Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop cyfrowy do 2000 złotych.

Mefu 27 Lis 2010 05:12 8290 35
  • #31 27 Lis 2010 05:12
    zdziwiony
    Poziom 21  

No a co zobaczysz jak przebieg zakłócający 1us będzie występował co 10s ?
    Nic, dokładne zero. A na cyfrze owszem.

• #32 27 Lis 2010 19:27
    atmeg
    Poziom 14  

zdziwiony napisał:
    No a co zobaczysz jak przebieg zakłócający 1us będzie występował co 10s ?
    Nic, dokładne zero. A na cyfrze owszem.
    ]
    1us na 10 sek to na Rigolu trzeba z godzine polowac :) Ja podalem przyklad
    1us na 10 ms.

Wiec nie dojdziemy do zgodnych wnioskow , ja mam odmienne zdanie .
    A dokladniej to używam oscyloskopow od 15 lat do pracy zawodowej przy uruchamianiu i napraw urządzeń przemyslowych , wspomnianego Rigola posiadalem przez 2 lata i użytkowalem go w tym czasie prawie codziennie przy pomiarach od ukladow mikroprocesorowych do specjalnych generatorow dużej mocy (150V 50A) pracujacych w trudnych warunkach .
    Moja opinia dotyczy wspomnianego Rigola (nie wiem jak to jest w przypadku oscyloskopow renomowanych firm , takich o 1 lub 2 klasy lepszych ).
    To co sie natychmiast rzuca w oczy po pierwszych pomiarach to ze na analogu
    widzimy pomiar szybciej (czyli okolo 80% pomiarow wykonujemy szybciej ).
    Nastepna sprawa - wspomniany przypadek wychwycenia przebiegow okresowo wystepujacych , na analogu zdecydowanie szybciej , a dodam iz niespodziewajac sie takiego przebiegu w miejscu pomiaru na Rigolu mozna ggo zupelnie przeoczyc.
    Wielokrotnie miewalem przypadki iz musiałem wielokrotnie stopowac pomiar np. 10 razy lub wiecej aby zobaczyc to co na analogu widac natychmiast.A i jeszcze jeden minus Rigola ale podejrzewam ze wiekszosci tanich cyfrowek to dosc slabo dzialajaca funkcja trigger w porownaniu z przecietnym analogiem.
    ----------------------------------------------------------------------------
    Natomiast zdecydowanym plusem nawet taniej cyfrowki jest to ze pomiar mozna zastopowac i wtedy dokladniej przeanalizowac . Zdecydowana wyzszosc podczas pomiarow w ukladach cyfrowych.

Mam nadzieje ze te informacje przydadza sie koledze .

• #33 27 Lis 2010 19:49
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Na dobrym analogu również się go zobaczy.

• #34 28 Lis 2010 07:56
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Atmeg ma 100% racje. Na lepszych cyfrach, czas martwy jest krótszy, no i są zdecydowanie szybsze, nie rysują tak powoli jak rigol itp.

• #35 28 Lis 2010 16:28
    zdziwiony
    Poziom 21  

Lepsze cyfry lepiej kosztują. Trudno porównywać Rigola za 2 - 3k do Teka za 20 -30 k złoty. Czy wolno rysuje? Według mnie komfort pracy jest porównywalny do analoga. Możliwości ustawienia triggera są na tyle szerokie że wykrycie przebiegu zakłócającego jest duże. Niestety takie czasy że analogi odchodzą do lamusa. Chyba żadna z wiodących firm nie ma w swojej ofercie analoga.

Cytat:
    Na dobrym analogu również się go zobaczy.
    Przychodzą mi na myśl dwa a właściwie trzy rozwiązania.
    1.Oscyloskop z lampą o długim czasie poświaty- rozwiązanie do kitu.
    2. Oscyloskop z lampą pamięciową - ale kto taki widział już nie mówiąc że ma?
    3. No i ostatnie lampka tak jak np. w Teku informująca radośnie że trigger zadziałał.
    Osobiście chwalę sobie cyfrę za możliwość "złapania" przebiegów niekresowych i dokładnego obejrzenia.

• #36 13 Gru 2010 21:40
    Robertos80
    Poziom 11  

Witam.
    Takie coś z sygnału kompozytowego wideo otrzymałem na Rigol 1102CA.
    Ocena należy do Was.
    Uzywałem oryginalnych sond P2200.

Oscyloskop cyfrowy do 2000 złotych.