Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny podstawkowe do 200zł

Gryfusek 01 Kwi 2010 19:02 2611 7
  • #1 01 Kwi 2010 19:02
    Gryfusek
    Poziom 9  

Witam, pewnie powiecie że było dużo takich tematów.
    Możliwe,
    ale przeszukuje sieć już drugi dzień w poszukiwaniu kolumn i nic interesującego nie znalazłem. :)

Do pokoju 15m2 mam zamiar wstawić zestaw 2.1
    Nie mam miejsca na kolumny podłogowe, więc jakieś niewielkie kolumienki postawie na pułkach lub powieszę na ścianie, a subwoofer upchnę gdzieś pod biurkiem :)

Szukam jakiś "monitorków" które mają za zadanie przenosić dobrze srednie i wysokie tony, resztą zajmie się sub.
    Myślałem nad Jakimiś VK7810, VK7830, DARTON RD210, MISSION M30I

Kompletnie nie znam się na tego typu kolumnach, więc nie zdziwcie się jeśli podałem najgorszy szajs na rynku.
    Chodź mam 200zł (nie dużo :P) to wolałbym do 150zł kupić.

Wzmacniacz to jakaś chińszczyzna 45W + dorobię końcówkę TDA7294
    Czy lepiej jakaś unitra + dorobiony tda7294/ unitra + aktywny sub ???

A tak, słucham muzyki hip-hop, czasami techno, no i radio.
    Teraz mam jakieś Clatronic, Chiny :P Ogólnie dźwięk jakby trzeszczący takie jakby szumy, nie czysty, a basy rozkręcają się dopiero pod koniec.

Czekam na podpowiedzi :)

0 7
  • #2 02 Kwi 2010 17:14
    Maciejcc
    Poziom 11  

Suby vk to wszystko to samo różnią się wyglądem :) kup jakiś ampli, do tego podłogówki i starczy a w 2.1 nie baw się bo na dobry 2.1 wydasz min 600zł. Napisz do mnie na pw

0
  • #3 02 Kwi 2010 18:26
    Gryfusek
    Poziom 9  

Sub zrobię :) te co podałem to podstawkowe, które z nich są najlepsze, albo jakieś inne zamienniki. Już rozważyłem kupno jakiejś unitry 2x35/40Watt, napisałem że na podłogówki nie mam kompletnie miejsca, nawet jak by były dużo lepsze. :)

Nie musze miec bardzo dobrego 2.1 wystarczy jeśli dźwiek wysokich tonów nie będzie przypominał szumu, po prostu przejrzysty :)

0
  • #4 02 Kwi 2010 21:32
    Maciejcc
    Poziom 11  

Jeśli wchodzi w grę DIY to stx gdn 14 100 i gwtk 10 :)

0
  • #5 03 Kwi 2010 09:54
    Dani66
    Poziom 30  

Space 86 to jedyne co możesz kupić w tej cenie.

0
  • #7 03 Kwi 2010 12:01
    Gryfusek
    Poziom 9  

Przepraszam chyba źle wytłumaczyłem, podajecie mi kolumny podstawkowe, lecz wielkie, nie mam żadnej szafy żeby je postawić a na podłodze nie ma miejsca, cała ściana zastawiona. :(
    Chodziło mi o takie wielkości tych co podałem na początku, no chyba że wszystkie tej wielkości są beznadziejne ? Nie potrzebuje w tych kolumnach wielkich głośników, tym zajmie się sub. :)

Dowiedziałem się że kolumny Darton RD210 są na głośnikach niskośredniotonowym Alphard WH406 i wysoko tonowym Prosonic YDQ204
    Czy one są dobre ?
    Czy lepiej Mission M30i, chodź są trochę za drogie i duże. Jakieś zamienniki ?

0
  • #8 04 Kwi 2010 20:58
    Gryfusek
    Poziom 9  

Czy na prawdę nikt z elektrody nie potrafi mi pomóc ?

Już nawet z bezradności podejmę się DIY
    Na jakich głośnikach ?
    Tonsil ?
    Jaki wysokotonowiec ?
    Jaki średnio-nisko tonowiec (10cm-12cm)
    Przetwornica ?
    No dobra przetwornice to juz znajdę, ale nie znam się na głośnikach więc do tego Wasza pomoc jest mi niezbędna.

0