Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bluetooth (SE k550i, Nokia 5130XPM) - eksport kontaktów

31 Mar 2010 15:13 5235 8
  • Poziom 9  
    Witam!

Mam zapytanie o poprawność i sposób działania opcji wysłania wszystkich kontaktów poprzez bluetooth różnych marek telefonów. Wykonałem następujące kroki: Kontakty-->Opcje-->Zaawansowane-->Wyślij wsz.kontak.-->Przez Bluetooth (wskazuje wybrany telefon), na drugim telefonie odbieram plik vcf - na drugim telefonie wyświetla mi pierwszy z brzegu kontakt zapisany jako wizytówka, jednak gdy na komputerze wczytamy dany plik zawiera on wszystkie kontakty, jak wiec na telefonie je odtworzyć poprzez dostępne opcje Bluetooth czy też wypakować kontakty w telefonie z tak przesłanego pliku..będę wdzięczny za wskazówki
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    Niestety nokia nie odbierze wszystkich kontaktow z eryka za jednym razem, pojedynczo albo z se na kompa i z kompa na nokie.
  • Poziom 9  
    A jakim programem proponujesz zgrać kontakty na komputer by potem łatwo zaimportować je do nokii
  • Poziom 34  
    Sony Ericsson PC Suite oraz Nokia Ovi suite :)
  • Poziom 9  
    Gdyby to było takie proste to bym nie pisał ;)
    Wymienione przez Ciebie programy nie współpracują ze sobą i nie generują tożsamych wspólnych dla obu aplikacji formatów.
  • Poziom 34  
    Z tego co pamietam to w nokii program zapisuje komtakty w formacie wizytowki, program soniaka to samo. Z odczytem tez nie powinno byc problemow.
  • Poziom 9  
    Praktyka jest jednak inna, zrobiłem vcf (innym programem) jednak oprogramowanie Nokii nie radzi sobie z wczytaniem tego (problem opisy na wielu forach). Zaczytałem plik wizytówki w Outlooku (niestety modyfikuje polskie litery na dziwne znaki, więc ręcznie poprawiałem niektóre kontakty), dopiero wtedy tak zaczytane kontakty w Outlooku wyeksportowałem do pliku wab po czym zaczytałem to programem Nokia PC Suite 7.1.40.6 już bezproblemowo. Podsumowując nie da się, bynajmniej nikt nie podał poprawnego rozwiązania dla wysłania wszystkich kontaktów zbiorowo z jednego modelu telefonu jednej marki na drugi telefon innej marki za pośrednictwem bluetooth. Temat do zamknięcia
  • Poziom 34  
    A probowales alternatywnego programi do nokii? Oxygena np. Ewentualnie cos uniwersalnego, jest cell phon menager, ktory wspolpracuje z nokia, erykiem, motorola.

Dodano po 48 [sekundy]:

cell phone menager - zjadlem literke.
  • Poziom 9  
    Oxygen w moim przypadku jest do niczego, Cell Phone Manager - jest naprawę ciekawy jednak nie obsługuje Nokia 5130XM (potwierdzone przez support dostawcy oprogramowania). Fajnym programem jest też Mobile Master, jednak jak mówię moja nokia to nowy model więc programy sobie z nią nie radzą, choć niektóre obsługują już np.Nokia 5310XM