Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FedEx rozpoczyna testowe jazdy elektrycznych ciężarówek

pseven 01 Apr 2010 18:09 2133 2
 • FedEx rozpoczyna testowe jazdy elektrycznych ciężarówek
  FedEx rozpoczął wprowadzanie do swojej floty samochodów ciężarowych o napędzie elektrycznym. Pojazdy powstały z rąk inżynierów brytyjskiej firmy Modec i zostały zaprojektowane od podstaw, wedle wytycznych zamawiającego. Dziesięć nowych samochodów jeździ już na ulicach Londynu i wykonuje swoją pracę przez 8 godzin dziennie, w trybie takim samym co tradycyjne, benzynowe ciężarówki. Kolejne pojazdy mają wkrótce dołączyć do floty oddziału w Los Angeles. FedEx pozostaje niekwestionowanym liderem w swojej branży, pod kątem wykorzystania alternatywnych źródeł energii do zasilania pojazdów. Na całym świecie, z logo FeDex, służy już ponad 1800, głównie hybrydowych samochodów ciężarowych. Jeśli tylko pojazdy elektryczne zdadzą egzamin, prawdopodobnie będą sukcesywnie zastępowały samochody benzynowe. Przedstawiciele firmy podkreślają jednak, że na drodze do takiego stanu rzeczy istnieje szereg przeszkód. Jako pierwszą wymieniają przestarzałą sieć elektryczną. Użytkowanie pojedynczego samochodu elektrycznego stanowi ekwiwalent średniego zużycia energii przez dom jednorodzinny. Brakuje także odpowiednich regulacji prawnych dotyczących ściśle pojazdów elektrycznych.

  Źródło:
  http://www.inhabitat.com/2010/03/31/fedex-announces-test-run-of-electric-delivery-vans/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  pseven
  Translator, editor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  pseven wrote 8883 posts with rating 1914, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
 • #3
  polscott
  Level 2  
  FedEx rozpoczyna testowe jazdy elektrycznych ciężarówek
  Właśnie zakupiliśmy Modec`a , szału nie ma , bateria padnięta info gdzie wymienić na nową brak , ale ... jest ładny, przestronny , zasieg na Zebrach ma 100 mil ,w opcji dodatkowej mógł mieć do 150 mil , Modec jako pierwsza firma na swiecie oferowała usługę '' Better Place'' czyli stacje wymiany bateri - 25 minut - trwała wymiana wypłukanej na zaladowaną , teraz to domena Izraela i właśnie stacji o nazwie '' Better Place '' , my go zrobimy na elektryka z samoczynnym systemem ładowania zestawów baterii ( 2 ) ładowanie wewnętrzne wykluczające ładowanie z kabla , systemy MK I- MK V , niebawem pokażemy go na drodze w teście 3000 mil - bez ładowania , tak czy owak polecam tego vana , jest super .