Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

¦koda Fabia - problem z ryglowaniem drzwi "z pilota&

maciek7474 30 Mar 2010 23:41 7909 11
    maciek7474
    Level 13  
    Witam
    Mam problem z ryglowaniem drzwi przy pomocy pilota
    Opisuj±c od pocz±tku: problem zacz±ł się pojawiać po wymianie baterii. W ci±gu tygodnia po jej wymianie kilka razu zdażyło się, że pilot nie chciał otwierać drzwi - nie mrugała się dioda na pilocie, jednakże pomogło wyjęcie baterii i włożenie jej z powrotem. Potem pilot odmówił całokicie posłuszeństwa - dioda mrugała się, ale zamek nie odpowiadał. Nie wiem czy to może mieć jaki¶ zwi±zek, ale pilot przestał działać po wymianie akumulatora. Przez kilka miesięcy korzystałem z możliwo¶ci otwierania drzwi samym kluczykiem z braku czasu zajęciem się tym problemem. Zauważyłem jeszcze, że gdy nacisnę i przytrzymam który¶ z przycisków na pilocie (otwieranie - zamykanie zamka), dioda sygnalizuj±ca operację miga się wybciej niż przedtem.

Samochód: ¦koda Fabia 1.2 HTP, rok produkcji - 2003
    maciek7474
    Level 13  
    ¦koda Fabia - problem z ryglowaniem drzwi "z pilota& ¦koda Fabia - problem z ryglowaniem drzwi "z pilota& ¦koda Fabia - problem z ryglowaniem drzwi "z pilota&

Oto zdjęcia pilota. Sam pilot jak widać na zdjęciach jest poł±czony z kluczykiem.
    15darekvw
    Level 27  
    jesli bateria ok i dioda swieci na pilocie jak nacisniesz przycisk to pilot jest rozprogramowany,trzeba go zaprogramowac i najlepiej jak na przyszłosc bateryjke wymienisz do 30sek..pozdrawiam.
    maciek7474
    Level 13  
    Tak, ale teraz jak go zaprogramować?
    15darekvw
    Level 27  
    1.włacz zapłon.stosowac kluczyki bez funkcji zdalnego sterowania.
    2.kluczyk przeznaczony do zaprogramowania umiescic w zamku drzwi kierowcy.
    3.drzwi kierowcy zablokowac recznie kluczykiem.
    4.nacisnac jeden raz przycisk zablokowania lub odblokowania.
    5.odczekac co najmniej jedna sekunde.
    6.ten sam przycisk zablokowania lub odblokowania nacisnac jeden raz.
    7.sygnał dzwiekowy odzywa sie w celu potwierdzenia prawidłowego zaprogramowania.
    KONIEC !!!
    maciek7474
    Level 13  
    Dzięki za instrukcję - postaram się jutro sprawdzić.
    15darekvw
    Level 27  
    instrukcja dotyczy programowania fabi do roku 2007
    maciek7474
    Level 13  
    Może pomoże w mojej też - ale jak mówię, sprawdzę to jutro i dam znać o wynikach.
    15darekvw
    Level 27  
    jesli masz rozprogramowany pilot a niemasz usterki w aucie czy pilocie to pomoze napewno jesli masz cos uszkodzone niestety tylko vag pozostaje konkretna diagnoza lub ewentualnie próba zaprogramowania z vaga.
    maciek7474
    Level 13  
    Witam ponownie. Nie miałem ostatnio zbyt dużo czasu na napisane tego postu ale jako¶ znalazłem chwilę. A więc do rzeczy: próbowałem zaprogramować ten kluczyk tak jak kolega 15darekvW, ale niestety nie działa. Chyba będę musiał pofatygować się do ASO po nowy pilot.
    maciek7474
    Level 13  
    Witam ponownie. Problem rozwi±zany
    Kupiłem z allegro używany kluczyk i po zaprogramowaniu sposobem podanym przez 15darekvw i wszystko ¶miga jak należy. Pozdrawiam