Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć wzmacniacz stereo i Magnat Sub 301a ? (fotki)

Plusssz 31 Mar 2010 14:42 6805 7
  • #1 31 Mar 2010 14:42
    Plusssz
    Poziom 13  

Coraz bliżej jestem kupna tego subwoofera, wybrałem go ze względu na moc i to że posiada wejścia/wyjścia wysokopoziomowe co jest bardzo ważne ponieważ mam wzmacniacz stereo (yamaha ax-700) bez wyjścia sub.Teraz przechodzę do sedna sprawy.Chcę by po podłączeniu subwoofera i wzmacniacza kolumny frontowe grały całym pasmem basu a subwoofer swoim basem.Czy dobrze myślę że kolumny i wzmacniacz podłączamy tylko pod wejście "from receiver" natomiast wyjście w subie "to speakers" nawet nie tykamy? Czyli:od wyjść głośnikowych we wzmacniaczu (+,-) podłączamy kable do wejścia "from receiver" (+,-) oraz kable od kolumn (+,-) podłączamy w te same wejścia w subie "from receiver" ? Dobrze myślę? Jeszcze raz zaznaczę że chcę by kolumny grały całym pasmem basu, by subwoofer nie odfiltowywał dolnego pasma z kolumn.Poniżej fotka tyłu subwoofera.

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 31 Mar 2010 15:03
    698adam
    Poziom 16  

Pod wejścia "to speakers" podłączasz kolumny odpowiednio prawa i lewa
    a pod wejście "from receiver" podajesz sygnał z odbiornika (wzmacniacz,ampli) też odpowiednio pod wejścia prawe i lewe.
    Mam nadzieje że rozwiałem twoje wątpliwości;D
    Pozdrawiam

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 31 Mar 2010 15:21
    Plusssz
    Poziom 13  

Jeśli podłączę tak jak mi napisałeś to raczej bas z kolumn będzie odfiltrowany i będzie grany tylko przez subwoofer.Natomiast ja chcę by bas leciał i z kolumn i z subwoofera.Podłączenie jakie opisywałem jest ukazane na rysunku poniżej.Ps.chyba w złym dziale napisałem post...

0
  • #4 31 Mar 2010 16:36
    PZ IX
    Poziom 32  

Podłącz tylko wejście "from receiver" ze wzmacniacza, a kolumny po prostu też pod wzmacniacz Yamaha. Właściwie to tak jak narysowane jest w Twoim obrazku.

0
  • #5 31 Mar 2010 16:45
    764275
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 31 Mar 2010 16:59
    Plusssz
    Poziom 13  

Kolumny ton 200,co do tego suba to słuchałem go w sklepie "dla wariatów" i grał nawet nawet, pomieszczenie mam małe bo tylko 15 m2.

0
  • #7 31 Mar 2010 17:07
    764275
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 31 Mar 2010 18:02
    edison

Poziom 25  

W zasadzie nie ma znaczenie czy kolumny podłączymy przez subwoofer czy bezpośrednio do wzmacniacza gdyż wyjścia wysokopoziomowe w większości subwooferów nie są w żaden sposób filtrowane. Jedyne na co musimy zwrócić uwagę przy takim podłączeniu to zgodność faz (+,-) począwszy od wzmacniacza poprzez subwoofer a skończywszy na kolumnach.

0