Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutowanie przewodow od Cana w Audi A4 z 2001

02 Kwi 2010 17:52 1207 6
  • Poziom 10  
    Ostatnio mialem powazne problemy z elektryka w aucie i poprosilem o pomoc dobrego elektronika. Generalnie zrobil kawal roboty bo auto mozna odpalic plus zczytal mi security pin z immo, ale przy poszukiwaniu usterki przeciol wszystkie kable od Can-u w aucie,plus dorobil polaczenie can-u pomiedzy sterownikiem silnika a zegarami, i polaczenie lini K pomiedzy ECU, zlaczem diagnostycznym i zegarami. Uzyl podrecznych kabli. Zajelo mu to jakies 3 godziny, niestety kiedy to robil nie skontaktowal sie ze mna i nie poinformowal ile mnie to bedzie kosztowalo a ja w tym czasie akurat bylem w pracy. Kiedy wrocilem do domu i uslyszalem cene to kolana sie podemna ugiely.Dostalem dwie opcje pierwsza tyle ile sobie zycza i jezeli bede mial jkies pytania lub problemy to mi pomoga, druga tansza zostawiaja wszystko tak jak jest. Wybralem tansza bo mam powazne tarapaty finansowe i myslalem ze za nim zbiora sie za drogie rzeczy to mi oszacuja mniej wiecej koszty. Musze teraz wszystko przelutowac uzywajac odpowiednich przewodow. I tu mam pytanie Czy musze uzyc do tego jakiejs specjalnej lutownicy i cyny czy wystarczy zwykla lutownica i cyna z kalafonia.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Wystarczy zwykła cyna z topnikiem i lutownica, zamiast taśmy izolacyjnej proponuję koszulki termokurczliwe.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    Dzieki :)
    A czy polutowane przewody nie beda zaklucaly komunikacji pomiedzy urzadzeniami?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    No to super wiadomosc :) Can-u pewnie obawiaja sie wszyscy ktorzy nie maja z nia do czynienia na codzien:)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Moze kiedys bedzie mi to dane :) Jak na razie to mam znikome pojecie o elektronice. Dobrze ze sa takie fora jak elektroda gdzie bezintersownie mozna uzyskac pomoc i jakies informacje.