Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowniki do odtwarzacz mp3 Sansa Fuze (4gb)

31 Mar 2010 23:20 8277 6
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    DIGER napisał:
    Witam.
    Mam odtwarzacz mp3 Sansa Fuze (4gb), ale nie mam do niego sterowników i nie mogę ich znaleźć na żadnej stronie. Może ktoś wie skąd można je pobrać?

Potrzebujesz konkretnie sterowników czy masz problem z przegraniem plików z kompa na niego ?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    :arrow: DIGER, przecież na Twoim powyższym screen'ie widać że odtwarzacz jest poprawnie wykrywany jako Portable Device (urządzenie przenośne).
    Powiem więcej, pod VID_0781 PID_74C0 nie ma konkretnych sterowników do znalezienia w internecie.

Ale coś mnie pokusiło i zajrzałem na stronę producenta, i wszystko co jest potrzebne do Sansa Fuze jest na stronie SanDisk => http://kb.sandisk.com/app/answers/detail/a_id/3249/ (instrukcja obsługi, firmware).

Dodatkowo ich wsparcie techniczne (support) zna przedstawiony problem z rozpoznawaniem urządzenia (urojony brak sterownika :D ) => http://kb.sandisk.com/app/answers/detail/a_id/42

Nie napisałeś łaskawie pod jakim systemem operacyjnym pracujesz, więc przyjmuje domyślnie że to Windows XP.
    Musisz po prostu wejść w ustawienia odtwarzacza >Settings >USB Mode i ustawić odpowiedni tryb połączenia pod PC:
    - MTP to MediaTransfer Protocol (do przenoszenia medii - audio, wideo itd.)
    - MSC Mass Storage Class (urządzenie magazynujące, czyli jako pamięć przenośna)

Aby działało poprawnie jako MTP wymaga zainstalowania Windows Media Player 11 lub 10 - Link docelowy - WMP 11 XP
    oraz dodatkowo Media Transfer Protocol pod Win. XP i Vista Link docelowy.

Jeżeli chcesz by Sansa Fuze działało w trybie MSC mode:
    - Wyłącz urządzenie ( OFF ).
    - Przesuń przełącznik blokady (Hold) w dół na Lock (kolor pomarańczowy).
    - Naciśnij i przytrzymaj lewy przycisk |(<<) przy podłączeniu urządzenia do komputera.

To chyba wszystko - zresztą wszystko jest opisane w instrukcji obsługi.