Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox 8830 błąd LL-06 .

01 Kwi 2010 18:00 1988 13
  • Poziom 16  
    Witam. W Xerox'ie 8830 pojawił mi się błąd LL-06. Wyczytałem, że ten błąd oznacza "Fuser Oil Web Fault". Więc myślę, że chodzi o ten wałek czyszczący piec. I co z tym błędem zrobić. Pomocy. Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Jeżeli nie myli mnie pamięć to"Fuser Oil Web Fault" oznacza koniec taśmy czyszczącej teflon należy ją wymienić na nową
  • Poziom 16  
    Ok. Patrzałem i ta taśma jeszcze jest.
  • Moderator
    kołti napisał:
    Ok. Patrzałem i ta taśma jeszcze jest.
    Tylko..., czy maszyna o tym wie :) :?:
  • Poziom 16  
    A to można coś programowo zmienić?
  • Poziom 28  
    Może i można ale czy warto to jest ploter na A0 lepiej wymienić taśmę niż potem utrwalanie
  • Poziom 16  
    Tylko że ta taśma jest. Nie wiem czy ten błąd wyskoczył przez to, że raz ten moduł z taśmą wyciągałem, aby coś zobaczyć. A widziałem, że taśma jest. Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    A teraz x Xerox 8830 pojawił się mi błąd 'LL-60 NVM Fault'. Włączyłem go rano i taki komunikat się pokazał. Czy ktoś wie co to może oznaczać i czy można go skasować lub co z nim zrobić? Pozdrawiam.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Błąd danych zapisywanych w NVM (Non-Volatile Memory)
    może to być związane z wcześniejszym błędnym odczytem taśmy czyszczącej
    teraz trzeba przejść całą procedurę przywrócenia ustawień
  • Poziom 20  
    Przeprowadź inicjalizację pamięci NVM a później będziesz musiał przeprowadzić kalibrację maszyny. Jeżeli nie masz doświadczenia wezwij serwis.
  • Poziom 16  
    A może jakąś instrukcję jak to zrobić najlepiej? ;-)
  • Poziom 28  
    Stary nie obraź się ale bez doświadczenia nawet instrukcja Ci nie pomoże jak pisze kol. andrzej2000 weź serwis
  • Poziom 16  
    Patrzałem jeszcze raz i wyświetla "NVM Fault Call for assistance" a nie tak jak wcześniej "LL-06 NVM Fault". Może to jakiś inny błąd lub jest na niego jakaś rada. ;-)
  • Poziom 16  
    Witam. Błąd znikł poprzez uruchomienie funkcji "0363" w trybie diagnostycznym. Ale mam problem ze składarką, ponieważ zrobiłem update firmware'u w kontrolerze i drukarce, i po włączeniu drukarki i składarki, po włączeniu jej w menu uruchamia od nowa ploter. Wie ktoś czym to może być spowodowane? Pozdrawiam.