Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie trzech telewizorów do komputera.

kostrzak 30 Mar 2010 21:40 1086 3
 • #1 30 Mar 2010 21:40
  kostrzak
  Poziom 10  

  Jak połączyć np trzy telewizory z kompem , by wszystkie wyświetlały sygnał z kompa ? jest jakiś kabel s video z trzema końcami euro czy tam chinch ? Czy jak to rozwiązane jest ?

  0 3
 • #2 31 Mar 2010 10:47
  irekr
  Moderator

  Jeżeli masz w kompie wyjście na kablu S-video to są proste przejściówki S-video - CVBS (video). Trochę pogarsza jakość sygnału ale da się oglądać.
  Innym rozwiązaniem jest użycie modulatora z wejściem S-video (trudno dostać) lub obie te opcja razem, czyli przejściówka i modulator z normalnym wejściem video...

  0
 • #3 31 Mar 2010 10:52
  kostrzak
  Poziom 10  

  nie kumam zbytnio ... mógłbys powiedzieć coś więcej na ten temat ? bo ja zrozumiałem jakby to było jednak połączenie kompa z jednym telewizorem przez tą przejściówkę , a chodzi mi o podłączenie wielu telewizorów pod jeden komp

  0
 • #4 31 Mar 2010 11:24
  irekr
  Moderator

  Przejściówka S-video / video to nic innego jak zwykły sprzęgacz sygnału wizyjnego i podnośnej koloru. Z tej przejściówki wychodzi jeden kabel który podłącza się równolegle do wszystkich wejść wideo w telewizorach (jak są blisko siebie i w niewielkiej odległości od komputera - rzędu kilku metrów).
  Jeżeli długości przewodów są większe to trzeba zastosować taka sama przejściówkę i modulator (albo modulator z wejściem S-video ale o takie trudno), a sygnał z tego modulatora łączymy do wejść antenowych wszystkich odbiorników. Wówczas odległości miedzy odbiornikami mogą być znacznie większe.

  0