Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP2133 Mini Note zawiesza się

01 Kwi 2010 08:45 3188 8
  • Poziom 23  
    Witam. Posiadam laptop HP2133 Mini Note z Windows Home Edition SP2. Po pewnym czasie zawiesza się. Po włączeniu ukazuje się logo Windowsa, następnie pulpit i dalej zero reakcji, nie działa kursor myszy. Przy próbie naprawy z pendriva przez USB, brak możliwości naprawy systemu. Po ponownej instalacji systemu, działa przez pewien okres czasu. Usterka ta następuje często po aktualizacji przeglądarki internetowej. Jest to wersja biznesowa do której przypisany jest wyżej wymieniony system. Przy instalacji pojawia się partycja D, której nie ma możliwości usunięcia. Czy istnieje możliwość instalacji innej wersji Windowsa i w jaki sposób to wykonać? Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.
  • Poziom 37  
    Zainteresuj się sterownikiem g-sensora (tego od zabezpieczenia dysku) w moim bywa, że jak zadziała zabezpieczenie to się już zawiesi na amen.
    Teraz mam na nim windows 7 i przyczyną kłopotów był sterownik grafiki
  • Poziom 23  
    Dzięki za szybki odzew.Możesz mi wytłumaczyć za jaką opcje on odpowiada.Z PC stacjonarnym nie miałem problemu .Czy instalacja windowsa 7 udaje się bezproblemowo.Mam na myśli sterowniki.Na stronie producenta nie można ich pobrać.
  • Poziom 37  
    Sterowników typowo pod 2311 nie dostaniesz ale metodą prób i błędów dobrałem sterowniki z innych modeli HP które już dostały sterowniki pod w7.
    HP 3d drive odpowiada za wykrywanie nagłych ruchów laptopa po wykryciu takiej sytuacji sterownik po prostu wyłącza HDD
    trzeba odstawić laptopa w stabilne miejsce i odczekać 30 sekund po czym system się odwiesza i pracuje dalej. Łatwo rozpoznać blokadę dysku bo dioda HDD zamiast mrygać na seledynowo świeci non stop na pomarańczowo
  • Poziom 23  
    Tak jak kolega opisał ,występują te same objawy.Dioda świeci na pomarańczowo ,system nie uruchamia się ponownie.Czy uruchomienie laptopa w trybie awaryjnym i uruchomienie przywracania systemu przywróci go do poprzedniego stanu?
  • Poziom 37  
    Zainstaluj na nowo sterownik od g-sesnora i tyle. Ewentualnie odszukaj w panelu sterowania/zasobniku przy zegarze i wyłącz. Tylko wtedy trzeba delikatniej obchodzić się z netbookiem bo dysk jest nie chroniony
  • Poziom 23  
    Zainstalowałem od nowa sterownik i zero reakcji.Uruchomiłem go w trybie awaryjnym.Wykonałem przywracanie systemu.Efekt jest taki że uruchamia się system ,można się zalogować i znowu się zawiesza .Dioda pali się na pomarańczowo kursor myszy nie działa.Proszę o podpowiedż .
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Odinstaluj go i wywal z menadżera urządzeń. Jak nie pomoże to jak masz możliwość podmień HDD.
    Ja jak pisałem wcześniej. Po instalacji w7 miałem takie przygody, że chodził chodził a nagle stop treść ekranu statyczna i nic się nie działo. Wtedy zainstalowałem nowe sterowniki do grafik z serii 950 i pomogło
  • Poziom 23  
    Po zainstalowaniu Windows XP z SP2 laptop działał tylko dobę.Znowu zawiecha.Laptop ten ma naklejkę z kluczem Windows Home Edition SP2.Płyty instalacyjnej nie posiadam.Instalację wykonałem z pożyczonej płyty.Gdy doszło do wpisania klucza instalator sugerował klucz z nalepki a nie przypisanego do płyty instalacyjnej.Czy laptop ten ma przypisany system w biosie ? Dane biosu :F.05.Windows 7 nie mogę zainstalować bo na stronie HP nie ma sterowników.