Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik temp.radioodbiornik Seat Cordoba

31 Mar 2010 23:05 7489 10
  • Poziom 9  
    Witam!!
    Mam pytanie odnośnie radioodbiornika fabrycznie
    zamontowanego w samochodzie Seat Cordoba rok 2000 ,
    a konkretnie wskazań temperatury na zewnątrz. Na obrazku u góry po lewej stronie prawdopodobnie wysiadł czujnik , ale nie wiem gdzie jest zamontowany .Jeśli ktoś z szanownego forum mógłby
    mi pomóc go zlokalizować , ewentualnie podesłać jakiś rysunek lub schemat byłbym wdzięczny.
    Z góry dziękuję!!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Do kolegi Motronic
    czy to znaczy że czujnik temperatury jest umieszczony wewnątrz obudowy
    prawego lusterka?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Myślę , że z mechaniczną regulacją lusterek też on jest tam zamontowany, jutro sprawdzę co się stało.
  • Poziom 13  
    Jest sporo informacji w internecie na temat tego czujnika.
    Jest to termistor, który w serwisie kosztuje ok. 70-80 zł, w allegro proponują za ok.14-15 zł plus przesyłka, a w sklepie elektronicznym można go kupić za2,5-4,00zł.
    Najtrudniej jest wyjąć z uchwytu lusterko. Szukać instrukcji wymiany w internecie/ są nawet zdjęcia przez co jest łatwiej.
    W elektrodzie ten temat też się przewija.
    Powodzenia
  • Poziom 9  
    Witam!!!
    Przepraszam , że po dłuższej przerwie !
    Nareszcie miałem troszkę czasu i rozebrałem prawe lusterko , faktycznie
    czujnik był w stanie agonalnym , cały skorodowany . Mam pytanie
    jaki to jest typ czujnika ?
    Podłączyłem potencjometr pod kabelki w lusterku , ustawiłem 730om wskazania temperatury były 26,5Celsjusza, takie jak na termometrze zwykłym rtęciowym , gdy zmniejszam wartość na potencjometrze wartość temp. na wyświetlaczu rośnie w górę i odwrotnie gdy zwiększam wartość potencjometru temp. spada !Czujnik temp.radioodbiornik Seat Cordoba Czujnik temp.radioodbiornik Seat Cordoba
  • Poziom 10  
    Witam Mój czujnik temperatury zewnętrznej zwariował, zakupiłem nowy i dzisiaj zaplanowałem wymianę. Mam Cordobę lll 1.9 TDI z października 2003 r. i niestety w prawym lusterku u mnie nie ma , podobnie w lewym. Wie ktoś z Was gdzie jeszcze może być w tym modelu? Interesują mnie doświadczenia, nie domysły
  • Poziom 14  
    jest pod lewą kratką w przednim zderzaku
  • Poziom 10  
    telik0006 ma rację w przypadku Cordoby 3 z 2003 roku - czujnik temp. zewnętrznej jest za lewą kratką wlotu powietrza w przednim zderzaku
  • Poziom 9  
    Witam!
    czujnik kupiłem na allegro 25zł < 1kom, ntc> tym samym zamykam temat !
    dodaję obrazek...........