Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radio samochodowe JVC KS-FX430R nie ma dźwięku na wyjściach

01 Kwi 2010 06:48 8649 4
  • Poziom 11  
    witam wczoraj wymieniłem końcówkę mocy w radiu JVC KS-FX430R ma ona oznaczenie HA13158A i przyznam ze nie jest to tani interes bo dałem w sklepie 55zł
    wymieniłem ja dlatego że przeczytałem kilka tematów w podobnym stylu, gdzie również (podobnie jak w moim radiu) wyświetlacz działa, działają kasety i również wejście AUX jednakże brak w nim dźwięku.
    dodam że przed wymianą końcówki mocy było tak samo czyli nie było dźwięku
    czy ktoś wie co może być przyczyną ?
    radio pożyczyłem koledze no i oddał mi je po 4 miesiącach mówiąc ze dałem mu nie działające radio i nie było okazji żeby mi je wcześniej oddać!! choć prawdę mówiąc radio wcześniej działało w 100% (zanim mu dałem) ale nie potrzebuje sie kłócić.
    może ja już źle podłączam je w końcu dawno tego radia nie widziałem...
    a może ktoś ma jakiś schemat podłączenia tego radia albo opis (instrukcję) ?
    jeżeli ktoś wie jak mi pomóc to proszę pisać
  • Poziom 16  
    Witam. Jeśli nie wiedziałeś jak podłączyć, to pewnie znowu uszkodziłeś KM.
  • Poziom 11  
    na zdjęciu podpisałem kable jakie wychodzą z radia
    a poniżej napisze jak podłączyłem
    czerwony (power +12) do plusa akumulatora
    czarny (chyba: ground) pod minus akumulatora
    żółty (+12 permanent) też pod plus akumulatora
    2 fioletowe (right rear) głośnik
    2 szare (right front) głośnik
    2 białe (left front) głośnik
    2 zielone (left rear) głośnik
    jest też miejsce przy obudowie radia na wsuwkę i tu nie wiem czy też minus czy nie...
    ale próbowałem z minusem do masy i tez bez minusa przy masie
    no i efekt jakbym nie wziął dźwięku brak

Dodam jeszcze że na bezpiecznik są wbudowane 3 wsuwki a jak każdy wie ten bezpiecznik ma tylko dwie nóżki (jest on oryginalny) tak wiec istnieje możliwość przekładania bezpiecznika poniżej to narysowałem.
    Może możliwość przekładania ma jakiś wpływ na to ?
    Od czego może być zależne w które wsuwki włożyć bezpiecznik ?

Panowie właśnie podłączyłem mp4 pod wejście AUX i słychać na głośnikach tylko taka głośność jaka ustawiam w mp4 bez wzmocnienia.
    Natomiast kasety i radiostacje nie działają (tzn. kasetę kreci ale dźwięku brak, a na radiostacji również sygnału brak - słychać jedynie szumy)
    panowie pomóżcie mi!

Może ktoś napisze jak mogę sprawdzić końcówkę mocy?
    Wtedy mógłbym juz wykluczyć opcję spalenia końcówki.
    Może można sprawdzić końcówkę mierząc napięcie na jej poszczególnych nóżkach jako plus i masa jako minus?
    Poniżej zdjęcie końcówki wraz z opisem:

radio samochodowe JVC KS-FX430R nie ma dźwięku na wyjściach radio samochodowe JVC KS-FX430R nie ma dźwięku na wyjściach

radio samochodowe JVC KS-FX430R nie ma dźwięku na wyjściach

Moderowany przez damiancz:

Jeśli nie ma odpowiedzi na swój post , a chce się coś zmienić [dodać] to nie pisze się kolejnego , ale korzysta z opcji zmień. Scaliłem.

W radiu również przestał wyświetlać wyświetlacz jednak podświetlenie działa proszę o jakieś pomocne wskazówki.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zmierz, co się dzieje na wyjściach głośnikowych, bez wysterowania końcówki mocy (bez puszczania dźwięku). Względem masy powinno być około połowę napięcia zasilania na każdym wyjściu głośnikowym.
    Zmierz, co się dzieje na nóżce sterującej końcówką, czy końcówka jest w ogóle aktywowana.
    Przyczyną braku informacji na panelu może być uszkodzone złącze panela, usterka panelu, usterka w radiu.
    Zapoznaj się z klawiszem [SHIFT] i zacznij go używać.
  • Poziom 11  
    Zmieniam już wątek bo chce najpierw uruchomić radio.
    W radiu wymieniłem "Układ scalony Reg. napięcia SIP12" o oznaczeniu BA3918 wymontowany z radia sony działającego.
    Efekt to po podłączeniu zasilania zapala sie kontrolka przycisku włączania na panelu jednak radio nie reaguje na żaden przycisk i nie włącza sie co może być tego przyczyną?
    Każda pomoc mile widziana!