Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 2330c brak sieci po simlocku

31 Mar 2010 18:32 3942 17
  • Poziom 20  
    Witam zrobiłem simlocka z 2330c ufs orginalna wer.8.20 zaniżyłem do 6.75 i sim zszedł jest brak sieci przy znaku zasięgu jest znak X nawet alarmowe nie łączy , ale jak zrobię reset ustawień to sieć jest i można normalnie dzwonić do momentu wyłączenia tel i włączenia dalej brak wgrałem pm ale nic nie pomogło brak pomysłu
  • Poziom 28  
    To wgraj spoerotem wersje 8.20 i na niej zdejmij locka
  • Poziom 20  
    Witam po wróceniu do 8,20 i zdjeciu simlocka ta sama sytuacja
  • Poziom 20  
    Spróbuj zdjąć locka np. MXem bądz Geniem
  • Poziom 35  
    Z jakiej sieci jest telefon? Ja MX zrobiłem zrobiłem dużo sztuk i żadna nie miała takiego objawu. :) wrzuć loga po i przed simlockiem.
  • Poziom 11  
    Wgraj wyższy soft niż był np: 8.30.
    Zasięg wróci i zrób locka.
    Podobna sytuacja jest w 1208 na boxie jaf.
    Zaniżasz soft , robisz locka i brak zasięgu.
    Wgrasz wyższy niż był i jest ok.
  • Poziom 12  
    jak nie to zostaje wymiana pm
  • Poziom 20  
    Witam wgrałem 9.55 i dalej ten sam obiaw z ta różnica ze zniknął X, pm też wgrałem

• Poziom 29  
    A jesteś wogóle pewien że telefon trafił do Ciebie sprawny? Jakim sprzętem usuwasz simlocka? Spróbuj może zrobic softa a potem unlocka z genie
  • Poziom 20  
    Witam telefon trafił do mnie bez polskiego i z simlockiem nie sprawdzałem czy dzwoni choc na alarmowe
  • Spec od GSM
    Stary numer zapewne wgrywales soft np. mt-boxem i zmieniales PCode, problem tkwi w Pcode, nie wolno zmieniac. Wgrywasz soft bez zmiany PCode i unlok :))) Wtenczas Gra.... Ostatnio robilem 2330 v8.20 na poprzedniej wersji mxkeya i najnowszym sofcie mt-boxa i wszystko grało..... przeczytaj na naklejce z imeiem pcode wgraj taki soft, potem flash bez zmiany pcode z PL , unlok i bedzie hulac :)))
  • Poziom 20  
    Witam soft wgrywałem jafem nie zmieniałem product code ,chyba ze program sam cos zmienił ale z tego co mi wiadomo to dct4 asic 11 , a pcode zmieniam w bb5 lub cos nie kumam i moze masz racje.
  • Spec od GSM
    kolega pytał z jakiej sieci jest ten telefon a nie z jakiego kraju. sprawdź pod baterią product code i poszukaj choćby na google
  • Poziom 20  
    Witam jednak nie niemcy z codu wynika ze chyba francja
    0587564 08.20 2330c EURO-AE BOUYGUES FR BLACK
  • Poziom 9  
    Witam

Nie wiem czy udało się rozwiązać problem czy też nie (wątek dość stary ale może ktoś będzie szukał na przyszłość). Ostatnio trafił do mnie telefon po nieudanym zrobieniu unlock z innego serwisu. Pomogło zrobienie jeszcze unlock-a MX-key oraz przywrócenie ustawień fabrycznych (bez wgrywania nowego oprogramowania).

Pozdrawiam,
    Piotr
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dzisiaj jest łatwo ponieważ można zrobić full unlock a nie patch i ew. fleszowanie powinno załatwić problem.