Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Delikatne skoki napięcia na wyjściu zasilacza

elkamel 01 Apr 2010 09:12 3139 10
    elkamel
    Level 13  
    Witam.
    Mam na warsztacie komputer Athlon 3000+ DDR 400 MHz GeForce FX5200 i nagrywarka.
    Przy włączonym komputerze, czyli pod pełnym obciążeniem, na zasilaczu miernik pokazuje delikatne pływanie napięcia od 12.04 - 12.20V. Czy kwalifikuje to zasilacz do wymiany, czy mieści się to jeszcze w tolerancji?
    Wentylator na zasilaczu już słychać, że swoje przeżył ale nie wiem, czy wystarczy sam wentylator, czy lepiej zasilacz?
    Pozdrawiam. [/code]
    KMal
    Level 34  
    Takie "skoki napięcia" są dopuszczalne nawet dla zasilaczy z wyższej półki, a wentylator zawsze można wymienić lub wyczyścić i przesmarować - jak to wystarczy.
    User removed account
    User removed account  
    elkamel
    Level 13  
    To bolesne...
    Ultra Media 125W
    z tego co z naklejki doczytałem ;)

Komputer pracuje stabilnie.

Wstawię wentylator Revolteca za 14 zł i może jeszcze pożyje ten zasilaczyk.
    Czyszczenie i smarowanie nie praktykowałem ale myślę że wymiana będzie skuteczniejsza.

Dzieki za szybką odpowiedź myślę że można zamknąć na tym etapie
    Adam1988
    Level 26  
    Wymien ten zasilacz, nawet jesli ma te 125W to dla tego koputera moze byc to za malo.
    KMal
    Level 34  
    Jak chcesz dać za sam wentylator 14 zł, to na giełdzie, Allegro, kupisz zasilacz np. 200W za 20zł w dobrym stanie.
    PZ IX
    Level 34  
    Jeśli masz już kupić zasilacz, to w starszą Deltę w dobrym stanie zainwestuj. To dość dobre i żywotne urządzenia. Są znakomicie zabezpieczone przed uszkodzeniem ich samych, jak i całego komputera.
    User removed account
    User removed account  
    elkamel
    Level 13  
    Hehe a może ANTECA ;) Nie zastanawiałem się nad poborem zestawu bo w takiej konfiguracji go dostałem i o dziwo chodzi bydle już kilka ładnych lat. Kondziory na płycie OK w zasilaczu też nic nie widać.. Pewną abstrakcją jest te 125W ale może ktoś przykleił nie tą etykietę.. Jeżeli sprzęt wykaże jakieś skłonności do psucia na pewno umieszczę wzmiankę póki co poszedł do testów do właściciela..
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account