Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GPS/GSM/GPRS TK 102 nie działa GPRS jakie ustawienia??

grzegorzchm 27 Mar 2013 10:55 312840 624
  • #181 27 Mar 2013 10:55
    0chi0
    Poziom 9  

tez mam takie "skoki" ale to jednorazowe np. na 3-6 godzin albo i nawet cały dzien.
    Szkoda ze TK 102 obsługuje tylko GSM, nie moge skorzystać z PlayOnline - brak zasiegu w Warszawie ;]

• Servizza
  • #182 27 Mar 2013 11:32
    zgrzytojajeczny
    Poziom 9  

Też tak w tej chwili mam zero odzewu i po godzinie zaczął wysyłać znowu.
    Z tego co czytałem wcześniej to TK 102 obsługuje transmisje GPRS.

• #183 27 Mar 2013 12:40
    0chi0
    Poziom 9  

tak, tylko po GSM a nie UMTS i nie moge korzystać z Playa ;/

• #184 27 Mar 2013 21:59
    0chi0
    Poziom 9  

zgrzytojajeczny napisał:
    Posiadam tk106. Mi działa np. t001m***nhasło, ale dane które przekazuje są mylące urządzenie mimo, że stoi to pokazuje, że w ruchu nawet 200 m od celu. Teraz wogóle tych danych nie przesyła mimo, że pokazuje urządzenie w ruchu, GPS jest pełny, GSM offline, a po zadzwonieniu normalnie przesyła dane na serwer. Tak samo po wysłaniu smsa odpowiada na każdą komendę.

Jestem w trakcie testowania i narazie nie napawa optymizmem co do dalszego wykorzystania.

właśnie wysłalem SMS t015m i widzę ze jest online i ma GPS + nie widze ruchu na numerze w billingu. czekam do jutra jak to bedzie wygladało (skasowałem opcje z tą odległościa 2.0 - wyłączyłem to).

• #185 07 Kwi 2013 23:26
    spamm
    Poziom 10  

Panowie czy ten TK106 jaki posiadacie to jest taki jak po lewej czy po prawej?
    Mam problemy z dodaniem tego pierwszego do gps-trace.com. Wybierałem już TK102, China TK106 i wizualnie podobnego IB-GT102 wraz ze stosownymi portami i cisza, id.wialon.net nie pomaga. Help! :(
    Komunikacyjnie jest na pewno ok bo na a6gps.com tracker chodzi.
    GPS/GSM/GPRS TK 102 nie działa GPRS jakie ustawienia?? GPS/GSM/GPRS TK 102 nie działa GPRS jakie ustawienia??

• #186 16 Kwi 2013 12:56
    ceownik52
    Poziom 1  

Mam krótkie pytanie, zupełnie się na tym nie znam, czy aby móc sprawdzić aktualną pozycję muszę dokonywać tych wszystkich operacji? Planuję kupić kartę PLAY lub Orange i w razie potrzeby sprawdzić pozycję GPS, czy uzyskane położenie mogę sobie przełożyć np. na google maps? Nie potrzebuję stałego trackingu, sprawdzania przebutej trasy itp.

Po prostu wkładając kartę SIM do urządzenia, zmieniając hasło, autoryzując lub nie numer telefonu swój mogę od razu otrzymać SMS z urządzenia z aktualnym położniem, czy jeszcze jakieś minimum muszę spełnić?

• #187 01 Cze 2013 15:46
    sixkiller
    Poziom 11  

Witam,
    zakupiłem chiński tracker Anywhere TK-106, skonfigurowałem go z orange.gps-trace.com oraz z a6gps.com. Jednak mam problem z funkcją traffic. Po zaśnięciu tracker po rozpoczęciu ruchu nie zaczyna ponownie przesyłać danych - jego stan zapamiętany w a6gps jest "sleep". Jaką czułość (od 1 do 10) wybrać dla urządzenia umieszczonego w aucie - interesowałoby mnie aby tracker wznowił wysyłanie danych po 100-200m.

• #188 02 Cze 2013 20:02
    Karolpsotek
    Poziom 1  

Witam!
    Ze względu że jestem zielony, nie znam się na tym, zlecę za $$$ uruchomienie, zaprogramowanie i telefoniczną instrukcję jak to ustrojstwo uruchomić i obsługiwać.
    Wiem, że mogę sobie poczytać itd, ale popostu jestem w takich rzeczach słaby i nie chcę tracić czasu na to, co umieją inni, a mi się raczej ta wiedza więcej nie przyda.
    Jeżeli ktoś poświęci mi swój czas jestem skłonny zapłacić 30zł.
    Mój email karol(malpa)hotelslavia.pl Tel. 606600170

• Servizza
  • #189 02 Cze 2013 20:12
    sixkiller
    Poziom 11  

Podaj dokładnie jaki model i jaka funkcjonalność Ciebie interesuje. Obecnie walczę z moim TK-106 pozostał mi problem, że na gps-trace prędkość jest jakby przemnożona przez 2. Czy ktoś się z tym spotkał i ewentualnie udało się to rozwiązać?

• #190 04 Cze 2013 14:13
    kacper___
    Poziom 9  

Witam, posiadam TK102 i mam pytanie, widze ze w TK106 jest funkcja traffic, a jak w TK102 ustawic, zeby nie wysylal non stop np. co 2 minuty swojego polozenia w momencie gdy auto stoi na parkingu lub pod domem?? Z gory dzieki za pomoc

• #191 18 Cze 2013 15:58
    CptGADget
    Poziom 11  

Witam.
    Podłączę się do pytania 2 posty powyżej: czy zauważył ktoś, że na Orange.gps jest wizualizowana niepoprawna prędkość? Dodam, iż wyłączona mam opcję używania jednostek miar US. Walczył ktoś z tym problemem?
    Pozdrawiam,
    GAD

• #192 20 Lip 2013 19:50
    spamm
    Poziom 10  

Rozwiązaniem problemu z konfiguracją Anywhere 106 jest wpisanie go do gps-trace.com jako Xexun TK102-2. Jak znalazłem na zagranicznym forum nie ma co używać id.wialon.net bo niestety nie pokaże nam odbiornika. Ale jak wybierzemy w ciemno na gps-trace TK102-2 to o dziwo zaczyna działać. Dla mnie to było o tyle ważne że ta witryna chodzi znacznie szybciej niż a6gps.com w Chinach. Czyli w skrócie:
    123456adminip 193.193.165.166 20668
    i jeśli dobrze jest ustawiony internet to po zadzwonieniu na nr trackera w pare sekund nam sie zgłasza. Mam nadzieję że komuś się przyda.

• #193 13 Sie 2013 20:36
    spamm
    Poziom 10  

Dla swojego Anywhere TK106 otrzymałem z supportu firmware. Wcześniej komenda version pokazywała v120824 a po flashu Tracker-106 V2.2. Sam firmware w załączeniu jakby ktoś potrzebował. Ma sie mniej zawieszać i prawidłowo przysyłać link do google. Jak widac po nazwie jest z końca 2012 roku.

Załączniki:
  • #194 13 Sie 2013 20:39
    sixkiller
    Poziom 11  

a jak dokładnie wgrać firmware? Czy zwykły kabelek USB wystarczy czy konieczny jest jakiś konwerter poziomu?

• #195 13 Sie 2013 21:12
    spamm
    Poziom 10  

potrzebny tzw. usb data cable (jak do orginalnego xexuna) i sterowniki profilic PL2303. A kabel wygląda tak:
    Link

• #196 14 Sie 2013 08:14
    JALA
    Poziom 28  

Gdyby ktoś potrzebował mamy takie kable dostępne, informacje na priv

• #197 23 Sie 2013 16:26
    rybarobert
    Poziom 1  

Witam zakupiłem Trackera TK-106A/B (zhyichina ) i niby wszystko jest ok poza dwoma sprawami
    po pierwsze
    ja wysle komente check dostaje odp gprs off
    i jak próbuje sie zalogować na stronie GPS Tracker podaje mi ze nie prawidłowy imei
    Imei mam z urządzenia i taki sam dostałem w sms z urządzenia. i jakie mam podać IP
    zreszta jak ktoś by chciał pomóc w ustawieniu prosze o kontakt
    gg 9201848

• #198 25 Sie 2013 15:06
    patnet
    Poziom 15  

Witam posiadam w samochodzie lokalizator GPS Logistic , gdy go kupowałem platforma do sprawdzania pozycji była bezpłatna , niestety od jakiegoś czasu cena się zmieniła i jest 399zł

Znalazłem oprogramowanie na którym do tej pory działał lokalizator u polskiego dostawcy http://www.gpsgate.com/
    Czytałem w tym temacie że kilka osób zakładało tam konto niestety mój angielski jest słaby i nie potrafię na ich serwerze założyć konta , może ktoś podpowiedzieć jak przekierować lokalizator na serwer gpsgate.com będę bardzo wdzięczny

• #199 11 Wrz 2013 17:02
    tryme
    Poziom 2  

Witajcie,

Powiedzcie mi do kogo warto wysłać w celu diagnostyki/naprawy oryginalne TK102-2 uszkodzone podczas ładowania domową ładowarką?

Lokalizator działał bez kłopotu z ładowarką samochodową podpiętą na stałe przez ok. 2 miesiące. Niestety po podłączeniu w domu do ładowarki sieciowej, czerwona lampka na ładowarce nagle zgasła i nastąpiło głośne "bum". Od tej pory lokalizator się nie włącza. Po podłączeniu do ładowarki samochodowej nie daje oznak życia, bateria się grzeje.

Może ktoś z forumowiczów chciałby się bliżej przyjrzeć mojemu lokalizatorowi, oczywiście odpłatnie?

• #200 27 Wrz 2013 23:00
    patnet
    Poziom 15  

mam pytanie do osób które korzystają z platformy orange.gps.trace.com za co odpowiada wartość adc1 w informacjach z lokalizatora ?

• #201 01 Paź 2013 17:14
    mihau87
    Poziom 11  

Czesc!

Kupiłem dzis 2 trackery
    GS503 i TK102

Chwilę pobawiłem się TK102 - na kartach play i taktak... niestety na playu nic mi nie działało. TAK TAK hulał przez 10min a potem nie mogłem doprosić się go o żadną opję. dodatkowo mam problem ze sparowaniem go z GPS ORANGE.

Odpytywałem się go po kolei:
    Begin aby zresetowac ustawienia
    monitor - aby wlaczyc podsluch
    admin - aby wlaczyc moj nr jako admin

a do tych ponizej w ogole odp nie dostalem:
    move i speed zeby sprawdzic czy przyjda jakies smsy alarmowe
    adminip - z danymi z gps orange
    gprs i imei - aby podal mi swoje dane

Moze ktos testowal czy wyslanie np 30 smsow do trackera powoduje przepelnienie jego karty sim i juz wiecej nie dojdzie?

GPS503 - ktos ma z takim urzadzeniem doswiadczenie? jak to w ogole skonfigurowac zeby trackowac? umiem jedynie ustawic telefony alarmowe;/

Bede wdzieczny za info

Pozdr!
    M

• #202 29 Paź 2013 20:50
    Wacholek84
    Poziom 10  

spamm napisał:
    potrzebny tzw. usb data cable (jak do orginalnego xexuna) i sterowniki profilic PL2303. A kabel wygląda tak:
    Link

Witam,
    Posiadam xexuna TK104. U mnie działa, a raczej działało wszystko bez problemów.
    Do momentu gdy przez pomyłkę krzywo włożyłem złącze do ładowania. 12 poszło na pin od przycisku SOS. Arm aż jęknął i wypuścił dymek. A jak wiadomo bez dymku działać nie będzie. Scalaka wymienię ale nie mam softu. Obstawiam, że tym kablem i soft w z tego tematu nie wejdzie na czysty scalak. Jak mniemam jakiś bootloader powinien być wgrany do obsługi RS'a. Zapewne sam procek też jest zablokowany przed odczytem.
    Ogólnie wszystkie inne układy na płytce działają. Nic nie zostało uszkodzone. Jedynie główny procesor.
    Jeżeli ktoś może mi pomóc lub też przesłać zaprogramowany procek bym był wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam!!!

• #203 31 Paź 2013 12:10
    Wacholek84
    Poziom 10  

Wsadziłem nowego procka. Zaprogramowałem firmware'em z linka wyżej. Ruszyło ładowanie aku. Nic więcej.
    Czy ktoś wie może skąd wziąć soft do Tk-104?

• #204 31 Paź 2013 18:02
    WAPNO
    Poziom 10  

Witajcie! Po kilku latach nieużywania odpaliłem swojego tk-102. Ile miałem z tym problemów to moje ;). Jednak stoję teraz przed innym problemem, mianowicie przesył danych. Mam obecnie kartę play rok ważności konta i niestety, ale każdy raport liczy mi na nowo czyli tak jak za ilość 100kB. Jeden raport to 12gr więc przy ciągłej pracy co nawet 5 minut to robi się droga zabawa. Jest też oferta np. heyah 9zł za bezpieczny internet (po wykorzystaniu pakietu prędkość spada, ale to nie jest problem w lokalizatorze), ale ważność konta jest bardzo krótka. Jakie polecacie teraz karty? Szukam po operatorach i mam z tym problem. Albo krótka ważność konta, albo liczenie ilości do 100kB.

• #205 15 Lis 2013 18:09
    kakusia
    Poziom 2  

Witam,
    Niedawno kupiłam lokalizator TK106. Zaraz po uruchomieniu włożyłam do niego kartę Plus i wszystko z początku działało jak trzeba, jak dzwoniłam na ten numer to rozłączało i przysyłało dane. Jednak po zmianie karty sim w lokalizatorze na inna przestał ze mną współpracować. Jak dzwonie na nowy numer to nie ma żadnego sygnału lub słyszę komunikat, że jest poza zasięgiem.Żadne smsy nie dochodzą, wysyłałam też 123456begin żeby zresetować urządzenie, ale smsy i tak nie dochodzą więc nic to nie dało. Sama karta zasięg ma bo sprawdzałam po włożeniu do telefonu. Nawet na dworze i w innych lokalizacjach próbuję i nic. Po włączeniu, czy włożeniu baterii świeci dioda i nie gaśnie, dopiero jak nacisnę na on/off wtedy zaczyna pulsować, ale i tak nic to nie zmienia. Sprawdzałam na innych kartach, wkładałam po kilka razy i nic. Ma ktoś może jakiś pomysł?

• #206 08 Gru 2013 21:26
    49Zbyszek
    Poziom 9  

Witam mam podobny problem z TK106 .wprowadziłem admina którego juz niema i od tej pory nie odpowiada na żaden sms begin123456. /roobot/reset/ itd /
    A jak zadzwonie to nie przerywa lecz włańcza się poczta a za chwile dostaje sms to nie administrator. Mam inctrukcje i CD i jak zmienić admina lub zresetować .proszę o pomoc .

• #207 09 Gru 2013 14:59
    madizal
    Poziom 2  

komenda:
    format pomaga w wielu przypadkach i zaczynamy zabawę od nowa

• #208 09 Gru 2013 19:12
    49Zbyszek
    Poziom 9  

Niestety format123456i wiele innych sms -ów jak begin,reset, reboot, nie pomogło prosze o pomoc jak uaktalnic program który jest na płytce CD pożyczyłem podwójny kabel imamXP zamontowany

• #209 09 Gru 2013 19:36
    madizal
    Poziom 2  

a samo: format bez hasła ? u mnie działa nawet bez autoryzacji numeru i bez wpisania hasła- wystarczy wysłać na właściwy nr telefonu. I co dziwne po zmianie hasła domyślnego format również nie wymaga hasła

• #210 15 Gru 2013 13:45
    sixkiller
    Poziom 11  

A poradził sobie ktoś z przekłamanym wskazaniem prędkości dla Anywhere TK106. Prędkość jest przekłamana na orange.gps-trace.com a także dla zainstalowanego na domowym komputerze traccar'a. Ustawienie trackera jako Xexun TK102 lub TK102-2 nie rozwiązuje problemu.

Szukaj w 5mln produktów