Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po zmianie procesora komputer się nie uruchamia

02 Kwi 2010 16:15 3820 10
  • Poziom 13  
    Komputer przy włączaniu próbuje się uruchomić przez sekundę i się wyłącza. Czy to jest wina procesora, spalony ? czy może trzeba jakieś zworki poprzestawiać
    Płyta główna asus p5rd1-v
    Stary procesor Celeron 2.8 Ghz 512 kb
    Nowy procesor P4 651 - 3.4Ghz 2mb

Dodano po 3 [minuty]:

Poprawka w ogóle się nie uruchamia, to tylko diody od włączania
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    z baterią spróbuje, ponieważ wyciągałem ją tylko na 2 minuty, a mógłby mi ktoś sprawdzić czy moja płyta obsługuje ten procesor, ponieważ dzwoniłem do sklepu i powiedzieli że na bank działa (był sprawdzany wczoraj)
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Możem i ślepy, ale jakoś tu: http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P5RD1-V.html 651 nie widzę. Jest tylko 650, ale między tymi dwoma CPU jest parę różnic (m.in. technologia produkcji).
    Stąd wcale nie byłoby takie dziwne, gdyby płyta nie mogła podjąć współpracy z tym procesorem.
  • Poziom 13  
    Dzięki wielkie, pozostała mi tylko wymiana procesora na inny

Dodano po 3 [godziny] 41 [minuty]:

Teraz po założeniu starego procka, komp nie startuje tzn. zasilanie jest, wiatraki kręcą się, procek się grzeje, lecz nic poza tym. Nie wiem czy procka jakoś spaliłem czy może płytę główną uszkodziłem przy zakładaniu wentylatora
  • Poziom 13  
    Jednak to chyba była wina zasilacza, po podłączeniu nowego procka, taki sam efekt był. Naprawiło się jakoś samo, po odłączałem wszystko co się dało. I po kilki próbach uruchomił się z napisem error - fatal....

Teraz mam kilka problemów. Jeden stary problem - wiatrak zawsze mi chodzi na 100% obrotów, jak miałem Celerona to wydawało mi się to normalne, jednak pentium przy 30C, kreci wiatrakiem na maxa. Może źle jakoś zworkę mam ustawiona na płycie głównej lub w biosie coś ??

Drugi problem - zainstalowałem CPU - Z który mi wskazuje co 2 sekundy 2.8ghz, a potem 3.4 ghz i tak cały czas, tak samo się dzieje z mnożnikiem (Multiplier)z 17 na 14 skacze. Windows normalnie odczytuje go jako 3.4ghz. Możliwe ze to wina zasilacza ??
  • Poziom 41  
    Co do wentylatora, to sprawdź w biosie czy twoja płyta ma włączoną automatyczną kontrolę obrotów.

CO do drugiego, to to się nazywa "Intel SpeedStep" I służy oszczędzaniu energii, mianowicie, gdy procesor nie jest obciążony, spada jego mnożnik i ilość pobieranej energii - wydzielanego ciepła. Możesz tą funkcję wyłączyć w biosie.
  • Poziom 13  
    Mogłbys mi napisac jak to po angielsku w biosie bedzie brzmialo, w czym szukac tej automatycznej kontroli obrotow

Intel speedstep - mam cos takiego w laptopie, ale tam wzrasta wartosc gdy jakis program uruchamiam, a w stacjonarnym skacze co 2 sekundy. Mniejsza z tym.

Powrocil problem z "system halted" - wczoraj jak wszystko dzialalo, to po podlaczeniu wszystkiego (napedu, wentylatorow, ustawienia daty w biosie) ponownie pojawil sie wspomniany komunikat. Dzisiaj znowu odlaczylem wszystko i nadal byl ten problem. Ale gdy nie weszlem do biosa i nie ustawilem daty, komputer jakos sie uruchomil.

I jeszcze jedno, wczoraj temp CPU mialem 33-36C, dzisiaj 52C, niby mam ulamene zabki w wenylatorze, ktore przytwierdzaja go do plyty glownej, ale na dwoch mocno sie trzyma

Dodano po 1 [godziny] 52 [minuty]:

to chyba wina pamieci biosu, jest jakis program do sprawdzenia tego ?
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    No to jak masz ułamane ząbki, to nie masz dobrego styku procesora z radiatorem. od co!

Nie mogę ci napisać po angielsku, bo każdy producent nazywa to sobie inaczej.
  • Poziom 13  
    Komputer naprawiony, odłączyło się coś odpowiedzialnego za obudowę, wiec wyłączyłem ta funkcje w biosie i wszystko działa.

Temperatura CPU 52C - tylko speedfan tak pokazuje, bios i asusprob pokazują 25-27C :) Wiec wszystko OK
    Ząbki są ułamane na skos, tzn z prawej jeden górny i z lewej dolny są cale, wiec to jakoś trzyma