Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G immobilizer (wykasowana pamięć)

31 Mar 2010 16:09 8575 10
  • Poziom 13  
    Witam
    Mam taki problem. Sczytywałem pamięć immo z Astry G w celu doprogramowania nowego klucza. Niestety mój nowy programator (TMS 370) pokazał rogi i wykasował całą zawartość pamięci :( Zdążyłem tylko sczytać kod PIN. I tu moje pytanie i prośba. Czy czeka mnie wymiana na nową puszkę immo, czy można to obejść jakimś innym sposobem?
    Mam sczytane pamięci z innych Astr G (ten sam model) , ale czy to coś da, podmiana zawartości pamięci, skoro będzie inny PIN? Czy może wgrać wsad z innego i zrobić adaptację immo w sterowniku, pytanie jak?
    Za wszelką pomoc z góry dzięki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Dzięki za szybką odpowiedz. Pamięć była sczytywana do doprogramowania nowego traspondera. Czy zainicjalizować można tylko nową puszkę czy może być wyciągnięta z innego auta?
  • Poziom 13  
    No to mnie trochę pocieszyłeś :)
    To jeszcze jedno pytanie. Jak wrzucę do mojego czystego immo inny wsad (mam z identycznego modelu) i zainicjuję techem do zagra?
  • Poziom 13  
    Do dopisania transpondera mam sprzęcik Advanced Code (programuje czysty transponder na podstawie pamięci immo) Dlatego musiałem sczytać pamięć.
    PIN zdążyłem odczytać przed wyczyszczeniem pamięci
  • Poziom 13  
    Mam PIN od starego i nowego. W sumie to i tak bardziej sp... się nie może. Wrzucę wsad do immo ten co mam i spróbuję zrobić adaptację, może się uda
    Pytanie tylko czy sterownik przyjmie immo od innego auta czy tylko nowy czysty. I co z danymi zapisanymi w innej puszcze immo (PIN, vin i dane klucza) zostaną nadpisane czy nie? PIN powinien się zmienić ale co z resztą? Ale skoro mówisz że przyjmie to warto spróbować :) A i jeszcze jedno pytanie czy do adaptacji puszki immo wystarczy TECH-2 ogólnie dostępny np. na aledrogo (do takiego mam dostęp) czy musi być jakaś specjalna wersja? (gdzieś obiło mi się o uszy że musi być oryginał)
  • Poziom 13  
    Temat zamykam, autko zrobione. Sterownik immo dopisany do ECU OP-comem
  • Poziom 9  
    Możesz kolego napisać jak zaadoptowałeś nowa puszkę immo OP-COM-em, mam identyczny problem stara puszka uwalona (mam pin i wsad) nową zamówiłem i mogę z niej też Pin odczytać.
    Dzięki za pomoc