Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porada odnośnie naprawy Aparatu Cyfrowego CASIO ZX1080

02 Kwi 2010 13:42 2006 4
  • Poziom 12  
    Witam,
    Awarii uległ mi aparat cyfrowy Casio ZX1080.
    Co się stało mianowicie, podczas robienia zdjęć aparat spad z wysokości okolu 1.5m na ziemi z otwartym obiektywem z wyniku czego zaciął się obiektyw. Postanowiłem wysłać go do profesjonalnego serwisu z opisem diagnostyki. Kilka dni później dostaje zawiadomienie ze aparat został naprawiony i proszę zapłacić 250zl.Sytuacja bardzo mnie zaskoczyła ale po kilku telefonach i interwencjach dostałem go w takim stanie jakim miałem.
    OPIS usterki :
    aparat Casio jest naprawiony. Zablokowany był mechanizm Zoom i AF, najprawdopodobniej po upadku, jadnak w AF znalazłem również drobinki piasku. Obiektyw jest na nowo spasowany, prowadnice i mechanizmy oczyszczone, więc wszystko już powinno być w porządku.

I teraz moje pytanie jestem w stanie to zrobić sam?

Pozdr.

Dział "Diagnoza" jest działem poświęconym opisowi usterki wraz ze sposobem jej naprawy. Na tym dziale nie szukamy pomocy. Temat przenoszę do odpowiedniego działu. [dzimi]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Zrobiłem ale niestety gdzieś zgubiłem ładowarkę a właśnie mi bateria padła..
    Mam ładowarek od aparatu Olympus niestety bateria nie wjedzie bo jest za duza.
    I teraz moje pytanie dam rade ja naładować przez ta ładowarkę bateria ma 3.7V 1300mAh ta ładowarka jet pod baterie 3.7V 720mAh.
  • Poziom 31  
    Li-42 ma ok połowę mniejszą pojemność od NP40 i zupełnie inny rozkład pinów. Na krótko coś tam się pewnie podładuje ale szkoda akumulatorka i ładowarki. Prościej kupić ładowarkę.
  • Poziom 12  
    Próbowałem podłączyć to ładowarkę do tej baterii przez 3 druciki ale ta Lampka cięgle mrugała na czerwono.Tak kolo 1h postanowiłem wsadzić do aparatu włączył się na chwile i na ekranie wyskoczył napis bateria niska i się wyłączył...

EDIT:

Takie ładowani powoduje że bateria co raz bardziej traci V . Można ja w jakiś inny sposobu naładować>?
  • Poziom 12  
    Witam,
    Wiem ze jest teraz okres świąteczny i nie bardzo macie czas na pomoc.
    Ale jest to jedyny sprawny aparat na święta i fajne by było żeby chodził.