Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra MK 232p pytanie o schemat

Szczękościsk 01 Kwi 2010 23:47 1241 1
 • #1 01 Kwi 2010 23:47
  Szczękościsk
  Poziom 2  

  Poszukuję schematu do Unitrty MK 232p. Wiem że jest ten link http://www.edw.com.pl/forum/viewtopic.php?p=19120 ale to MK 232 i nie zgadza się z tym co mam rozebrane na biurku. No i jest jeszcze ten link http://www.elektroda.net/service.php?dir=/Audio/PL który niestety nie działa. Czy ktoś może ma ten schemat i byłby skłonny się nim podzielić?

  Problem z egzemplarzem którym się teraz zajmuję leży w dźwięku. Po włączeniu urządzenia magnetofon kręci kasetą, głowice odpowiednio dochodzą do taśmy i są czyste jednak z głośnika wydobywa się przerywany sygnał który określiłbym jako 'pyrkanie'. Przy dokładnym przysłuchaniu się dźwiękom dochodzącym z głośnika można wychwycić baaaaardzo ciche głosy, które prawdopodobnie są nagrane na taśmie ale nie sposób tego potwierdzić. Głośnik i potencjometr są w porządku, a żeby cokolwiek działać dalej muszę mieć schemat. Może ktoś miał już tego typu problem z tym urządzeniem i wie lub domyśla się gdzie może leżeć jego przyczyna? Jeśli tak to bardzo proszę o podpowiedź.

  Jeszcze, możliwe że istotna, informacja: po zdjęciu obudowy okazało się że bezpiecznik jest przepalony i należało go wymienić. Magnetofon po tym zabiegu zachowuje się w powyżej opisany sposób. Wymiana bezpiecznika nie jest trudną operacją jednak nie przepalają się one bez powodu. Nie doszedłem dlaczego ten się mógł przepalić ale może kogoś to naprowadzi?

  Dziękuję z góry.

  0 1