Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston egis 24cf problem z iskrą

02 Kwi 2010 22:11 4327 9
  • Poziom 16  
    Witam posiadam kocioł ariston egis 24 cf problem polega na tym że kocioł nie odpala tylko pokazuje się błąd świeci zielona dioda on\off i czerwona dioda przekreślonej świeczki z tego co pisze w instrukcji to zatrzymanie spowodowane brakiem automatycznego włączania palnika czy to wina generatora iskry i jak go sprawdzić bo wygląda on na nie rozbieralny.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 13  
    Jest to błąd jonizacji. Od razu pokazuje się błąd czy wyskakuje iskra?
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 16  
    Błąd pokazuje się od razu i zapomniałem dodać pracuje pompka od co. Elektroda jonizacji wyczyszczona i nic to nie dało :cry:

Dzisiaj wcisnąłem reset i piecyk zaczął pracować (wczoraj ta procedura nie dała rezultatów ):D
  • Poziom 13  
    Sprawdż miernikiem czy nie ma przerwy któraś z elektrod zapłonowych ( czasem w ceramice może być przerwa ). Posprawdzaj styki generatora zapłonu ( łączenie do zaworu gazowego i modułu elektronicznego ). Odległość elektrod zapłonowych od siebie 4mm +/- 1mm. Przestaw biegunowość prądu we wtyczce ( w tych modułach elek. nie powinno to mieć znaczenia ale... ).
  • Poziom 10  
    Witam odświeżę troszkę temat.
    Posiadam taki sam piec gazowy i od dzisiaj mam problem z zapłonem palnika.
    Jak zrestartuje go to odpala i po odpaleniu nie przestaje cykać iskra i włącza się usterka co moge sprawdzić lub co mam wymienić
    Proszę o pomoc Pozdrawiam Patryk
  • Poziom 10  
    Może wstyd może nie ale ja nie wiem co to i jak to sprawdzić :D

• Moderator na urlopie...
    To proste. Musisz multimetrem sprawdzić jaki prąd jest wytwarzany przez płomień palnika. W instrukcji swojego kotła powinieneś mieć podana tą wartość. Jest to wartość różna dla różnych kotłów. Zazwyczaj mieści się w wielkości 1,5 - 40 µA
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany
    kabelek urwał się od elektrody jonizacyjnej
  • Poziom 10  
    Witam ponownie mam następny problem z tym piecem odnośnie pali mi sie dioda palnika iskra cyka tak jak powinna
    co może być uszkodzone ??
    Kod błędu :
    Zatrzymanie spowodowane brakiem automatycznego włączania palnika