Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Otwieranie stron www w trakcie odtwarzania plików *.mpg

11 Sie 2004 18:09 1665 9
  • Poziom 12  
    Czy ktoś zna ten mechanizm?
    Jak takie coś uzyskać, a co jeszcze ważniejsze, jak sie tego pozbyć z filmu?
  • Poziom 39  
    Przede wszystkim, napisz więcej szczegółów: jakiego programu używasz do oglądania. Czy sprawdziłeś film programem antywirusowym itp.
  • Poziom 31  
    tzn. jakich stron? bo google na ten czas widzi 4,285,199,774 stron. aha i czy dzieje sie to od momentu instalacji kodeka? dziwnie to pachnie przekierowaniami, dialerami, gatorami i innym systemowym syfilisem :wink: a moze sie myle...

pozdrawiam
  • Poziom 42  
    To raczej nie jest plik MPEG ale ASF albo WM*, sprawdź format pliku.
  • Poziom 21  
    Jeżeli odtwarzasz Windows Media Player-em i ma on zapuszczoną opcję automatycznego ściagania kodeków to tak może być. Można to wyłączyć.
  • Poziom 35  
    W windows Media playerze należy ustawić nieaktywną opcje
    Menu narzędzia-->Opcje-->Zabezpieczenia-->Uruchamianie polecenia skryptów,gdy są obecne

Lub też można zmienić w edytorze rejestru taki wpis
    [HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\MediaPlayer\Preferences]
    Wyłączenie --> "PlayerScriptCommandsEnabled"=dword:00000000
    Włączenie --> "PlayerScriptCommandsEnabled"=dword:00000001

Ale inne playery mogą ignorować to i uruchamiać strony
  • Poziom 12  
    Przede wszystkim dziękuję za tak liczne zaintersowanie.

Teraz kilka wyjaśnień:
    - komp nie jest zawirusowany
    - nie zainstalował się żaden Dialer
    - otwierają się oczywiście strony erotyczne
    - do odtwarzania używam MP 6.4 lub SubEditPlayera
    - system to W2K Pro, ale na W2K Server było podobnie

A teraz od początku:
    sciagnąłem sobie kiedyś filmik "przyrodniczy" (krótki, nie pełnometrażowy). Przy odtwarzaniu kilkakrotnie odpalił mi się IE i załadował stronkę reklamową, zawsze w tym samym momencie filmu.
    Stronki nie generowały ładowania następnych, bo po zatrzymaniu filmu nowe się już nie pojawiały. Ale wznowienie oglądania przywracało efekt.
    Zaznaczam, że nie było to jakieś oszałamiające ilości okienek, powiedzmy 3 strony w czasie 5 min filmu.

arnoldk_20 - Podany przez ciebie sposób jest nie do zastosowania w MP v. 6.4 - brak odpowiednich opcji w menu, a i w rejestrze klucze jakby trochę inne. Ściągnąłem MP 9.0 i tam znalazłem to o czym piszesz.

elektryk - Jak sprawdzić czy *.mpg to na prawdę MPG? Nie zagłębiałem się dotychczas w strukturze plików z filmami :(

Najbardziej interesuje mnie "jak" to działa, "co" jest umieszczone w pliku z filmem i jak ewentualnie to "wyciąć". Sprawa konfiguracji komputera aby uniemożliwić takie efekty jest już drugorzędna.
  • Poziom 42  
    artha napisał:
    elektryk - Jak sprawdzić czy *.mpg to na prawdę MPG? Nie zagłębiałem się dotychczas w strukturze plików z filmami :(
    Załaduj do VirtualDuba i zobaczysz, jak się będzie pluć ze to ASF albo inny microsoftowy syf to będziesz wiedział. Poprostu kolesie z microsoftu dodali taką opcje do własnego formatu filmów.
  • Poziom 20  
    Ale wy muły jesteście nie wiecie o co chodzi kolesiowi. Może ja to wyjaśnie. Podczas uruchomieniu się filmu xxx otwierana jest przeglądarka ze stroną xxx. Np. chce aby podczas odlądania filmu xxx w 28 minucie otworzyła się strona www.google.pl. Jak to podkleić do filmu i odwrotnie. Czy to jest zrozumiałe. Boże my w UNII jesteśmy.
  • Poziom 42  
    kotlet napisał:
    Ale wy muły jesteście nie wiecie o co chodzi kolesiowi.
    Nie jesteśmy muły, tylko uważamy że kolega który zadał pytanie sam nie jest mułem i się zainteresuje odpowiedziami i sugestiami.