Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNITRA SP 3015, działa tylko jedna kolumna, głośniki Altus.

maniekngs 01 Kwi 2010 12:46 1598 3
  • #1 01 Kwi 2010 12:46
    maniekngs
    Poziom 9  

Witam. Posiadam wzmacniacz UNITRA SP 3015, podłączyłem go kablem do komputera aby posłuchać muzy. No ale tutaj pojawia się problem. Otóż działa tylko jedna kolumna, a 2 jest tak jakby maksymalnie wyciszona. Co może być przyczyną? Głośniki to ALTUS 75, 65 W 8 ohm. Jak podłącze do tego wzmacniacza radio ( z zestawu ze wzmacniaczem ) to normalnie działają dwie.

Nie znalazłem w necie nic na ten temat wiec mam nadzieje że pomożecie.

Pozdrawiam.

0 3
  • #2 01 Kwi 2010 21:06
    mariann
    Poziom 35  

Witam
    Jakim kablem to połączyłeś? Podłączyłeś tylko jeden kanał, dlatego w drugim nic nie słychać.
    Pozdrawiam

0
  • #3 02 Kwi 2010 14:54
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

maniekngs napisał:
    Otóż działa tylko jedna kolumna, a 2 jest tak jakby maksymalnie wyciszona. Co może być przyczyną? Głośniki to ALTUS 75, 65 W 8 ohm. Jak podłącze do tego wzmacniacza radio ( z zestawu ze wzmacniaczem ) to normalnie działają dwie.

- niewłaściwy kabel
    - uszkodzony kabel
    - uszkodzony wzmacniacz (przełącznik wejść)
    - uszkodzona karta dźwiękowa
    - błędne ustawienia w sterowniku karty dźwiękowej (balans przestawiony w jedną stronę).

0
  • #4 02 Kwi 2010 18:54
    maniekngs
    Poziom 9  

Kabel jest dobry, bo sprawdzałem na innym sprzęcie. Z kompem też nie ma problemów bo normalne głośniki działają bez zarzutu.

Właśnie jest coś ze wzmacniaczem. A jak naprawić ten przełącznik wejść?? chodzi tutaj o potencjometr tak?

0