Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GPS/GSM/GPRS TK 102 nie działa GPRS jakie ustawienia??

grzegorzchm 27 Lis 2015 20:17 327651 656
    regi.NRG
    Poziom 10  
    aiken napisał:
    Czy macie aktualnie widoczne historie tras na GPS trace orange, bo u mnie pokazuje pozycje i zlicza kilometry moge nawet odtworzyc trase ale jej nie wyswietla na mapie.

Jakies sugestie ?

Było tak póki co jeden dzień, wczoraj i u mnie bez lini. Teraz patrze i już pokazuje linię trasy normalnie.

Dodano po 10 [minuty]:

Co do orange-trace to po włączeniu TK z zimnego startu, chwilę trwa zanim jest widoczny na serwerze. Czasem 4 minuty, czasem i 10 minut. Stąd też niektórym jak i mnie na początku wydawało się, że nie działa tam na serwie. Piszę to, żeby nowi nie rezygnowali i nie myśleli, że się nie da ;) Jak na wialonie widać, to na orange-trace też musi być widać tylko czasem po kilku minutach. Jak już zatrybi to działa bez żadnych przerw.

Dodano po 50 [minuty]:

Jaki minimalny możecie ustawić czas na TK wysyłania FIXa na serwer? U mnie 30s. przechodzi, a 15s. już fail.
    pawelekwch
    Poziom 7  
    w jakim trybie lokalizator działa najdłużej ? SMS? bo przy GPRS bateria pada po 2 dniach. Posiadam tk-104 i producent twierdzi iż lokalizator dział w trybie czuwania 1500 godzin?! ale jak to uzyskać ? Jak najlepiej wydłużyć czas użytkowania ?
    regi.NRG
    Poziom 10  
    W trybie SMS oczywiście. To tak jak w telefonie wyłączysz transmisję danych to dłużej będzie działał. Ja zrobiłem sobie kabelek zasilający i w razie potrzeby jak chcę to luzem zasilić na dłużej to z powerbanka podaje prąd moim kabelkiem. Całość jest razem włożona do niewiele wiekszego czarnego pudełka z elektronicznego sklepu. W zależności jaki powerbank to tyle dłużej podziała.
    pawelekwch
    Poziom 7  
    jak więc zrobić gprs off i gps off a zostawić tylko gsm ?
    asiagro83
    Poziom 2  
    Witam,
    chciałam dopytać co zrobić aby urządzenie działało jak najdłużej niestety sprzedawca totalnie mnie olał.

sklep-detektywa.pl/ 247-satelitarny-lokalizator-polozenia-gps-600-podsluch-gsm.html

Coś takiego + powerbank- niestety urządzenie działa mi tylko 2 dni :(
    co zrobić żeby działał dłużej.

Proszę o podpowiedź.
    _arturr_
    Poziom 1  
    Witam, mój problem jest z kolei następujący. Tk106, robię wszystko wg instrukcji ale oprócz potwierdzenia zmiant hasła i autoryzacji numeru nie dochodzą do mnie żadne inne potwierdzenia konfiguracji smsowej. Natomiast jak dzwonię na lokalizator w odpowiedzi przychodzi lokalizacja gdzies z dalekiego wschodu, zawsze ta sama, niezależnie od tego gdzie się znajduję. Co może być przyczyną?
    lord8
    Poziom 11  
    Artur złe ustawiania, sedno to dobrze ustawic lokalizator
    asiagro83
    Poziom 2  
    Urządzenie jest nowe i power bank tez nowiutki ... baterie mam dwie i na obu działa tak samo. Sprzedawca deklarował ze będzie do 120 godzin (bez powerbanka) GPS/GSM/GPRS TK 102 nie działa GPRS jakie ustawienia?? ... potem napisali ze w trybie czuwania. . Dostałam kilka str instr obsługi ... wysłałam sms żeby działał w trybie czuwania (czyli jak rozumiem przekazuje dane w momencie gdy pojazd zacznie się przemieszczac) i nic dalej działa max 24 g a podłączenie power bańka nic nie daje.
    ktoś ma to ustrojstwo ?
    Dane sprawdza się w przeglądarce przez orange.
    Pomóżcie bo ogarniam i nawet nie wiem jakie to dokładnie model żeby znaleźć instrukcje na necie.
    lord8
    Poziom 11  
    Asiagro83 zobacz post powyzej tam jest link masz ten sam?
    lord8
    Poziom 11  
    One są na baterie, nie słyszalem zeby były w uspieniu, po prostu wkładasz karte sim i ciagnie max 15mb na miesiąć, a kłopot z bateriami, do czego tego potrzebujesz?
    asiagro83
    Poziom 2  
    No to już nic nie wiem.. chyba trzeba zwrócić. . :(

do lokalizowania samochodu
    lord8
    Poziom 11  
    Najlepsze do auta są na 12v na stałe, proponuje tk103a/b, zapraszam na priv. lord8(malpa)o2.pl
    Grzechoo13
    Poziom 2  
    Lokalizator TK102

Skonfigurowalem go - pokazuje sie na orange trace. Wlasciwie pokazuje sie ciagle.
    Byl "on line" przez ok 30 min (pojazd stal w w miejscu). Niestety po tym czasie na www satelity przeszly w tryb off-line i koniec.

formatowalem TK, wysylalem na nowo komendy i nadal nic. Nie powrocil do trybu online. Dioda miga - interwal 3-4 sek. Gdy dzwonie na TK - zwrot sms z: bat F, signal F

Czy ktos mial taki przypadek i jak to "odwiesic" ?
    kameleon1983
    Poziom 13  
    Ten tk102 to oryginał xexun?
    Masz data kabel do niego? Jeśli tak napisz do producenta o plik wsadowy i przeflaszuj lokalizator.
    Miałem jakiś czas temu problemy ze swoim tk103 od xexun napisałem do nich maila po godz miałem wsad i przeflashowałem lokalizator do najnowszej wersji
    Grzechoo13
    Poziom 2  
    (edit) .Nie wiem czy jest oryginalny
    kameleon1983
    Poziom 13  
    Tak to już jest z tymi clonami każdy praktycznie inaczej się konfiguruje a jak potrzebne wsparcie od producenta to nie ma się do kogo odezwać, dołuż trochę kasy i kup coś od xexuna
    mar212
    Poziom 12  
    Panowie, posiadam TK-102, oczywiście jakiś klon, zaraz po włożeniu karty sim z njumobile, wszystko ładnie działa, odpowiada smsem z linkiem do mapy itd.
    Śledzenie online też działa, ale przez to lecą mi powoli pakiety internetu i chciałbym wyłączyć tą opcje, tylko nie wiem jak.
    Może ktoś coś podpowie?
    kameleon1983
    Poziom 13  
    Czyli chcesz tylko dostawać SMS-y i wyłączyć funkcję wysyłania danych na serwer? Zacznij procedurę ustawienia lokalizatora od początku z tym, że pomiń ustawienie apn-u i wtedy dane nie będą wysyłane na serwer
    mar212
    Poziom 12  
    Dokładnie tak, chce tylko smsy.
    Próbowałem komendą
    begin123456
    i ustawiałem wszystko od początku, ale wtedy resetują się tylko ustawienia czasu itp. informacje i tak ciągle są wysyłane na serwer.
    Mimo że nie ustawiam ponownie APN, po wysłaniu komendy TCP dostaje odpowiedź gdzie mam adres IP, port:internet:A
    Wg instrukcji literka A oznacza valid.
    Próbowałem też APN123456nointernet - ale też nie działa.

Mały update.
    Sprawdziłem biling połączeń na stronie operatora.
    Wygląda na to że mój model wysyłał dane na serwer od samego początku, gdy jeszcze nawet nie ustawiałem żadnych danych GPRS.
    kameleon1983
    Poziom 13  
    spróbuj format123456 na xexunie ta komenda działa jak nie będzie działać to daj mu komendę z błędnym apn-em np. apn123456 internetinternet i już nie wyśle pakietu bo będzie błędnie utworzony apn
    mar212
    Poziom 12  
    OK, dzięki za wskazówkę.
    Spróbuje takim sposobem.
    jedg
    Poziom 10  
    witam wszystkich
    posiadam TK102B i mój problem jest z aplikacją GPS Trace Orange na komputerze PC,
    Moduł działa prawidłowo w aplikacji GPS Trace Orange na Smartfonie natomiast na komputerze nie wyświetla położenia (oczywiście jest konfiguracja natomiast nie widać żadnej "kropki")

czy ktoś możę się z tym spotkał?

pozdrawiam
    jedg
    Poziom 10  
    Witam
    Problem rozwiazany

■ TK102B/TK100/TK06A device type is “Blueberry GT06N”, ” Unique ID” input full 15 digits IMEI number;

4. send SMS to set IP port and APN
    TK102B/TK06A/TK100/GT02 SMS commands as below:
    (1) #IP#123456#193.193.165.166#20765#, reply : set IP port OK
    adams1986
    Poziom 9  
    adams1986 napisał:
    Witam. Moje sprzecicho to podróbka do kwadratu podróbki TK-102.
    Od razu mówię że przeczytałem ten wątek od deski do deski (i nie tylko ten) więc takie rzeczy jak ustawienie apn dla PLAY, resetowanie poleceniem begin, środki na koncie, wszystkie tego typu metody są już zrobione (nie tylko raz)

Problem z gps-trace.com.

Komendy jakie trzeba wysłać do trackera zaczynają się i kończą „ # ” przykładowe polecenia to :

#begin#123456#
    #IP#123456#210.245.219.19#8169#

Itd.

Takie komendy jak reset lub format w ogóle nie istnieją.

Nie istnieje również komenda „ t015s***n123456” mam za to dostępną taka „ #at#30#sum#0#”

Sprawdzam na stronie http://id.wialon.net/# czy widzi moje urządzenie i oczywiście go nie widzi.

Myślę, że to wina ustawienia portu ? Tylko że dla strony (która nie chce się załadować nawet w formie demo) www.gps228.com są ustawienia takie jak podałem wyżej w przykładzie czyli port 8169.

Próbowałem już #IP#123456#193.193.165.167#porty podane poniżej : #

20157 – Xexun TK-102
    20222 – Xexun TK-103
    20668 – Xexun TK-102-2
    8169 – Port z instrukcji dołączonej do urządzenia (gps228.com)
    20462 – Xexun TK-103-2
    20709 – Coban gps102
    20726 – ZXS Series
    20504 – IB-GT102

Za każdym razem oczywiście odpowiedź z trackera przychodzi pozytywna. Polecenie sprawdzające ustawienia to "TCP" i w odpowiedzi dostaje że wszystko jest cacy na końcu literka "A" oznaczająca że jest "aktywny".

Jak myślicie czy jest możliwe, że to ustrojstwo nadaje tylko na porcie 8169 i nie mam szans go zobaczyć na żadnej ze stron do śledzenia GPS ?

Nie wiem z jakiej strony to było kupione w NL, ale wiem że wygląda IDENTYCZNIE jak to urządzenie z tego linka na AliExp....

http://www.aliexpress.com/item/GSM-GPRS-GPS-T...bal-Real-Time-Tracking-Device/1182399676.html

Na pierwszy rzut oka już widać że obudowa różni się od Xexun’a przede wszystkim na dole (nie ma zapięcia). Na tej aukcji wyczytałem że ma :
    • GPS Chip: UBLOX CHIP
    • Network: GSM / GPRS
    • GSM/GPRS Module: MTK 6260

Pozycje GPS pokazuje bardzo dobrze, podsłuch w trybie monitor też działa , polecenia z instrukcji przyjmuje wszystkie (wiele tego nie ma) . Spotkaliście się może z taką odmianą tego „wynalazku” ?
    No i proszę po ponad połowie roku dzięki poradzie kolegi jedg mój "sprzęcior" zaczął funkcjonować. Jednak kwestia ustawienia portu. Dzieki !
    rogalskiartur
    Poziom 9  
    asiagro83 napisał:
    No to już nic nie wiem.. chyba trzeba zwrócić. . :(

do lokalizowania samochodu

Ja dokupiłem do tego ładowarkę samochodową i podłączyłem w samochodzie (oczywiście ukrytą) w taki sposób, że ma napięcie po zapłonie. Czyli jeśli silnik chodzi to ładuje się bateria,a jeśli samochód jest na parkingu to działa z baterii

Dodano po 11 [minuty]:

adams1986 napisał:
    Witam. Moje sprzecicho to podróbka do kwadratu podróbki TK-102.
    Od razu mówię że przeczytałem ten wątek od deski do deski (i nie tylko ten) więc takie rzeczy jak ustawienie apn dla PLAY, resetowanie poleceniem begin, środki na koncie, wszystkie tego typu metody są już zrobione (nie tylko raz)

Problem z gps-trace.com.

Ja kupiłem swojego TK102b na aliexpress.com i działa super.
    Miałem kilka problemów z konfiguracją na gps-trace.com. ale u mnie działa na następujących ustawieniach.

GPRS - oczywiście zależny od sieci

nr telefonu międzynarodowy w formacie - +48xxxxxxxxx
    nazwa/model urządzenia - China TK106 (przypominam, że mam TK102b)
    nr imei - 0+ostatnie 11 cyfr nr imei urządzenia
    port - 20405.

mam nadzieję, że u was też zadziała
    romanienko
    Poziom 10  
    Też kupiłem jakiegoś klona, TK102-B, nie zgłębiając wcześniej tematu. Odpowiada na SMS z poprawnym położeniem. Udało mi się nawet wbić na http://id.wialon.net/ Udało się to na porcie 20281, gdzie urządzenie rozpoznało jako GT06. ID na WIALON wykryło takie jak mam naklejone w urządzeniu.
    No i zrozumiałem, że wystarczy zmienić IP na 193.193.165.166 pozostając na porcie 20281. Urządzenie zarejestrowałem jako Blueberry GT06N- to dobrze ? No i usunąłem 3 pierwsze cyfry z ID (355)
    No ale niestety, na GPS-Trace Orange nadajnik nie jest wykrywany.
    O co kaman ? Bardzo proszę o pomoc w tym temacie.

EDIT
    Jednak działa :)
    Nazwę urządzenia zmieniłem na GT06 (tak faktycznie wykryło na vialon), przywróciłem pełny nr ID (wcześniej usunąłem 3 pierwsze cyfry-niepotrzebnie). Port 20281 i jest OK
    kulugyna
    Poziom 6  
    witam
    Mam prosbe , czy ktos moze podeslac instrukcje po polsku dla TK102-B .
    Pytanie: czy TK102, TK102B różnia sie komendami czy to jest to samo ?
    dzieki