Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane classic 1.9 DTi

31 Mar 2010 21:24 5236 8
  • Poziom 10  
    Witam posiadam Renault megane classic 1.9 DTi w mojej megance zauważyłem od dłuższego już czasu dziwny objaw a mianowicie jak zrobi się trochę cieplej czyli tak jak teraz , po odpaleniu silnika zapala się dziwna kontrolka (taki piorunek przekreślony)i obroty wchodzą na 1500 obrotów i niemożna regulować gazem po prostu zero reakcji tak mam co roku i nie mogę z tą usterką nic zrobić jakiś czas temu byłem w servisie Renault u mnie w mieście na komputerze po podłączeniu pod komputer nic nie wykazało tylko pan stwierdził że to może być najprawdopodobniej potencjometr gazu to taka puszka pod pedałem gazu ale nie dał mi gwarancji że to jest na 100 % tylko jego domysły chciałbym się was zapytać czy ktoś może miał podobny problem i jak to można tą usterkę usunąć latem jest to bardzo częste wtedy wyłączam silnik resetuje pilotem i odpalam ponownie przegazowując dość mocno i albo załapie albo odnowa to samo bardzo proszę o jakieś podpowiedzi .Dziękuje
  • Poziom 12  
    tak to będzie potencjometr gazu
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Co to takiego ta wiązka apps -ecu i dlaczego to sie niedzieje zimą tylko jak jest silnik ciepły lub jak jest gorąco i po odpaleniu to sie dzieje podczas ruszania
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Czujnik położenia pedału gazu-sterownik gdzie mam go szukać ? i vco to takiego ta wiązka apps -ecu ?
  • Poziom 2  
    Czujnik położenia pedału gazu (potencjometr) zamontowany jest w komorze silnika pod zbiorniczkiem płynu hamulcowego, łączy się z pedałem gazu linką.
  • Poziom 13  
    zdecydowanie warto sprawdzić wiązkę a szczególnie kostki w skrzynce bezpieczników w komorze silnika
  • Poziom 10  
    Witam a oto odpowiedz na mój problem:pojechałem do elektryka samochodowego celem ustalenia usterki po pod pięciu pod komputer niestety w pierwszym dniu nic nie wykazało zapłaciłem 50 złotych ,elektryk powiedział że jest to możliwe ponieważ po paru dniach błędy same się kasują i powiedział że mam podjechać jak to się znowu się zapali , nie czekałem długo ponieważ następnego dnia rano zapaliła się kontrolka i po pracy pojechałem do niego na komputer okazało się że jest to potencjometr gazu taki wyskoczył błąd ,pojechałem kupiłem potencjometr gazu używany niestety bo na nowy mnie nie stać 1200 złotych założyłem i co przejechałem może 30 km i po ponownym odpaleniu znowu się zapaliła ta kontrolka byłem taki zły że nie wiem co zadzwoniłem do tego elektryka i powiedziałem mu o tym zajściu powiedział że mam do niego przyjechać i zostawić auto na cały dzień to będzie szukał tej usterki a w ostateczności to podejrzewa komputer ale najpierw posprawdza wszystkie przewody do komputera po pracy pojechałem do niego po samochód stwierdził że wszystkie kostki i przewody są sprawne zapłaciłem kolejne 50 złotych i powiem wam szczerze od tamtej pory auto śmiga jak nie wiem co podejrzewam że po tym potencjometrze jest jeszcze jedna kostka po drodze do komputera i tam coś nie stykało i to było to temat zamykam dzięki myślę że może komuś się przyda moja podpowiedz .Zamykam temat.