysk WD Caviar 80 GB 8MB cache. Mam też port Irda podłączony do płyty głównej.

Moje pytanie dotyczy tego jak przestawić w Windowsach przerwania? Moim drugim pytaniem jest to dlaczego mój komputer działa tak wolno. Przecież Mafia wymaga sporo mniej niż mam. Mój Joystick drży podczas gry.

Pozdrawiam
    Piobart