Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung ML-1651N Problemy z instalacją w sieci

31 Mar 2010 17:31 1332 4
  • Level 9  
    Witam.

Mam problem z zainstalowaniem drukarki ML-1651N w sieci. Moja sieć to router z funkcją swicha na 5 gniazd dwa komputery i drukarka.
    Na routerze widać drukarkę jako jednego z klientów DHCP, ale komputery nie potrafię jej odnaleźć zarówno jak instaluje ja z instalek samsunga jak i podczas instalowania je z poziomu systemu poprzez dodaj drukarkę.
    Nie mogę jej też zpingować pomimo że komputery mogę.
    Co z tym robić?
  • Level 31  
    Na początek... drukarka musi zacząć odpowiadać na pinga!
    - sprawdź kable i połączenia,
    - zobacz co jest w konfiguracji drukarki (wydrukuj stronę statusu),
    - sprawdź firewall-e,
    - spróbuj ustawić statycznie parametry sieciowe drukarki (program SetIP, do pobrania ze strony Samsunga),
    - spróbować zresetować ustawienia do fabrycznych i skonfigurować od zera.

Pozdr!
  • Level 9  
    - Kable są ok bo drukarka jest połączona z routerem kablem - router ja widzi komputer z routerem przez WiFi komputery pinguja się w tej sieci
    - Jak wydrukować tą stronę statusu? bo na drukarce jest przycisk demo ale on tylko drukuje reklamowe pierdoły.
    - Firewalle na routerze są wyłączone sprawdzę te na komputerze.
    - drukarka ma statyczny IP nadałem jej na routerze
    - ustawienie fabryczne zresetowane po tym resecie router zauważył drukarkę
    dzisiaj po południu podziałam z tymi firewalami no i podłącze drukarkę przez usb może wtedy da się do niej jakoś dotrzeć.
    adamz74 - bardzo dziękuje za podpowiedź
  • Level 31  
    Quote:
    - Kable są ok bo drukarka jest połączona z routerem kablem - router ja widzi komputer z routerem przez WiFi komputery pinguja się w tej sieci

Co oznacza "router ja widzi"? Pingujesz drukarkę z routera?

Quote:
    - Jak wydrukować tą stronę statusu? bo na drukarce jest przycisk demo ale on tylko drukuje reklamowe pierdoły.

Hmmm...próbowałeś przytrzymać przycisk demo kilkanaście sekund? Najlepiej sprawdź w manualu...

Quote:
    - drukarka ma statyczny IP nadałem jej na routerze

Na routerze mogłeś co najwyżej zrobić rezerwację w DHCP i nie oznacza to, że drukarka ten adres pobrała.
  • Level 9  
    Pisząc że router ją widzi miałem na myśli to ze znajduje się na liście klientów DHCP. Wydaje mi się że drukarka pobrała ten adres ponieważ jak tylko ja podłączyłem nie wyświetlał jej router dopiero po resecie pamięci drukarki, pojawiła się ona na routerze. Drukarkę pingowałem z komputerów, nie z routera - nie wiem jak to zrobić z routera.

Kilkanaście sekund nie próbowałem tylko tak jak jest na drukarce napisane 2 sekundy w celu wydrukowania demo spróbuje dłużej.

Najprawdopodobniej zrobiłem tak jak mówisz, zarezerwowałem jej stały adres IP na routerze, adres ten zapisałem tak jak jej nadał router automatycznie więc teraz zawsze bez znaczenia które urządzenie włączę w jakiej kolejności drukarka na routerze ma ten sam adres.