Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona centralka Punto HGT 1.8 -immobilizer

Dzafa 700 30 Mar 2010 23:50 1931 3
  • #1 30 Mar 2010 23:50
    Dzafa 700
    Poziom 2  

Witam wszystkich odkupiłem od kolegi Punto HGT z 2000r za małe pieniądze, walczył z autem od 6 miesięcy i się poddał, zawoził do różnych mechaników i co jeden to bardziej psuł.
    Auto po odpaleniu chodzi na 2 czasem na 1 cylinder i gaśnie,wstawiłem go do garażu i wziąłem się za szukanie usterki, od razu rzuciło mi się w oczy polepiony komp. auto po przekręceniu kluczyka odpala po 40 sekundach, wcześniej mogę kręcić i nic, do tego usunęli mu imo.
    Silnik mechanicznie zrobiłem, wymieniłem całą eksploatację, posprawdzałem kable i masy, jednak to nic nie dało. Pojechałem do ASO na examin.. wywaliło od razu uszkodzona centralka wtryskowa, wyjąłem kompa po otwarciu zauważyłem brak jednej małej pamięci, ASO podało mi adres elektryka co naprawia centralki jak zobaczył brak pamięci to stwierdził że patałach tam grzebał , w cent. Hitachi nie można jej wlutować bo oprócz IMO. to inne dane tamtędy są przetwarzane (czy coś takiego :).
    Aso doradziło szukać rozbitka i kupić centralkę+2 czipy z kluczyków, po 2 tygodniach szukania kupiłem i założyłem przekręcam kluczyk a tu IMO. to ja znów do ASO i co jest grane !, podzwonili po jakiś specjalistach i stwierdzili ze zapomnieli powiedzieć że do tego zestawu należny kupić BODY, jak nazłość body z rozbitka już nie ma, serwis twierdzi że może mi pomóc ale za 2500zł !!!, zamówią jakąś czystą centralkę.
    Panowie czy nie znacie jakiś specjalistów co usuną w jakiś sensowny i sprawdzony sposub kod z centralki lub z BODY ?

1 3
  • #2 31 Mar 2010 09:03
    GOMEZ405
    Poziom 10  

a gdzie mieszkasz???

0
  • #3 31 Mar 2010 09:46
    Dzafa 700
    Poziom 2  

Katowice, ale mam lawetę i nie ma problemu z transportem

0