Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GPS/GSM/GPRS TK 102 nie działa GPRS jakie ustawienia??

grzegorzchm 08 May 2014 11:47 351738 687
Altium Designer Computer Controls
    zmyslo0
    Level 2  
    TELEVID czy ustawiłeś to ustrojstwo.
    Mam identycznego mutanta. Polecenia są tam inne niż większość osób pisze. Należy patrzeć na instrukcję.
    Niestety mi nie udało sie ustawić na na karcie orange.
    Sprzedawca który mi sprzedał twierdzi że przeprogramował w taki sposób że tylko z jego zakupiona kartą to działa. Ja chciałem inna kartę orange zacząłem kombinować... i ech...
    lipa.
    Podpowiedz mi proszę jak sobie poradziłeś..
  • Altium Designer Computer Controls
    czaki249
    Level 10  
    Witam,
    Zakupiłem TK 102 oczywiście made in china, sprawdzone po IMEI na stronie xexun.com.
    Pytanie mam takie jak, ustawić opcję żebym po wdzwonieniu na numer tracker'a dostał zwrotny sms z połączeniem, działa mi jedynie opcja wysłania sms: smstexthaslo lub smslinkhaslo, jednak wtedy rosną koszty obłsugi.
    Fiolek77
    Level 12  
    Witam, czy ktoś rozwiązał problem że na postoju skacze z pozycją do 250m w rozne strony?
    Zdjęcie po niżej jak to wygląda
    GPS/GSM/GPRS TK 102 nie działa GPRS jakie ustawienia??
    zanik_karol
    Level 10  
    Szybko opisze problem. Kupiłem urządzenie TK102B. Pewnie jakiś klon. Konfiguracja idzie sprawnie do pewnego momentu. Gdy wpiszę instrukcję “#fix#030s#005n#123456#” i otrzymam potwierdzenie „set fix ok” to nagle zaczynam otrzymywać cały stos SMS-wó „ON<nr IMEI>##”
    Czy ktoś miał taki problem?
    sax26
    Level 12  
    ja też miałem problem z konfiguracją tk102. ale poszło po wybraniu parametrów dla tk102-2 i portu 20668.
    a czy ktoś rozwiązał powyższy problem ze skaczącą pozycją na postoju??
    mr_kubos
    Level 1  
    Witam.
    Mam tk106 i tez skakał mi gps na postoju. Dziennie robił około 40 km nie ruszając z miejsca. Długo kombinowałem z stawieniami i w końcu mi się udało.
    Aby nie skakał gps trzeba ustawić krótszy czas odświeżania.
    123456t010s***n
    Pozdrawiam i dzięki za wpisy, które bardzo mi pomagają :-)
    roman518
    Level 13  
    Witam
    Mam TK 102-2 i nie mogę połączyć się z orange.gps-trace.com. W urządzeniu jest Orange Free na karte z alleg... 1GB. Urządzenie odpowiada sms o swoim położeniu, nie jest widoczne na stronie orange.gps-trace.com.

ustawiłem
    #IP#123456#193.193.165.166#20668# odp "set ip address and port ok!!'
    #apn#123456#internet# odp "Set APN ok!"
    #at#30#sum#0# odp "auto track set ok!"

proszę o podpowiedź jak mogę śledzić za pomocą GPRS na orange.gps-trace.com
    czarny2014
    Level 1  
    ale chodzi Tobie o konfigurację samego urządzenia, czy konta na orange.gps-trace.com??

czy ktoś ma podpięte tk102 bądź podobne pod stałe zasilanie w aucie? jak wygląda zapotrzebowanie na prąd? nie rozładuje akumulatora od razu?
  • Altium Designer Computer Controls
    roman518
    Level 13  
    chodzi mi o konfiguracje urządzenia i GPRS - czy coś wysyła na serwer orange?
    greczko
    Level 1  
    @fiolek__: czy ktoś rozwiązał problem że na postoju skacze z pozycją do 250m - mi niestety też skacze

konfiguracja orange.gps-trace.com oraz gprs:
    - założyć konto na tej stronie (dla mnie wykonał to sprzedawca urządzenia)
    - potem komendy sms po kolei, u mnie kolejność jest następująca: hasło (6 cyfr, w poście zaprezentuję je jako xxxxxx) a potem komenda:
    - xxxxxxapn internet (karta SIM virgin mobile, mam tylko nazwę APN=internet, użytkownik i hasło w mojej sieci są puste i nie trzeba ich wysyłać)
    - xxxxxxadminip 193.193.165.166 20157
    - xxxxxxt030s***n

Zadziałało za drugim razem. Co do podłączenia zasilania w pojeździe na stałe, mam tak podłączone i jak dotąd zero problemów; minęło jednak od zakupu dopiero dwa tygodnie więc za wcześnie na radość. Prądu jakie pobiera urządzenie - nie mierzyłem.
    stachups
    Level 11  
    kupiłem tk 102.
    dzwoniąc na niego dostaje link z lokalizacją(dokładna),ale jak wysyłam komendy begin itp nie dostaje zwrotnej odpowiedzi.czym może być spowodowane to?
    próbowałem plus,orange free, virgin zawsze jest tak samo, brak sms z potwierdzeniem OK
    krissos
    Level 11  
    Mam problem z TK-102
    Miałem kartę virgin i wszystko ładnie działało, pokazywał lokalizację, podłączyłem w aucie na stałe i po jakimś czasie przestał wysyłać pozycję. Wsadziłem kartę do telefonu i kasa jest internet działa. Dałem ją znowu do gps i nie pokazuje dalej pozycji. Jak chciałem wysłać sms begin123456 to raz dochodził raz nie, ale odpowiedzi nie dostawałem żadnej. Kupiłem nową kartę orange free i na niej też sms dochodzi ale nie ma żadnej odpowiedzi, Dzwoniąc na ten numer też nie dostaję żadnego sms zwrotnego.
    Czy ktoś może mi pomóc co się z tym urządzeniem dzieje??
    maszynista_x
    Level 11  
    Tracker tk-102
    Trzynaście stron postów powinno w końcu być podsumowane.
    Pomijając awaryjność, która jest mała urządzenie dostarcza czasem powodów do zdenerwowania.
    Myślę, że należy określić klon tk-102 jako urządzenie do zastosowań domowych.
    Potrzebuję taniego trackera i liczę się z jego opisanymi wcześniej wadami - jest ok.
    Potrzebuję niezawodnego trackera do profesjonalnych zastosowań - szukam profesjonalnych rozwiązań dających gwarancję stabilnego działania.

Z wcześniejszych postów wnioskuję, że najczęściej urządzenie jest stosowane do śledzenia przez www.

Po wielu walkach doszedłem do następujących wniosków:
    Po każdej zmianie programuję sprzęt od nowa - raptem 4 sms-y
    sprawdzone z play i virgin

1. format (bez hasła)
    2. apn123456 Internet
    3. adminip123456 193.193.165.166 20157 (dla http://orange.gps-trace.com)
    4. t015s***n123456

Po kolei:
    1. formatuje urządzenie do ustawień fabrycznych
    2. 3. 4. ustawiają konfigurację połączenia, serwer, i czas wysyłania raportów.

Proponuję internet w virgin - po przekroczeniu limitu transferu "uruchamia się lejek" prędkość spada ale dla naszych celów jest ok.

Przy takich ustawieniach urządzenie działa stabilnie przez nawet kilka tygodni.
    Jeśli się zawiesi to wysłanie sms t015s***n123456 powoduje jego dalszą pracę (czasem należy go powtórzyć po upływie około 2-3 minut.

Urządzenie jeśli długo nie widzi satelit przechodzi w stan uśpienia - czasem podnosi się samo czasem niestety : t015s***n123456.

Jeśli po takiej konfiguracji nie widać pozycji na stronie (a jesteśmy pewni, że wszystko na stronie wpisaliśmy poprawnie) to prawdopodobnie sprzęt jest uszkodzony.
    krissos
    Level 11  
    krissos wrote:
    Mam problem z TK-102
    Miałem kartę virgin i wszystko ładnie działało, pokazywał lokalizację, podłączyłem w aucie na stałe i po jakimś czasie przestał wysyłać pozycję. Wsadziłem kartę do telefonu i kasa jest internet działa. Dałem ją znowu do gps i nie pokazuje dalej pozycji. Jak chciałem wysłać sms begin123456 to raz dochodził raz nie, ale odpowiedzi nie dostawałem żadnej. Kupiłem nową kartę orange free i na niej też sms dochodzi ale nie ma żadnej odpowiedzi, Dzwoniąc na ten numer też nie dostaję żadnego sms zwrotnego.
    Czy ktoś może mi pomóc co się z tym urządzeniem dzieje??

Nikt nie pomoże w tej sytuacji??
    maszynista_x
    Level 11  
    Witam.
    Kolego krissos proszę spróbuj tak jak radziłem w poprzednim poście.
    Na początek to (pomaga w 90 % przypadków):
    1. format (bez hasła)
    2. apn123456 Internet
    3. adminip123456 193.193.165.166 20157 (dla http://orange.gps-trace.com)
    4. t015s***n123456

Jeśli to nie pomoże to może świadczyć o uszkodzeniu urządzenia.
    Spróbuj czy dzwoniąc na niego odpowiada sms-em z lokalizacją.
    Jeśli można się dodzwonić i odpowiada wtedy problemu trzeba szukać po stronie konfiguracji gprs (czasami telefon działa a internet po gprs nie),
    jeśli można się dodzwonić i nie odpowiada,uszkodzony może być moduł gps lub procesor,
    jeśli nie można się dodzwonić to może być to wina zasięgu, lub kabelka od anteny GSM (czasem lutowany jest w taki sposób, że robi zwarcie do masy).

Możliwe jest też uszkodzenie mechaniczne np. pęknięcie po upadku czy zimny lut.
    W takim przypadku dobre oko i lupa będą nieodzowne.
    krissos
    Level 11  
    maszynista_x
    Jak dzwonię to sygnał jest, ale nic zwrotnego nie przychodzi, sms teraz nie dochodzą (mam w raportach nie doręczono). Jak wsadzę kartę do telefonu to wtedy wszystkie sms schodzą. To musiało się chyba coś stać z urządzeniem. Tym bardziej że działał wcześniej elegancko i nagle przestał działać.
    maszynista_x
    Level 11  
    Na pewno można sprawdzić czy nie jest to spowodowane np. urwaniem anteny.
    Obudowa rozkręca się łatwo. Kabelek łączący płytkę z anteną jest dość krótki. Można sprawdzić czy jest przylutowany. Jeśli to nie antena to przykro ale padło coś na płytce, a w tym niestety nie pomogę.
    roman518
    Level 13  
    Dotyczy TK 102
    Czy mógłby ktoś sprawdzić komu działa tracker. Wysłać SMS komenda: TCP
    Jaką otrzymuje odpowiedź?
    Ja otrzymuje SMS 193.193.165.166:20157::A Czy pomiędzy dwukropkami ma być nazwa APN
    pebe
    Level 9  
    Posiadam TK102 i karte Play. Lokalizowanie po smsach jest ok, chciałbym ustawić sledzenie za pomocą www. Zalogowalem sie do strony http://www.gps228.com/ uzupelnilem dane lokalizatora itp i jak mam teraz ustawic lokalizator pod tą stronkę?

strona ta była podana w instrukcji do lokalizatora,
    ozona1
    Level 2  
    witam
    biorąc pod uwagę ogromną popularność GPS ów zwracam się z prośbą jest tu wiele rzeczy przydatnych ale mało konkretnych .
    Dla szarego uczestnika :
    więc mam trackera 102b
    hasła smsem działają i tu spięszę z pomocą że w instrukcji obsługi "admin#hasło"
    nic nam nie pomorze wpisując # ...
    musiałem się nagłówkować i troche posłać smsów zanim zajarzyłem
    piszemy "admin123456"
    lub jeśli prędkość "speed123456 040"
    ale ja już to ogarnęłem u mnie działa choć i tu pytanie

określam obszar lub prędkość i dostaję ze wszystko jest ok i nie dostaję żadnego smasa że pojazd zmienił obszar lub się poruszył ... czyli na "move123456" dostaje że move ok i samochód jedzie i żadnej informacji ....
    oczywiście skonfigurowałem autoryzację z moim telefonem ....
    drugie pytanie "
    skonfigurowanie gpsa z laptopie :
    - jaki program
    jaki login jakie hasło
    i jak się poruszać ????
    czy pokaże mi cał atrasę przebytą z danego dnia ???

mam wsadzoną kartę plusa

pomagając mi pewnie pomorzesz wielu laikom :)
    dzięki .
    Miroo
    Level 11  
    U mnie podobny problem (TK106). Urządzenie udało mi się skonfigurować - działało ok przez 3dni... aktualnie nie mogę się z nim połączyć - poza zasięgiem. Karta aktywna, kasa jest ale nadal nie współpracuje. Podłączałem już inne karty sim i bez różnicy. Po włożeniu baterii dioda się cały czas świeci a powinna mrugać czyli nie łączy się GSM. Jakieś pomysły? Sprzedający odcina sie od pomocy i sugeruje wymianę urządzenia/zwrot kasy ale podejrzewam, że nie będzie to takie proste. Myślę, że to coś z połączeniem karty SIM z urządzeniem - może złącze nie styka? Próbowałem już różnych sposobów (docisnąć, przesunąć karte SIM) ale bez efektu. Jakieś pomysły?
    c0sm0
    Level 11  
    Proponuję podłączyć się kablem rs232-usb, są takie w sprzedaży po około 5$ na ebayu do trackerów - na allegro niestety nie widziałem, wtedy po uruchomieniu przy pomocy jakiegoś terminala np putty można zobaczyć co go boli i czy wogóle się uruchamia.
    cici
    Level 17  
    Znalazłem fajną stronę do testowania GPRSu i podglądu IMEI.
    Mam podróbkę TK102-2, i udało mi sie zobaczyć mój IMEI ale na porcie przewidzianym dla TK103 tj 20222.

http://id.wialon.net/#

Czyli GPRS działa, ale nie potrafie sie dobić do serwera

http://gps-trace.com/

Podciągnie mnie ktoś krok dalej?
    c0sm0
    Level 11  
    Cześć, to teraz tylko zmień IP komendą jaką podklejałeś tracker pod wialon na 193.193.165.166 i port 20222.
    Jeżeli masz dodane konto na orange.gps-trace.com to musisz aktywować tracker, wybrać model, wpisać ID jakie wyświetliło Ci się pod wialonem i powienieneś zobaczyć się na mapie.

Zdarza się często że tracker jest widoczny pod kilkoma portami. Np mój Anywhere niby TK-106 jest widoczny jako China TK-106, jako Xexun TK102, jako Xexun TK102-2 i jako Back2you... Widocznie wszystkie te modele gadają takim samym protokołem.

Jeżeli są problemy ze zidentyfikowaniem protokołu to możesz jeszcze spróbować u siebie otworzyć port np port 10000 programem netcat, jeżeli masz router to zrobić przekierowanie na port 10000 ze swojego zewnętrznego IP i to IP i port podać smsem do trackera. Zobaczysz co on wysyła, ja tak określiłem faktyczne modele kilku sztuk z chin.
    Jak miałbyś kłopoty to pisz, możemy przekierować do mnie i sprawdzimy co to nadaje.
    cici
    Level 17  
    A jaka jest składnia podglądu protokołu na porcie 10000 w netcat?
    cici
    Level 17  
    dobiłem sie do gps trace jako tk103 na IP z końcówką 166, ja wpisywałem 165.
    Brak jezyka sprawił że sie naszukałem tk 103 w liście bo inna jest lista urządzeń dla aut i osobistych.
    Natomiast walczę teraz by uzyskać historię i nakreśloną ścieżkę.
    Jest to dostępne na tym serwerze?
    c0sm0
    Level 11  
    Ścieżka i historia są dostępne w panelu po lewej.
    Show TRack pokazuje historię za zadany czas a ścieżka na żywo jest dostępna po zaznaczeniu visible on map i watch unit on map, to są te 2 "ptaszki" w lewym górnym rogu obok nazwy trackera.
    cici
    Level 17  
    Udało sie, wszystko działa na najtańszej podróbce.
    Wielkie dzieki. Pozdrawiam
    .ami
    Level 11  
    Witam,
    mam TK102 od kilku lat (chiński klon). Skonfigurowany z gps-trace.com. Co roku kupuję kartę orange free z 1GB interentu i tylko ją wymieniam - nic nie zmieniam w konfiguracji. Tak było i w tym roku. Niestety po wymianie okazało się, że urządzenie pracuje przez dobę lub dwie i potem milknie. Okazuje się, że to jakiś problem z GSM ponieważ dzwoniąc na ten numer zgłasza się od razu poczta (gdy działa słychać normalny sygnał). Podczas występowania problemu dioda świeci światłem ciągłym (gdy działa prawidłowo, miga co kilka sekund). Wystarczy, że wyjmę baterię i włożę ponownie i znowu działa przez jakiś czas.
    Czy ktoś może doradzić co jest nie tak? Wina kary SIM?