Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada i router TP-Link td-w8901g - adsl ok brak internet

cj_bobo 01 Kwi 2010 19:53 8055 6
  • #1 01 Kwi 2010 19:53
    cj_bobo
    Poziom 12  

Witam,
    zakładałem u klienta router TP-Link td-w8901g 2tyg temu i wszystko działało ok. Wczoraj zgasła ikonka internet a synchronizacja adsl jest ok po ok 30 sekundach od włączenia routera. Zwykły modem speedtouch 330 działa ok.
    TPSA niby sprawdziło i było wszystko ok widzą router i twierdzą że źle wpisany login i hasło.
    filtry i telefony odłączyłem i nic to nie dało.
    Czy spotkał się ktoś z takim problemem.

z góry dziękuje za informację.

pozdrawiam

0 6
  • #2 01 Kwi 2010 23:19
    kasiyoni
    Poziom 11  

- Awaria routera , zawieszenie
    - Źle wpisany login i hasło
    - może ustawienia linie się zmieniły i zamiast PPPoA jest teraz PPPoE
    - może jakieś ustawienie jest wyłączone albo włączone np. NAT

Spróbuj zresetować router do fabryki i jeszcze raz go skonfigurować, jeszcze raz login i hasło do neo wpisać.

0
  • #3 01 Kwi 2010 23:27
    fisheye_
    Poziom 13  

Tak, wielokrotnie chociażby dziś spotkałem sie z 721 na tym routerze u klienta. Zazwyczaj bez ruchu pakietów pomiędzy erxem a routerem, czasami z ruchem, ale bez próby nawiązania połączenia. Wielokrotne resety do fabrycznych nie pomagały. Podejrzewam problem z softem na tym routerze.

0
  • #4 26 Paź 2010 19:28
    obi69
    Poziom 10  

Witam !
    Po pierwsze to jest dostępna nowsza wersja firmware , przy takiej okazji można się zaktualizować.
    http://www.tp-link.com/support/download.asp?a=1&m=TD-W8901G&h=V3

Potem Quick Start / Run Wizard.
    W Interface setup / Internet PVC2 poprawić TCP MTU na 1492 bo chyba tu jest problem że domyślnie 1480

W innych podobnych tematach podałem konkretne ustawienia.

0
  • #5 27 Paź 2010 07:57
    PICIA
    Poziom 33  

cj_bobo napisał:
    Witam,
    zakładałem u klienta router TP-Link td-w8901g 2tyg temu i wszystko działało ok. Wczoraj zgasła ikonka internet a synchronizacja adsl jest ok po ok 30 sekundach od włączenia routera. Zwykły modem speedtouch 330 działa ok.
    TPSA niby sprawdziło i było wszystko ok widzą router i twierdzą że źle wpisany login i hasło.
    filtry i telefony odłączyłem i nic to nie dało.
    Czy spotkał się ktoś z takim problemem.

z góry dziękuje za informację.

pozdrawiam

ustaw swój router na parametrach rejestracyjnych rejestracja@neostrada pl hasło rejestracja

VPI 0 VCI 35 Tryb PPPoA lub PPPoE - przy wyborze PPoA wybierz VCMUX a przy PPPoE LLC - enkapsulacja Dynamiczny IP
    te dane ci wystarczą -dodatkowo doradca dokładnie jaki tryb połaczenia wybrać -reszta ustawień w zasadzie nie powinna rzutować na połaczenie .Na tych parametrach jesli uzyskasz połaczenie -pobierzesz IP od strony CA to ewidentnie masz problem z danymi do połaczenia ale piszesz ze na modemie USB jest ok wiec parametry dobre - jesli reset nie pomoze to KLAPA

0
  • #6 13 Lis 2010 17:11
    rolf
    Poziom 10  

Witam! Mam identyczny router i ten sam problem. Proszę o pomoc!!!

0
  • #7 16 Lis 2010 22:41
    rolf
    Poziom 10  

Dzisiaj stwierdziłem, że nie ma sensu dalej walczyć z tym routerem i kupiłem nowy. Wybór padł na Linksys WAG120N. Swoją drogą polecam.

0