Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

t5 elektryczne szyby, podnośniki, jak podłączyć?

02 Apr 2010 11:06 19558 17
  • Level 20  
    Posiadam podnośniki szyb wraz z instalacją drzwi od T5 i może ktoś wie, jak je podłączyć i co jeszcze potrzeba, aby to działało? Jeśli jest możliwość, to też chcę aby działał zamek centralny.

Potrzebne schematy. Dzięki.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 20  
    może ktoś coś podpowie?
  • Level 21  
    Schematy w dłoń.Szyby chodzą pod komfortem.Sterowniki w drzwiach i główny w środku.Centralny jak wyzej plus odpowiednie kasety zamków.Komunikacja na CAN.
  • Level 9  
    nie koniecznie musza chodzic po komforcie. Mozna to zrobic na tzw.sztywno na przelacznikach nisko pradowych ktore sa zazwyczaj ladniejsze ale trudniej je podlaczyc i na przelacznikach 20A do ktorych wystarczy doprowadzic trzy kabelki.
    Reasumujac wersja pierwsza: potrzebujesz silniczek (zazwyczaj sa z modulem,takim plastyczkiem podpietym do silniczka ) wypinamy ten plastykowy moduł .Po jego wypieciu pojawia sie dwie blaszki wychodzace z silniczka , lutujemy do nich dwa kabelki.
    Przelacznik- najlepiej oryginal pojedynczy ktory nie ma funkcji przytrzymania automatycznego szyby góra/dół do niego trzeba podpiac dwa przekazniki i to samo na druga strone.
    Przekazniki- zwykle od chiciazby poloneza dostepne w kazdym motoryzacyjnym
    o obciążalności styków ok 10A-30A ( przeciążenia przy samym końcu zamykania - więc ze znamionowych 5A silnika t5 elektryczne szyby, podnośniki, jak podłączyć?
    Tutaj podaje schemat jak je podłaczyc przekazniki

Dalej trzeba wszystko podłaczyc ja na tym schemacie

Sposó drugi z przełącznikami wysoko pradowymi jest tak jak na schemacie wyzej bez potrzeby instalowania przekaznikow
  • Level 20  
    dzięki panowie za pomoc ale pierw spróbuje zrobić to na orginał, bo mam kompletną instalacje drzwi z włącznikami i podnośnikami i zamkami tylko brak mi instalacji z auta ale myślę że coś mi tu pomoże schemat od pana "T5"

kolego "miles w" ten twój schemat wszystko ok ale nie pójdzie na orginał włącznikach ale dzięki
  • Level 9  
    oczywiscie ze pojdzie, trzeba zrobic zworke na przycisku . jak bede mial chwile to zrobie zdjecie co trzeba i jak zlutowac.Wiem co mowie bo sam to robilem u siebie i dziala.
  • Level 20  
    robiłeś to na orginalnej instalacji i orginalnych włącznikach?
    bardzo chętnie zobaczę jak masz to wykonane na tych włącznikach.
  • Level 9  
    Wszytko bylo robione na oryginalach.Instalacje sam prowadzilem.Na przyciskach masz oznaczenie 1,2,3,4 gdzie 1-masa 2-podsiwetlenie 3-góra 4-dół.

Potzebujesz trzy pojedyncze przyciski by zrobic to dobrze. Te podwójne od kierowcy nie da sie przerobi ,ale mozna wsadzis dwa pojedyncze w ten caly koszyczek wyjmujac tamten podwójny zespolony.

Dodano po 1 [godziny] 30 [minuty]:

Mozesz sprobowac robic na oryginal ,ale te czesci co masz nie wystarcza! Wszystkim steruje moduł komfortu ktory jest podpiety do centralki na kolumna kierownicy i dalej do komputera głownego w aucie.
    Załóżmy że kupisz wszystkie potrzebne graty to po podpieciu tego wszystkiego dalej nie masz pewnosci czy to zadziała bo trzeba bedzie zaprogramowac komputer mod nowy modół ,ale moze kozac sie ze nie jest to takie proste bo masz uboga wersje i po prostu nie da sie zprogramowac tego komputera,trzeba kupic nowy.
    Wydaje mi sie ze gra nie warta swieczki.
    Mnie calosc kosztowala 450zł i dzień pracy no i mam wszystko na orginałach.
  • Level 20  
    dzięki panowie poszło po orginale , temat zamknięty.
  • Level 1  
    A czy kolega który to zrobil te szybki na orginale mógłby cos wicej powiedziec?mam 2 silniki z modulem i orginalne przelaczniki,patrze na ten schemat ale jakos srednio z tlumaczeniem.
  • Level 20  
    a masz ilstalację z drzwi od szyb elektrycznych,bo schemat jest dosyć bogatya potrzeba dosłownie podłaczyć 3 kabelki i wszystko gra. jak coś zadzwoń,bo brak czasu na neta. 511 956 335
  • Level 2  
    @seba24 Posiadam całe blachy z mechanizmami, silniczkami, przełącznikami i wiązką oryginalną od T5, jestem ciekaw jak to rzeczywiście trzeba podłączyć? Masz już czas, żeby objaśnić? Pozdrawiam
  • Level 20  
    dzwoń jak chcesz bo brak czasu na pisanie
  • Level 2  
    seba24 wrote:
    a masz ilstalację z drzwi od szyb elektrycznych,bo schemat jest dosyć bogatya potrzeba dosłownie podłaczyć 3 kabelki i wszystko gra. jak coś zadzwoń,bo brak czasu na neta. 511 956 335

Ten jest aktualny? Próbuję się dodzwonić i nie odpowiada...
  • Level 9  
    Odgrzeje kotleta troszke.
    Chcialbym dolozyc elektryczne szyby do mojej T5 z 2004 r.
    Macie Panowie jakies numery silniczkow ( na alle... sa sa dwa rodzaje, 6Q0 i 7H0)? Sa na alle... komplety do kupienia z blacha silniczkami i wiazka. Czy blache tez trzeba wymieniac czy tylko odkrecenie korby i przykrecenie
    silniczkow? Macie jakis bardziej lopatologiczby schemat podlaczenia szyb?