Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Evel Sinline 2000 Uszkodzony? Śmierdzi komputer podłaczony?

02 Kwi 2010 20:52 2140 2
  • Poziom 14  
    Witajcie.
    Mam zasilacz ups ever sinline 2000va.
    Dziś stwierdziłem że minął już rok jak nie formowałem baterii - instrukcja mówi że powinno się robić do raz na 6 miesięcy.
    No to do dzieła. Zasilacz ma 1350wat komputer pobiera 180-200wat w biosie.
    Odpalam kompa wchodzę do biosu wyłączam monitor wyciągam wtyczkę ups z gniazdka i idę do kuchni - ups zaczyna pikać że podtrzymuje napięcie...
    Wracam z kuchni po około 15minutach w pokoju śmierdzi topnikiem do lutowania. Taki charakterystyczny zapach zawsze go się szuje jak lutownicę gorącą wbije się w topnik i on tak bulgocze dymiąc. Smród straszny w całym pokoju ale poza tym ok. UPS cały czas trzyma kompa komputer chodzi...
    Szukam źródła smrodu, nie było trudno wali z zasilacza komputerowego. Corsair 620wat.
    Hmmmm miernik w dłoń i zaprawiam żądła w upsa. Napięcie ok 228wolt. Czyli w normie.
    Częstotliwość i tu się przeraziłem:
    Matko boska co za kosmiczny wynik!!!
    Może źle mierzę?!? albo miernik popsuty. Wsadzam w gniazdko:
    No to co teraz? UPS trafiony? Co to może być?
    Wyłączam komputer podłączam do gniazdka loguję się na forum elektrody pisze posta - smród znikł...
  • Poziom 25  
    Podejrzewam, że nie tutaj "leży" problem.
    Kolega mierzy inną częstotliwość.

SLAL
  • Poziom 14  
    Problem polegał na uszkodzonym zasilaczu UPS. Podczas podtrzymania z baterii częstotliwość była błędna tak jak pokazywał miernik... Po oddaniu do serwisu naprawili go wymieniając jakiś drobny układzik. 20zł robocizna 2zł część uszkodzona.