Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP Color LaserJet 1600 - Jak czyścić laser i lustra

01 Kwi 2010 14:23 13984 11
  • Poziom 11  
    Witam
    Drukarka HP color laserjet 1600, bardzo słabo i nierównomiernie drukuje czerwony, dodatkowo drukuje poprzesuwane kolory wzlędem siebie - to tez jest prawdopodobnie wina brudnej optyki.
    Zgodzę się z tym że tematów na elektrodzie na temat czyszczenia laserow i jakiśch luster jest pełno, ale nigdzie nie ma opisu jak to dokładnie zrobić, tzn jak sie dostać do laserów i luster, oraz czym to czyścić. Narazie sie dowiedziałem ze trzeba się dostać od tyłu do laserów, odkręciłem tylną blachę i są tam 2 płytki: pierwsza odpowiada za komunikację z komputerem, druga niewiem, co dalej? Proszę o pomoc, znam się na elektronice ale nie mam pojęcia o drukarkach laserowych.
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Witam. Musisz odkręcić tą całą blachę z tymi płytkami. I za nią jest właśnie laser przykręcony na 4 śruby. Należy wyczyścić wszystkie lustra łącznie z tymi wirującymi. Wyczyść je suchą szmatką.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Po wielkich trudach udało mi się dotrzeć do kasety z optyką, myślałem że będzie tam nagromadzone dużo tonerowego proszku lub kurzu ale fioletowe lustra, szkła, pryzmaty i wirujące kwadraciki wydają się być sterylnie czyste... Co dalej? To jest optyka więc wszystko jest przyklejone na sztywno, więc chyba już mam więcej nie rozkręcać?
    Drukarka HP Color LaserJet 1600 - Jak czyścić laser i lustra Drukarka HP Color LaserJet 1600 - Jak czyścić laser i lustra Drukarka HP Color LaserJet 1600 - Jak czyścić laser i lustra
  • Poziom 28  
    więcej nic nie rozkręcaj. wyczyść wszystkie elementy które wymieniłeś powyżej. Lustra fioletowe wydają się być czyste ale zapewne jest na nich nalot.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Dobre rezultaty dają bawełniane patyczki do uszu, od razu będziesz widział, jak szarzeja w miare czyszczenia poszczególnych powierzchni, a i zapewniają dobrą penetrację.
    pozdrawiam horse
  • Poziom 12  
    I co? Poskutkowało? mam identyczny problem i nie wiem co robić.

Gdzie są lasery, i jak się do nich dobrać?

Poddałem się. Trzeba chyba rozkręcić całkowicie całą drukarkę :/

Chyba coś zepsułem... Wyświetla mi teraz cały czas informację, że drzwiczki są otwarte.

Pomocy!
  • Poziom 18  
    na spokojnie proszę sprawdzić czy wszystkie wtyczki sa podłaczone

• Poziom 32  
    w tych drukarkach bardzo czesto czyszcze laser i najczesciej magenta jest zasyfiona bo jest najniżej :)
  • Poziom 12  
    Nie wiem, co jest nie tak. Rozkręciłem dziś drukarkę w takim stopniu jak wczoraj, skręciłem ponownie i dalej to samo. Co ciekawe, jak drukarka jest do góry nogami, to wydaje dźwięki jak przy inicjalizacji prawidłowej, ale i tak wyświetla za chwilę, że drzwiczki są otwarte.

Jak włączam drukarkę, to sa normalne "tyknięcia" a potem nic się nie dzieje.

Czyli co mi zostało? Udać się do serwisu, czy ktoś ma jakiś pomysł?
  • Poziom 28  
    Sprawdź czujnik zamknięcia od górnej pokrywy.
  • Poziom 12  
    znalazłem ten czujnik, ale co mam z nim zrobić?

Znajduje się on od strony płyty głównej, ale z tej części drukarki niczego nie odkręcałem, klapę jedynie. Co z tym może być nie tak?

Hmmm... Może ten stycznik szlag trafił?
  • Poziom 11  
    Witam ponownie. Drukarka działa mi już od dawna idealnie po wyczyszczeniu całej optyki, dobrze odwzorowuje kolory, idealnie nakłada względem siebie i teraz są żywe.
    Czyściłem optykę patyczkami do uszu, ale myślę że lepsze by było sprężone powietrze a najlepszy by był (uwaga) odkurzacz;) Ponieważ przy czyszczeniu watą z patyczków jest ryzyko porysowania (wata w brew pozorom jest ostra) lub skrzywienia optyki. Po rozkręceniu drukarki doszedłem do wniosku że właściwie niepotrzebnie ją rozebrałem bo najpierw można było by spróbować wyczyścić od przodu tzn. otworzyć przednią klapę, wyjąć tusze i pod tuszami są 4 szczeliny, te szczeliny dokładnie wyssać odkurzaczem, ale uwaga bo tuż pod blachą ze szczelinami są te cztery szybki i trzeba uważać aby ich nie porysować:

Wrzucamy tusze i próbujemy coś wydrukować. Jeżeli to nie pomoże to niema sensu kombinować z czyszczeniem tych szybek bo optyka w środku jest zabrudzona, musimy wtedy sobie zarezerwować duży stół, 3 godziny czasu i rozebrać drukarkę.
    Pokażę tutaj po kolei jak rozkręcić ten model drukarki, bo zdjęcia dużo więcej tłumaczą niż pisanie o tym. Wyciągamy tusze i dolną kasetę z papierem, odkręcamy tylną pokrywę i mamy:

Następnie ściągamy boki obudowy które są zamocowane na zaczepach:

Tutaj dam trochę gęściej zdjęć bo miałem problemy ze ściąganiem boków - łatwo można coś połamać...

(UWAGA! Zdjęcia nie są po kolei)

Drukarka HP Color LaserJet 1600 - Jak czyścić laser i lustra Drukarka HP Color LaserJet 1600 - Jak czyścić laser i lustra Drukarka HP Color LaserJet 1600 - Jak czyścić laser i lustra Drukarka HP Color LaserJet 1600 - Jak czyścić laser i lustra Drukarka HP Color LaserJet 1600 - Jak czyścić laser i lustra
    Drukarka HP Color LaserJet 1600 - Jak czyścić laser i lustra Drukarka HP Color LaserJet 1600 - Jak czyścić laser i lustra

Teraz dla świętego spokoju doradzam opisać wtyczki, jaka wtyczka do jakiego gniazda ja to zrobiłem w formie małych karteczek z taśmą klejącą z napisem np J103 tak jak są opisane gniazda na płytkach. Odłączamy wszystkie taśmy i kable. Wiązki lecące w czarnej listwie u góry wyciągamy:

Czarną listwę odkręcamy i wysuwamy w bok:

Teraz odkręcamy metalową blachę z płytkami drukowanymi:
    Drukarka HP Color LaserJet 1600 - Jak czyścić laser i lustra Drukarka HP Color LaserJet 1600 - Jak czyścić laser i lustra

...tak ta czarna puszka to kaseta z laserami i optyką. Odkręcamy ją, a potem otwieramy i czyścimy
    Drukarka HP Color LaserJet 1600 - Jak czyścić laser i lustra Drukarka HP Color LaserJet 1600 - Jak czyścić laser i lustra Drukarka HP Color LaserJet 1600 - Jak czyścić laser i lustra

Później składamy drukarkę w odwrotnej kolejności (analogicznie od tyłu) i drukujemy przez następne kilka lat

Dziękuję wszystkim za uwagę i za pomoc, mam nadzieję że też pomogłem, w razie jakich kolwiek problemów piszcie na forum.
    Pozdrawiam: macoslav88