Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Belkin f5d7234 dzielenie łącza

31 Mar 2010 22:55 2154 2
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z routerem jak w temacie. Mianowicie, kupiłem router aby rozdzielić sygnał internetu na 2 komputery. Po podaniu dostawcy WAN MACa i podłączeniu pierwszego komputera wszystko działało bez zarzutu. Problem pojawił sie po podłączeniu drugiego komputera. Na drugim komputerze internet działa jak chce. Raz da sie otwierać strony, a po chwili już nie. To samo z pocztą. Nie jest to problem całkowitych zaników internetu ponieważ w jednej chwili potrafi np. działac poczta a przeglądarka nie. Na dodatek na pierwszym komputerze też zaczeły sie dziać podobne rzeczy tylko dużo rzadziej. Co może powodować taką sytucje? Może to być zła konfiguracja routera albo coś w tym stylu?

Z góry dziekuje za pomoc

Popraw temat. Regulamin pkt. 11.1
    witux
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wygląda, jakby oba komputery miały ustawiony taki sam MAC adres - radzę sprawdzić. Jeśli oba komputery były podłączane do internetu zamiennie, to jest wielce prawdopodobne, że ustawiłeś im ten sam MAC, i tak zostało.
    Nad to, radzę ustawić na sztywno adresy serwerów DNS.
  • Poziom 2  
    Na początek dziekuje za szybką odpowiedź.

Jeżeli chodzi o routery i dzielenie łącza to jestem totalnie zielony bo do tej pory nie potrzebowałem takich zabiegów wiec prosze o wybaczenie jeżeli pewnych rzeczy nie bede wiedział.

O ile dobrze sprawdzałem to każdy komputer ma inny MAC. Komputery przed kupnem routera nie były wogóle podłączone do tego łącza (stały w 2 różnych domach).

Szukałem na innych forach podobnego problemu i gdzieś wyczytałem że przy łączu ethernetowym należy podając dostawcy WAN MAC ni używać sklonowanego z kompa (co ja zrobiłem) tylko MAC routera. Czy to może być przyczyną takiego zachowania sie sieci?

Czy adresy DNS musze dostać konkretne od operatora, czy wystarczy wykorzystać któreś z podawanych w różnych miejscach w sieci?