Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegar Nixie na układzie LM8560

maju1 11 Sie 2004 16:17 4596 4
  • #1 11 Sie 2004 16:17
    maju1
    Poziom 10  

Witam
    miałem pomysł by skonstruować zegar na czterech lampach Nixie w oparciu o LM8560, wiem że LM8560 pracuje ze specjalnym wyświetlaczem LED ale może ktoś już miał podobny problem i wymyślił jakis transkoder albo cuś, bo ja za ChRLD nie kapuje jak on steruje tym LED choć siedze nad tym prawie od rana
    dzięki

• #3 22 Sie 2004 02:32
    oj
    Poziom 42  

Sama przetwornica DC-DC nie rozwiązuje problemu.
    Do LM8560 dostarczany był specjalny wyświetlacz z 3 katodami i z nietypowymi połaczeniami segmentów w środku tego wyświetlacza. Aby dołączcyć do tego wyświetlacze NIXIE trzeba zrobić transkoder, na jakimś GALu, co komplikuje a w dodatku ten zegar nie jest ciekawym rozwiązaniem; synchro z sieci, występowały jakieś błędy przy programowaniu

Tak samo można by się pokusić o zrobienie zegarów na układach byłych zakładów CEMI, MC1201, MC1203, MC1204, MC1206

Dość prosty zegarek można by było zrobić na MC1204 ale też trzeba zrobić translator multiplex>NIXIE

• #4 22 Sie 2004 14:14
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

maju1 napisał:
    Witam
    miałem pomysł by skonstruować zegar na czterech lampach Nixie w oparciu o LM8560, wiem że LM8560 pracuje ze specjalnym wyświetlaczem LED ale może ktoś już miał podobny problem i wymyślił jakis transkoder albo coś,

Raczej nieopłacalne - przekodowanie multipleksowanej siedmiosegmentówki na 4 wskaźniki nixie...
    Lepiej już od nowa zaprojektować.

Jak juz wskaźnik ma być lampowy to sugeruję VFD.

maju1 napisał:
    bo ja za ChRLD nie kapuje jak on steruje tym LED choć siedze nad tym prawie od rana

To jest zwykły multipleks (właściwie dupleks), tyle że zasilanie cyfr jest bezpośrednio z transformatora sieciowego.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME