Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo v50 '04 2.0D Nie reaguje na pilota

02 Kwi 2010 19:58 14023 13
  • Poziom 10  
    Witam. Auto jak w temacie. Raz na jakiś czas (kilka razy w tygodniu) przestaje wogóle reagować na polecenia z pilota w kluczyku (tj. zamykanie, otwieranie, zapalanie świateł, itd..) ma to miejsce zwykle po zakończeniu jazdy, następnego dnia już wszystko jest OK. Problem pojawia sie od jakichś 10 dni. Próbowałem z drugim kluczykiem i wszystko dokładnie tak samo, wiec nie jest to wina ani baterii ani samego pilota. Nie jestem pewien ale wydaje mi się ze problem pojawia się po jeżdżeniu w deszczu wiec moze to miec jakis zwiazek. Czy ktoś wie gdzie w tym aucie może znajdować się moduł tego odbiornika, możliwe ze tam coś nie łączy albo dostaje się woda. Ew czy ktoś ma pomysł co mogłbym jeszcze sprawdzić. Z góry dziekuje za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 15  
    sprawdź czy w momencie kiedy nie reaguje na pilota działają przyciski ryglowania wewnątrz pojazdu i czy zamyka cały samochód czy tylko jedną stronę, miałem podobne objawy i okazało się że przez lewą gumę dostawała sie woda i cała wtyczka w słupku przegniła, we wtyczce jest też podłączony CAN więc potrafi taka pierdoła parę innych rzeczy zablokować.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    zamykanie od wewnątrz działa zawsze, wiec z centralnym zamkiem chyba wszystko ok. na pilocie nie działają żadne funkcje ( zapalanie postojowych i włączanie "straszaka")
    btw. dzisiaj po powrocie do domu znow nawalało (bylo kolo 20), teraz (00:00) wszystko hula.
  • Poziom 18  
    Witam,też mam problem z tym zamkiem, nie zamykają się żadne drzwi, w 3 drzwiach słychac jedynie cykanie a w drzwiach prawy tył to nawet szyba nie reaguje, jest tam jakis sterownik, ma zasilanie ale nie reaguje ani na pilota ani na przyciski wewnątrz. Co jeszcze można sprawdzić żeby to naprawić?
  • Poziom 10  
    U mnie juz wszystko śmiga. Trzeba bylo dostac sie do centralki w drzwiach kierowcy, tam się dostaje woda i przewody byly lekko zaśniedziale i nadgnite, wszystko zostalo przeczyszczone i teraz nie ma problemu, z tego co mi mówiono w volvo to w każdych drzwiach jest taka centralka. Ona jest zintegorwana z silnikiem od elektrycznych szyb . tapicerka w drzwiach kierowcy trzyma sie tylko na 3 srubach i tysiącu zaczepów. Kiedys znalazłem dokładny opis jak to rozebrać ale nie potrafie go teraz znaleźć. Jeśli bedziesz miał jakeis drobne pytania to polecam dzwonic na serwis volvo aso panowie wszysko powiedzą.

tutaj znajdziesz opis jak rozebrac drzwi. http://vccs.volvocars.se/accessories/ii/
    (wybierasz jezyk, potem auto, i szukaj czy cos takeigo a potem z listy to co cie interesuje np Loudspeaker, front side door)
  • Poziom 18  
    Rozebrałem te drzwi, jest centralka. Dochodzi do niej zasilanie 12v ale nie reaguje w niej żaden przekaźnik. Nie widać tam sladów wody... Można w jaki sposób sprawdzić szynę czy dochodza do centralki polecenia?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    To zły trop? Po wcisnięciu przycisku zamknij zamyka się do połowy tylko zamek w lewych tylnych drzwiach w pozostałych tylko cykaja przekazniki w centralkach siłowniki wyglądają na uszkodzone, natomiast prawy tył wogóle nie reaguje nawet szyba choć zasilanie centralki jest. Zamki nowe drogie wiec może cos sie da przerobić
  • Poziom 15  
    niestety w tym samochodzie każde drzwi mają własny moduł który steruje zamkiem i podnośnikiem szyby a cyfrowo komunikują się z tym za schowkiem (CEM - w kwestii ścisłości)
  • Poziom 8  
    Witam,
    Ja z kolei mam taki problem, że domykanie szyb z pilota jak najbardziej działa, natomiast otwieranie nie. Proszę o jakąś podpowiedź, bo nawet nie wiem od czego zacząć. V50 2005 2.0D
  • Poziom 2  
    Hej, jestem francuzem i malo nie znam polskiego jezyka jak polak, to sorry na bledy. Czytalem tytaj problem na otwieranie drzwi, szyb...
    Ja mialem to samo na prawej strony, najpierw to zamykanie przod nie dzialalo, potem zaczynalo na tylne drzwi, potem szyby, lustro... i jusz nic nie mialem...
    W koncu znalazlem co to jest: wstyczka co jest przodu miezej drzwi i karoseria samochodu dostala woda i sol.... cala wstyczka byla do wymiana....
    Origynal czesci kolo 350Zł + montaz... (komplikowane bardzo)

Powodzenie.
  • Poziom 23  
    Mam pytanie , w modelu V50 z 2005r. od pewnego czasu przestały zamykać się zamki w dzwiach . Nie można zamknąć pilotem jak i kluczykiem w dzwiach kierowcy.
    Jedynie reaguje zamykanie klapy tylniej na pilota.
    W momencie zamykania słychać cykanie przekażnika chyba w dzwiach przednich
    Byłem z tym w dwóch serwisach i stwierdzily uszkodzenie wszystkich silników w 4- ch zamkach dzwi.Trochę nie chce mi się wierzyć na taki zbieg okoliczności.
    Jeszcze pamiętam ,że w tym dniu była nie domknięta szyba w dzwiach kierowcy.
    Czy padająca mrzawka mogła spowodować zwarcie w układzie załączania .
    Czy uszkodzenie któregoś z modułu zamka dzwi może spowodować zadziałanie zabezpieczenia przed przegrzaniem.
    Jak sprawdzić czy któryś moduł jest sprawny.Numer modułów : LH30699111.
    Aktualnie wyjęte są oba zamki dzwi tylnich i komputer wykrywa ,że są nie zamknięte .
    Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Czy komus udało się rozwiązać problem niedziałającego pilota? Mój pilot czasem zupełnie zamiera, samochód nie reaguje na wciskanie przycisków. Po jakimś czasie wszystko zaczyna działać. Co to może być?
  • Poziom 13  
    Cześć. Ja z kolei mam problem z zamkiem klapy bagażnika. Wymieniłem już kable w wiązce od kufra bo były sztywne i popękane ale nadal otwiera mi się on podczas jazdy. Rozebrałem zamek ale wudaje mi się że wszystko z nim jest ok. Miał ktoś podobmy problem?