Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amplituner+kolumny, czy gotowy zestaw "komputerowy"

grzechu45 31 Mar 2010 01:10 2158 5
    grzechu45
    Level 10  
    Witam. Nie wiem czy napisałem w odpowiednim miejscu, ale liczę na pomoc. Mam zamiar stworzyć sobie małe centrum rozrywki, a mianowicie kino domowe. Chce podłączyć tv do kompa i zostaje kwestia nagłośnienia. Mam ograniczony kapitał a zależy mi na dobrym odwzorowaniu dźwięku przestrzennego. Kwota jaka mogę przeznaczyć to do 2000zł. Nie wiem co będzie lepsze. Jakiś zestaw myślałem o Logitech Z-5500, czy jakiś amplituner i zestaw kolumn np. yamahy? Jakie są wady i zalety jednego i drugiego rozwiązania? Co ogólnie myślicie o kinie domowym na komputerze? za pomoc z góry dziękuje.
    Dj_Pele
    Level 16  
    Witam

Według mnie do domu zupełnie wystarczy zestaw głośników kina 7.1 creative który nie jest tak drogi jak np. yamaha a charakteryzuje się jedną z najlepszych jakości dźwięku na rynku nie pamiętam modelu ale chyba wyszły tylko dwa modele 7.1 i różnią się w zasadzie tylko wyglądem taka moja propozycja jeśli chodzi o kompa a za resztę kasy kupił bym sobie monitor z 23' i spokojnie można filmy oglądać a efekt jest na tym zestawie naprawdę po maksie a jeśli chodzi o tv proponował bym 5.1 z rodziny Koda lub Onkyo według mnie najlepsza jakość dźwięku ale wiesz każdy ma inne zdanie.
    Pablo1964
    Moderator
    Jak duże pomieszczenie chcesz nagłośnić?
    dues
    Level 28  
    Skoro źródłem dźwięku będzie komputer to pewnie najczęściej będą odtwarzane filmy w "kiepskich" formatach nie posiadających ścieżek audio 5.1 dlatego inwestowanie 2000zł nie przyniesie tu odpowiednio lepszego efektu. Na pewno warto zainwestować w kartę dźwiękową przekroju SB Audigy bądź X-fi. Sam do oglądania filmów używałem właśnie takiej karty i zestawu 5.1 genius 5005 ale do słuchania muzyki miałem już oddzielny wzmacniacz i kolumny stereo które w końcu całkowicie wyparły geniusy a po wymianie SB na E-mu Geniusy mogą się schować ze swoją "przestrzennością". Mimo że było ich 6 wymiękają przy dobrym stereo. Moje zdanie jest takie że jeśli Divx'y to szkoda inwestować w głośniki więcej jak 500zł. Jeśli zależy Ci na muzyce kup dobre stereo a i w filmach będą dobre efekty. Tak czy inaczej w kartę muzyczną warto zainwestować.
    Pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

"Co ogólnie myślicie o kinie domowym na komputerze?"
    Moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie. Odtwarzasz wszystkie formaty, zawsze możesz zmienić grafikę bądź dźwięk, o wiele większe możliwości.
    Minus-zużycie energii i hałas z komputera.
    User removed account
    User removed account  
    grzechu45
    Level 10  
    Pokój nie duży 14m2.
    Co do formatów to nie jest tak źle. Odtwarzam filmy HD w rozdzielczości 720p i z ścieżką 5:1. Zużycie prądu nie jest takie złe a chłodzenie w kompie mam dość ciche :) i tak komp chodzi, ściąga filmosy itp. Pomyślałem ze można przecież dokupić odtwarzacz blu-ray do komputera ;-) P.s dzięki za zainteresowanie tematem. Nie byłem pewien czy umieściłem go w dobrym miejscu.