Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Filament
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Cykacz"(czyli Automatyczny przycisk myszy)

Faber33 02 Kwi 2010 16:41 6654 23
  • "Cykacz"(czyli Automatyczny przycisk myszy)

Witam. Chciałbym Wam zaprezentować moją pierwszą poważniejszą konstrukcję, a ogólnie pierwszą opisaną tu na DIY: jest nią tzw. "Cykacz" czyli stworzony na przekaźniku lewy klawisz myszki komputerowej :)

Pomysł ten przyszedł mi na myśl podczas gry w jedną z gier internetowych gdzie punkty zdobywa się poprzez rozgrywanie w niej partii.

Materiały:

- stara działająca mysz komputerowa
    - płytka jednostronnie drukowana o wymiarach ok. 7,5 cm x 6 cm
    - przekaźnik np. Rm-2 (przewinięty na ok 50 Ohm (przy prądzie 100mA daje nam 5V którym musi być zasilany)
    - Tranzystory: BC238 i BD137 (lub zamienniki)
    -Rezystory: 10k, 22k, 1.5k
    -Kondensator: 470 uF
    -Potencjometr: 22k
    -Kabel USB
    -kilka drobnych przewodów
    -małe plastikowe pudełko na moduł "Cykacza"

Dodatkowe:
    Dioda LED (np. czerwona)
    Rezystor 470 Ohm

Koszty:
    W sumie to bardzo małe bo prawie wszystko znalazłem w swoich rupieciach :D, jedyną rzeczą którą kupiłem był potencjometr

A oto kilka zdjęć mojego dzieła:D ( sorki za tak słabą jakość bo zdjęcia były robione komórką :/) :

Finalna wersja w postaci "pająka"

Płytka drukowana (można nie jest piękna jak na pierwszą samodzielnie zaprojektowaną i wykonaną )

Płytka z elementami:

Przerobiona myszka:

Moduł cykacza w pudełku:

"Cykacz"(czyli Automatyczny przycisk myszy) "Cykacz"(czyli Automatyczny przycisk myszy)

Cykacz wraz z podłączoną myszką:

"Cykacz"(czyli Automatyczny przycisk myszy) "Cykacz"(czyli Automatyczny przycisk myszy)

Zapraszam Was do oceniania :) Każda uwaga jest ważna, jako że jestem początkującym elektronikiem :) Załączam w pości schemat i płytkę wykonaną w Eagle, może komuś się przyda :D bo przyznaję że nie jest to urządzenie codziennego użytku ale jak na pierwszy projekt jestem zadowolony ze swojej pracy :D Dziękuje za uwagę ;)

Edit: Dodałem screen schematu ;)

Fajne!
  • Filament
  • #2 02 Kwi 2010 17:17
    marco47
    Poziom 41  

Możesz mnie naprowadzić do czego służy ten jak go nazwałeś "cykacz" , bo z opisu nie mogę dojść do czego ma on służyć . Przepraszam za takie pytanie ale chciałbym wiedzieć co to jest i do czego służy , bo żeby coś oceniać trzeba to znać .

• #3 02 Kwi 2010 17:19
    Faber33
    Poziom 16  

hmm...jakby to powiedzieć...zastępuje on lewy klawisz myszy..np. jeśli trzeba dużo razy z okręjoną częstotliwością klikać w jakiś punkt na ekranie ;)

• #4 02 Kwi 2010 17:25
    marco47
    Poziom 41  

A , teraz rozumiem możesz szybciej skasować przeciwnika w czasie walki .
    To jaką maksymalną szybkość uzyskujesz na przekaźniku ( chyba dość małą ) , lepiej by było zastosować jakiś klucz elektroniczny ( tranzystor , itp. )

• Filament
  • #5 02 Kwi 2010 17:29
    Faber33
    Poziom 16  

powiem Ci że dość szybko sobie zasuwa...czas reguluje się potencjometrem :)...może kiedyś zrobię inną wersję tego "cuda" :) jak na pierwszą konstrukcję to myślę że nie jest to najgorszy projekt :)

• #6 02 Kwi 2010 18:52
    Maticool
    Poziom 19  

Hmm. A nie lepiej było by to zrealizować programowo w kompie?

Chyba, że potraktowałeś to jako projekt czysto edukacyjny...

• #7 02 Kwi 2010 19:04
    gercinek
    Poziom 11  

Maticool napisał:
    Hmm. A nie lepiej było by to zrealizować programowo w kompie?

Chyba, że potraktowałeś to jako projekt czysto edukacyjny...

Z tego co pisze został on stworzony do gier a duzo gier ma na tego typu zabezpieczenia pomysł fajny bym zrobił gdyby mi było potrzebne kiedyś sie grało w diablo to by sie przydało

• #8 02 Kwi 2010 19:13
    Mody
    Poziom 25  

Na pewno całość dało by się zrealizować bez przekaźnika, 555 jak generator
    i podpiąć się pod wyprowadzenie układu odpowiadające danemu przyciskowi.
    Może warto zmienić tytuł posta na "Autofire dla myszki" ;)

Pozdrawiam

• #10 02 Kwi 2010 20:33
    mkpl
    Poziom 37  

Przydatne na Otineo ;) automatycznie klika nastepną reklamę jak się dobrze ustawi i można spokojnie 50pkt nabić bez oglądania tego dziadostwa :)

Ty masz wersję sprzętową ale są specjalne programy w których można zapisać odpowiednie cykliczne zachowania myszki

• #11 02 Kwi 2010 20:34
    michal-michalik
    Poziom 23  

Przede wszystkim to zły dział. Powinno być DIV Początkujący. A urządzenie sam myślałem kiedyś coś takiego nie raz by się przydało, ale zazwyczaj wystarczało rozwiązanie software. Przekaźnik nie jest zły poza oczywiście hałasem, ale ten niwelujemy odpowiednim natężeniem dźwięku. A o żywotność nie ma się co martwić, nie ma tam dużych prądów wieć raczej przeżyje sporo.
    Pozdrawiam i wesołych świąt.

• #12 02 Kwi 2010 20:52
    wasall
    Poziom 11  

Jesteś w stanie określić częstotliwość bo w ogóle się zastanawiam ile z tego możesz wycisnąć. Czy jest to jakieś 20 kliknięć na sek czy np 2 ?

• #13 02 Kwi 2010 20:57
    kretowicz14
    Poziom 14  

Moim zdaniem projekt dobry. Gdybyś go dopracował w ten sposób, że by wchodził w obudowę do myszy, było by luks. CO do jakości zdjęć to zdarza się ale żeby nie mieć lampki do przyświecenia to kaszana.

• #14 02 Kwi 2010 22:23
    Faber33
    Poziom 16  

nie jestem w stanie sprecyzować ilości kliknięć na sekundę ale myślę że ok 8 przy maksymalnej szybkości będzie tak słuchowo sprawdzając ;)

• #15 02 Kwi 2010 22:40
    twistpl
    Poziom 12  

a powiedz mi, za każdym razem gdy chcesz sobie "zagrać" to podłączasz tą myszkę?
    Tak z ciekawości pytam. Podoba mi się pomysł, ale wydaje mi się mało użyteczny, przynajmniej dla mnie

• #16 03 Kwi 2010 00:56
    Faber33
    Poziom 16  

do normalnego przeglądania to używam akurat innej myszki ;) ale niema problemu z korzystaniem z tej ponieważ kabelek o modułu jest odłączany ;)

• #18 04 Kwi 2010 14:33
    Faber33
    Poziom 16  

kiedyś spróbuje to inaczej wykonać ;) ale narazie mam w planach do zrobienia coś innego ;)

• #19 08 Kwi 2010 22:00
    Jacek_13
    Poziom 2  

Witam, jestem nowo zarejestrowany na elektrodzie, trochę jestem, ale mało obeznany w elektronice :D i proszę o to żeby ktoś podał np schemat, lub dokładniejsze informacje, co do pliku, nie chce ni go pobrać.

• #20 08 Kwi 2010 22:19
    Faber33
    Poziom 16  

mi pobiera bez problemu :P może spróbuj na inne przeglądarce ;)

• #21 09 Kwi 2010 08:16
    Jacek_13
    Poziom 2  

Niestety, nie chce mi działać :cry: , a ja wciąż proszę, o ten schemat czy coś, jeżeli byłby ktoś tak miły.

• #22 09 Kwi 2010 23:20
    Faber33
    Poziom 16  

dodałem schemat do pierwszego postu jak ktoś potrzebuje ;)

• #23 13 Kwi 2010 16:50
    722525
    Użytkownik usunął konto  
  • #24 13 Kwi 2010 18:48
    Faber33
    Poziom 16  

w sumie to akurat takie były pod ręką :P a i zamiast T2 w finalnej wersji jest BD137 ;)