Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

aparat fotograficzny kompakt, panasonic, co kupić ?

robsson1988 01 Apr 2010 11:47 2554 6
    robsson1988
    Level 11  
    Witam, chciałbym zakupić jakiś sprzęt w cenie do 400zł, może być używany, zastanawiam się nad Lumix DMC-FS5 w cenie 250 zł, samsungiem s1070 w cenie 200 zł, no i na tym się moje wahania narazie kończą w zasadzie, licytowałem lumixy z serii FZ od siódemki w górę ( 8-10 ) ale niestety przekroczyły 400zł, szukałem również czegoś z dużym i niezłym obiektywem ale niestety....

moje wymaganie: aparat musi mieć optyczną stabilizację obrazu, matrycę > 4 mpix, robić przyzwoite fotki w średnim świetle i nie szumieć zabardzo
    co polecacie ?
    ion-tichy
    Level 31  
    Jeśli stabilizacja optyczna to Samsung tu odpada. Czyli raczej coś z Lumixa.
    FZ za 400zł to raczej ciężko będzie znaleźć, szybciej coś z TZ lub LZ.
    superjet
    Level 9  
    Nie wiem czy Kodak robi przyzwoite zdjęcia, ale bym coś z tej firmy polecił. Ceny nie są wygórowane ( ok. za 300-400zł coś kupisz) ale trzeba jeszcze dołożyć na parę bajerów (przyzwoite akumulatorki, ładowarka, futerał, karta pamięci itp.)
    :idea:Z Kodaka masz za ok. 400zł zoom optyczny ponad 5x i ponad 12MPiX.:idea:

Konkretnego modelu nie polecę, :D bo nie za bardzo się znam, ale jak chyba kupię Kodak EasyShare C190. :D:

pozdrawiam
    robsson1988
    Level 11  
    z tego co czytałem na recenzje.net.pl to kodaki mają słabe odwzorowanie barw no i tańsze modele nie mają optycznej stabilizacji, teraz zastanawiam się głównie nad tym lumixem fs-5, może ktoś go użytkował kiedyś i może coś na ten temat powiedzieć ?
    superjet
    Level 9  
    robsson1988 wrote:
    z tego co czytałem na recenzje.net.pl to kodaki mają słabe odwzorowanie barw no i tańsze modele nie mają optycznej stabilizacji, teraz zastanawiam się głównie nad tym lumixem fs-5, może ktoś go użytkował kiedyś i może coś na ten temat powiedzieć ?

No, ale na pewno nie każdy model tak ma.

I może ktoś powie mi na co wpływa ta stabilizacja,:?: bo mało o tym słyszałem.
    robsson1988
    Level 11  
    Stabilizacja optyczna minimalizuje lub wręcz likwiduje rozmycia powstałe podczas robienia zdjęć wskutek np drgań lub gdy fotografujemy obiekty w ruchu

a może ktoś w ogóle polecić jakiś konkretny model z lumixa ?
    arianm
    Level 10  
    Zawsze z kupnem czegokolwiek jest dylemat co wybrać
    Ja miałem tak samo ,zdecydowałem się na Panasonica tz 3 .
    stabilizacja optyczna ,szerokokątny obiektyw od 28
    mały gabarytowo z zumem 10 i jeszcze można pociągnąć elektronicznie
    Mi pasuje