Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie zamontować czujniki cofania w peugeot 307 HB z 2004 ?

krzys-iek 31 Mar 2010 11:56 6448 5
  • #1 31 Mar 2010 11:56
    krzys-iek
    Poziom 20  

Witam

Zderzak jest jak na zdjęciu (poglądowo - zaznaczyć wp w mspaint) i może ktoś wskazać gdzie oryginalnie peugeot wierci otwory pod czujki w hatchbacku? Nie znalazłem nigdzie takiej informacji :(

Jedynie co znalazłem to zderzak od CC - tam są na dole w "dyfuzorze" ale to stanowczo za nisko do czujników z allegro (od 45-60cm chcą od ziemi).

Pod tymi odbojami (na zdjęciu nie ma lewego) mógłbym sensory umieścić ale z kolei wnęka na tablicę rejestracyjną jest tak duża i nachylona mocno że nie da się prawidłowo osadzić tam czujników, odstęp między nimi musi też być równo a ta wnęka to utrudni! WRRR

Do tego nie wiem gdzie jest wzmocnienie stalowe (prawdziwy zderzak) za plastikowym zderzakiem. Czujniki nie mogą być zaraz przy nim...

Z góry dziękuję!

2 5
  • #2 31 Mar 2010 14:09
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Montowałem czujniki z alledrogo na takim własnie zderzaku - 4 sztuki czuników wstawiłem w otwory, które zrobiłem w tych nakładkach na prawo i lewo na twoim foto od miejsca na rejestracje. Działa wszystko jak złoto i chyba lepszego miejsca nie znajdziesz na nie.

1
  • #3 31 Mar 2010 14:32
    krzys-iek
    Poziom 20  

Srednio mi sie ten pomysl podoba... zostaje sporo przestrzeni nie pokrytej na srodku, a jak bedzie to slupek osiedlowy w centrum auta? Moze dziady go nie wylapia...
    Mi by sie podobalo tuz pod tymi nakladkami ochronnymi, wtedy moge sie zblizyc z czujkami do poczatku wytloczenia na tablice - zainstalowac srodkowe sensory tuz przy tym "zapadnieciu" na tablice, wtedy beda blizej srodka. A skrajne sensory zwykle zalecaja (np valeo) zamontowac okolo 15cm od krawdzi bocznej auta, w tym przypadku bedzie to juz dosc mocny luk - czy czujnik nie bedzie wywl na nie grozna sciane obok samochodu? Czujniki kupie takie z wbudownym juz katowym ukierunkowaniem (obracajac sensor mozna regulowac kierunek stozka sygnalu) i moze tym by sie dalo odwrocic wiazke bardziej do tylu niz na bok samochodu. Nie wiem ...

No i jeszcze kwestia lakierowania, w UK kupisz u roznych dealerow (znalazlem w sieci) czujki w wielu kolorach do wyboru w tym czarne matowe wygladajace jak oslonki zderzakow, u nas nie ma takiego wyboru. Znalazlem czerwone czujki, kolor by pasowal pi razy drzwi do mojego puga ale boje sie ze po wywierceniu otworow pod czarnymi listwami natrafie na stalowa belke!

Ma ktos zdjecie albo lepiej przekroj przez konstrukcje zderzaka pug 307?

1
  • #4 06 Kwi 2010 15:45
    kamiluch90
    Poziom 10  

załóż te czujniki tak jak jest na tym foto

1
  • #5 06 Kwi 2010 15:55
    krzys-iek
    Poziom 20  

kamiluch90 napisał:
    załóż te czujniki tak jak jest na tym foto

dzieki, a mozna wiedziec czy to DIY montaz czy fabryczne miejsce? Czujniki "patrza" tak jak dyktuje to kat zderzaka czy moze sa ukierunkowane w poziomie przez konstrukcje samego czujnika?

0
  • #6 06 Kwi 2010 18:10
    kamiluch90
    Poziom 10  

To zdjęcie znalazłem na allegro.
    Był jeszcze zderzak do 307 HB z czujnikami cofania montowanymi w odbojach.

0