Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zniknięcie z tray prog. Bluetooth w Lenovo G550 - Windows7

01 Kwi 2010 15:13 10981 6
  • Poziom 16  
    Posiadam w laptopie Lenovo G550 bluetooth i jakiś czas temu wyłączyłem go.
    Wszystko było ok bo w taryu pokazywała się ikonka że bluetooth jest wyłączony i w każdej chwili mogłem go włączyć. Lecz ostatnio ikona znikła a w menadżerze urządzeń nie ma w ogóle żadnego urządzenia bluetooth.
    Na laptopie jest Windows 7.
    Specyfikacji urządzenia bluetooth nie znam.
    Everest nie wykrywa bluetooth.
    Bios - Phoenix.
    W jaki sposób mogę znaleźć i włączyć bluetooth ?
    Jak to sprawdzić z biosu ?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Po pierwsze to włącznik mechaniczny. Po drugie to kombinacja klawiszy fn+f5 ( z tego co pamiętam). Bluettoth widoczny będzie w menedżerze dopiero po jego włączeniu.
  • Poziom 11  
    Wciśnij FN + F5 w Windows 7. Pokaże Ci się okno gdzie będziesz mógł włączyć kartę sieciową i bluetooth.
  • Poziom 16  
    Przy okazji zapytam na jakiej zasadzie działa to oprogramowanie - chodzi mi o to czy steruje ono biosem ?
    Czy może jest jakoś nad systemem jeśli wyłączając jakieś urządzenie system go już nie widzi ?

Gdzie to oprogramowanie się znajduje ? Na dysku czy może ma jakąś własną pamięć ?
  • Poziom 26  
    Oprogramowanie typu hotkeys instalujesz pod systemem windows. Służy ono do obsługi kombinacji klawiszy z klawiszem FN. Normalnie windows tego nie robi. Od strony hardware oprogramowanie to napisane jest pod konkretny sterownik klawiatury znajdujący się na płycie głównej. Twój wbudowany blutooth to troszkę zmodyfikowane urządzenie USB. Ma dodatkowy sygnał enable ( włączenie). Po wybraniu takiej kombinacji klawiszy aby włączyć bluetooth taki sygnał zostaje wysłany do modułu i zaczyna on być widoczny jako urządenie USB. Wszystko po to by nie była zużywana dodatkowa energia przy pracy na baterii.
  • Poziom 28  
    Pozwolicie się podpiąć?

Mam podobny problem, z tym że BT mam włączony cały czas, po uruchomieniu laptopa (T42) od razu działa myszka na BT. Ale windowsowska ikonka od BT już na tray'u się nie pokazuje. Muszę wejśc do Panelu Sterowania, urządzenia bluetooth i tam odznaczyć i ponownie zaznaczyć 'pokazuj ikonę BT w obszarze powiadomień'. Teraz mogę odbierać i wysyłac pliki (łączność z telefonem). Po ponownym uruchomieniu komputera ikonka od BT już się nie pojawia w tray'u. Identyczny problem występuje w blaszaku, gdzie mam podłaczony moduł BT od jakiegoś Acera.
  • Poziom 14  
    A czy posiada ktos instrukcje jak dostac sie do modulu bluetooth w modelu LENOVO G550 ? Chce mojej dziewczynie dolozyc moduł bluetooth ale nie wiem gdzie on jest montowany i jak sie po kolei do niego dostac... Moze ktos pomoze...