Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja i Zastosowanie Funkcji Ruter TP-link TD w8901g

lukasz396 01 Kwi 2010 16:04 3396 6
  • #1 01 Kwi 2010 16:04
    lukasz396
    Poziom 16  

Witam Właśnie dzisiaj zakupiłem Taki Router jak w Temacie TP-link TD w8901g Skonfigurowałem dałem hasło na WIFI wszystko jest w porządku internet mam z Netii 1mb.Chcę się tylko dowiedzieć jakie funkcje dodatkowe można w nim ustawić jest to mój pierwszy Router. A przede wszystkim jak zabezpieczyć swoją sieć bezprzewodową WIFI jak najlepiej dałem hasło ale nie wiem czy to wystarczy :/ muszę Mieć pewność Że nikt się nie Włamie.

Jeszcze taka Ciekawostka Gdy byłem w sklepie sprzedawca mi mówił żebym ustawił sobie w ruterze na Amerykę północną czy coś w tym stylu to wtedy net będzie hulał jak zwariowany będzie bardzo szybki coś coś tam mają więcej lepsza Moc 2 tyle niż w Europie nie pytałem się już bo spieszyło mi się jak to zrobić a wy może wiecie jak ?? Gdzie t się znajduje szukałem to nigdzie ameryki nie było

• #2 01 Kwi 2010 16:10
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda

Możesz jeszcze zabezpieczyć sieć filtrując MAC adres. W Europie dozwoloną moc nadawania mamy 100mW w Ameryce jest nieco więcej.

• #3 01 Kwi 2010 16:24
    lukasz396
    Poziom 16  

A jak to zrobić ? filtrując MAC Adres ? A jeżeli chodzi o tą moc nadawania To gdzie to zwiększyć ? :) jest to nie legalne ??

• #4 01 Kwi 2010 16:26
    witux

Daj sobie spokój z mocą. I tak nie będzie różnicy bo moc radia masz 17dB. Najprawdopodobniej filtrację mac adresów będziesz miał w sekcji /wireless/security/ lub coś podobnego.

• #5 01 Kwi 2010 16:36
    Karolo MPower
    Poziom 30  

W dużej częsci routerów ( np Pentagram ) moc nadajnika jest ograniczana do maksymalnej legalnej wartości poprzez zakładke serwisową w konfigu routera. Zwykły user nie ma do niej dostępu ale czasem mozna znaleźć w necie jak sie do tego dostać. Dla przykładu mój Pentagram cerberus 2 seryjnie moc nadajnika ma na 65% po zwiększeniu do 100% zasięg znacznie się poprawia.

Jeżeli chodzi o zabezpieczenia, zastosuj standard WPA PSK. Jest prosty i w zupełności wystarczający. Filtrowanie po MAC adresie sobie odpuść, no chyba, ze mieszkasz w okół sąsiadów hakerów :D

• #6 01 Kwi 2010 16:44
    witux

Karolo MPower napisał:
    .. Filtrowanie po MAC adresie sobie odpuść, no chyba, ze mieszkasz w okół sąsiadów hakerów :D

Dlaczego ? Filtrowanie mniej obciąża procesor routera niż szyfrowanie. Jeśli będzie korzystał tylko ze swoich komputerów to czego nie. Zawsze do bezpieczniej. Też może zastosować dwie metody.

• #7 01 Kwi 2010 19:45
    lukasz396
    Poziom 16  

Oj nie wiem czy nie ma hakerów Wokół mnie kto to wie :D:D:D A gdzie to można zwiększyć tę moc tak z ciekawości tylko sprawdzić i jak z tym MACadresów ?

Dodano po 2 [godziny] 46 [minuty]:

A jeżeli Leptopa Podłączę przez WIFI to mam ze zmienia mi się szybkość Łącza czy to normalne ?? Neta mam 1 mb a przez wifi mam 54 mb a czasami 24 nie odchodząc od rutera co to może być ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME