Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e46 330ci -błąd obd - mała wydajność katalizatorów?

01 Kwi 2010 13:29 5020 3
  • Poziom 2  
    Witam,

od pewnego czasu wyskakuje mi kontrolka od silnika, auto ma 195 tyś km przebiegu, po skasowaniu problem powraca - różnie raz po 500 km raz po 2000 km, czy oznacza to, że katy się zużyły czy błędne odczyty z sond? po za tym nie ma żadnych błędów, a jeszcze jedno jak kupiłem auto po okazało się że były odłączone sondy diagnostyczne, po ich podłączeniu zaczął wyskakiwać w INPA ten błąd:

E R R O R M E M O R Y R E P O R T -------------------------------------
    Date: 01/16/10 12:46:21 ECU: MS430DS0 JobStatus: OKAY Variant: MS430DS0-------------------------------------------------------------
    RESULT: 2 errors in error memory !-------------------------------------------------------------
    233 catalyst efficience Main cat. Bank 1
    Error frequency : 1 Logistic counter: 40
    N_32 2560.00 rpm MAF 157.96 mg/stk TCO 91.50 Grad C TIA 10.27 Grad C aufgetreten vor (rel. BZ) 5.00 h
    catalyst efficience to small --- --- --- Error to relevant Error debounce Error currently available stat. Error
    Errorcode: E9 71 01 28 50 1D BA 4E 51 E1-------------------------------------------------------------
    234 catalyst efficience Main cat. Bank 2
    Error frequency : 1 Logistic counter: 40
    N_32 2560.00 rpm MAF 152.52 mg/stk TCO 92.25 Grad C TIA 11.77 Grad C aufgetreten vor (rel. BZ) 5.00 h
    catalyst efficience to small --- --- --- Error to relevant Error debounce Error currently available stat. Error
    Errorcode: EA 71 01 28 50 1C BB 50 51 E1 =============================================================

szukałem trochę po necie ale nie znalazłem niczego sensownego :(
    czy to możliwe, że katalizatory są zapchane? auto raczej normalnie jeździ.
  • Poziom 35  
    bład dotyczy niskiej sprawnosci kata

pomierz dokładnie sondy przed i za katem i zrób dodatkowo analize spalin.
    podaj wynik, cos wymysle.

w najgorszym wypadku masz do wymiany sondy i kata, w lepszym moze tylko sonde.
  • Poziom 2  
    Jak sam podłączałem pod kompa, to nie wyskakiwała nigdy sonda.
    Więc pewnie udam się do kogoś kto ma pojęcie jak to sprawdzić.
    ps,
    mam nadzieję, że obędzie się bez wymiany katalizatorów - bo on jest w kolektorach wydechowych :cry:
  • Poziom 2  
    Robik3 - jak rozwiązałeś problem? Ja mam bmw 316 compact e46 i mam to samo. Świeci się kontrolka silnika, a komputer wykazuje "wydajność katalizatora poniżej minimum". Nadal mechanicy nie są w stanie powiedzieć co jest nie tak? Możliwe, że katalizator będzie do wymiany (przebieg 160 km), choć auto zachowuje się zupełnie normalnie. Nie wiem czy w przypadku katalizatora są zamienniki, które spowodują wygaszenie kontrolki błędu. Oryginał w ASO kosztuje 4 tys. zł