Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Reanimacja Fujitsu-Siemens LIFEBOOK B Series

31 Mar 2010 14:34 2781 8
  • Level 15  
    Witam
    Jak w temacie. Próbuje naprawić tego oto laptopa (wiem że jest stary ale ma matryce dotykową) i tu występuje pewien problem.
    Po pierwsze laptop nie posiada CD-ROMu ale dla testów zainstalowałem Windowsa na dysku podłączonym przez przejściówkę do normalnego kompa i potem przełożyłem do tego (wiem że instalacja nie powinna tak wyglądać ale chodziło tylko o to by się jakkolwiek uruchomił system) jednak po przełożeniu dysku wyskakuje błąd STOP: 0x0000007B. Myślałem że to wina dysku, pamięci jednak pamięć wymieniłem i nic. Dysk przepiąłem z innego kompa z zainstalowanym już Windowsem i dalej nic.

Jakie macie propozycje na uratowanie tego komputera, myślałem ze może jeszcze spróbować mu jakoś nie wiem np DOSa postawić żeby tylko sprawdzić czy to wina sprzętu czy oprogramowania (Bios się ładuje)

Pozdrawiam
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 23  
    Witaj!
    Nie żebym się czepiał, ale jeśli instalowałeś system na innym sprzęcie, a później przelożyłeś dysk do swojego laptopa to nic dziwnego ze masz bsoda (szanse że system wystartuje są 50/50;) . Podłącz sobie jakis naped na usb do lapka i postaw system.
  • Level 15  
    Tylko że w tym problem że nawet jak podłącze napęd pod USB to nie mam w Biosie botowania z USB. Mogę botować oprócz dysku jeszcze ze stacji dyskietek (której nie posiadam) lecz podłączana jest ona pod jakieś dziwne złącze.
  • Level 23  
    a to faktycznie ciezka sprawa. Trzebaby było zrobic dwie patycje. Pierwsza ustawic jako bootowalna i wrzucic jakis kawalek dos, a druga wgrac instalke windowsa i wystartowac ja spod dosu. Pewnie ameryki nie odkrylem ;)
  • Level 15  
    Ok tylko jakie pliki wgrać na dysk kompa żeby sam DOS wystartował. Na razie chce sprawdzić czy chociaż ten DOS ruszy

Dodano po 9 [minuty]:

A i wiem o stronie http://www.bootdisk.com/ jednak jak z stamtąd ściągnę DOSa to potrzebuje dyskietkę żeby ten program mógł wypakować pliki, a ja dyskietki ani stacji dyskietek nie posiadam więc prosiłbym bardzo o spakowane już gotowe pliki które mógłbym od razu na dysk laptopa wrzucić.
  • Level 15  
    Skoro chcesz testować DOS to format X: /s lub DOS sys powinno załatwić sprawę.
  • Level 15  
    Czyli ?? (można trochę jaśniej)
  • User removed account  
  • Level 15  
    Laptopa już nie mam.
    Temat zamykam