Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć słuchawkę z komputerem

siedlec-s1 30 Mar 2010 23:43 8631 4
  • #1 30 Mar 2010 23:43
    siedlec-s1
    Poziom 21  

Witam! Więc mam pytanie może ktoś wie i znajdzie chwile i czas aby mi to wytłumaczyć jak połączyć słuchawkę nokia bh101 bluetooth z komputerem?! Ma to służyć do słuchania muzyki i oglądania filmów! System windows xp!

0 4
  • #2 30 Mar 2010 23:57
    arnoldk_20
    Poziom 35  

Ogólnie parujesz słuchawkę z komputerem i jako karta muzyczną w komputerze (w zależności od sterowników BT) pojawi się karta muzyczna pod której nazwa będzie brzmiała "dźwięk Bluetooth" (lub podobnie).

Napisz więcej, jakich sterowników używasz do obsługi Bluetooth Blusorei czy innych, czy odbiornik BT jest na usb?

0
  • #3 31 Mar 2010 00:19
    siedlec-s1
    Poziom 21  

Tak ,tylko że laptop nie widzi słuchawki, telefon znalazł momentalnie! Sterowniki to Broadcom - tak a obiornik BT jest na usb! A co masz na myśli mówiąc parujesz?! Bo ja w tych tematach to biegły nie jestem!

1
  • Pomocny post
    #4 31 Mar 2010 03:39
    arnoldk_20
    Poziom 35  

Parowanie czyli łączenie w pary (odbiornik + słuchawka).
    Słuchawkę ustawiasz w tryb wykrywania przez BT (nie znam tego modelu słuchawki ale prawdopodobnie po włączeniu przytrzymujesz przycisk przez kilka sekund ).
    W komputerze klikasz prawym przyciskiem myszy w ikonę BT w trayu
    -> wybierasz "kreator instalacji interfejsu bluetooth" następnie
    -> wybierasz opcję "Wiem z jakiej usługi chcę korzystać i chcę znależć ....." klikasz dalej
    --> następnie wybierasz "zestaw słuchawkowy" i klikasz dalej
    --> BT w komputerze będzie wykrywał w okolicy zestawy słuchawkowe i z listy wybierasz swoją słuchawkę i klikasz dalej
    -> następnie wpisujesz kod PIN do słuchawki i klikasz na "Sparuj teraz" i klikasz dalej
    -> następnie kreator utworzy skrót do słuchawki i klikasz zakończ
    W panelu sterowania we właściwościach audio w zakładce audio jako kartę muzyczną wybierasz "dźwięk bluetooth" albo (zalecane) "wysokiej jakości dźwięk bluetooth "

1
  • #5 05 Kwi 2010 13:29
    siedlec-s1
    Poziom 21  

Super! Wielki dzięki ! Wszystko gra dodam tylko że kod pin do tego modelu słuchawki to cztery zera (może komuś się przyda)!

1
  Szukaj w 5mln produktów