Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp pavilion dv6500 uszkodzona grafika

01 Kwi 2010 16:35 5676 12
  • Poziom 2  
    Witam jak w temacie trafil do mnie pavilion dv6500i najprawdopodobniej uszkodzona jest karta graficzna gdyz laptop startuje normlanie odpala sie itp. tylko ze na ekranie za miast obrazu widac paski poziome szare i czarne nic poza tym i tak jest za kazdym uruchomieniem, podłączylem do niego monitor zewnetrzyna i na nim tez nie bylo obrazu tylko komunikat "no signal". sprawdzalem mocowanie matrycy i jest ok nie widac zadnego uszerbku w materiale oslaniajacaym przewody jak i mocowanie w gniezdzie jest ok.
    Laptop posiada karte zewnetrzna: NVIDIA Geforce 8400M GS - 128 MB GDDR2 VRAM, taktowanie rdzenia/VRAM: 400/400 MHz

czy istnieje mozliwosc wymiany lub ewentualna naprawa usterki czy moze jest to cos innego ?
  • TermopastyTermopasty
  • Użytkownik usunął konto  
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 2  
    ok postaram sie zrobic tylko musze poskrecac go do kupy :) jak tylko to zrobie zamieszcze :D

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

oto zdjecie matrycy

Hp pavilion dv6500 uszkodzona grafika
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Czyli mam rozumiec ze jezeli podłącze jeszcze raz monitor zewnetrzny i zastartuje przynajmniej okienko biosu to wykluczam pierwsze opcje i zostaje tylko ta opcja:

vogelek23 napisał:

Ewentualnie może to być również usterka obwodu załączania sygnału LCDVDD.

zgadza sie ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    mam podobny problem, dv6599ea, odpala normalnie i chodzi w trybie awaryjnym ale po przełączeniu w normalny tryb obraz rozmywa się w kolorowe paski i po chwili pojawia się bluescreen. Czy to jest usmażona grafika?
  • Spec od komputerów
    whiteandred napisał:
    mam podobny problem, dv6599ea, odpala normalnie i chodzi w trybie awaryjnym ale po przełączeniu w normalny tryb obraz rozmywa się w kolorowe paski i po chwili pojawia się bluescreen. Czy to jest usmażona grafika?

Tak.
  • Poziom 8  
    Tak myślałem. Ech, dzięki.
  • Poziom 8  
    Mam hp pavilion dv 6500 dokładniej 6510ew i podobny problem jak kolega wyżej kolega mi podrzucił to coś do sprawdzenia i pokazał zdięcie blu screen po uruchomieniu najpierw w trybyie awaryjnym a następnie normalnie zaobserwowałem jak kolega zlekka rozmyty obraz i kolorowe cienkie paski. Sprawdziłem błędy rejestru programem Glary Utilities i jak chciałem uruchomić 3dmarka ale niestety wyskoczyło coś takiego po czym sprzęt już sięnie włączył. Teraz to tylko jak wcisnę power na chwilę wiatrak się włączy na kilka sekund po czym się wyłącza a na matrycy ciemność. Co może być przyczyną i ile ewentualnie kośztowała by napraw bo nie wiem czy sie opłaca. Hp pavilion dv6500 uszkodzona grafika
  • Spec od komputerów
    malyszada napisał:
    Teraz to tylko jak wcisnę power na chwilę wiatrak się włączy na kilka sekund po czym się wyłącza a na matrycy ciemność.
    Co może być przyczyną

Grafika.
    malyszada napisał:
    i ile ewentualnie kośztowała by napraw bo nie wiem czy sie opłaca.

Tak szacowany koszt 350-500.
  • Poziom 29  
    Potwierdzam,
    Naprawa tylko i wyłącznie poprzez wymianę chipa GPU na pozbawionego wady, czyli z roku najlepiej 10 w górę.
  • Poziom 8  
    Kolega mówił, że zapłacił za niego 400pln kupił od znajomego w robicie jakieś 2-3 lata temu więc naprawa jest nieopłacalna. Mimmo wszystko dzięki za pomoc.