Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston egis 24cf problem z iskrą

02 Apr 2010 22:11 4621 9
  • Level 16  
    Witam posiadam kocioł ariston egis 24 cf problem polega na tym że kocioł nie odpala tylko pokazuje się błąd świeci zielona dioda on\off i czerwona dioda przekreślonej świeczki z tego co pisze w instrukcji to zatrzymanie spowodowane brakiem automatycznego włączania palnika czy to wina generatora iskry i jak go sprawdzić bo wygląda on na nie rozbieralny.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 14  
    Jest to błąd jonizacji. Od razu pokazuje się błąd czy wyskakuje iskra?
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 16  
    Błąd pokazuje się od razu i zapomniałem dodać pracuje pompka od co. Elektroda jonizacji wyczyszczona i nic to nie dało :cry:

Dzisiaj wcisnąłem reset i piecyk zaczął pracować (wczoraj ta procedura nie dała rezultatów ):D
  • Level 14  
    Sprawdż miernikiem czy nie ma przerwy któraś z elektrod zapłonowych ( czasem w ceramice może być przerwa ). Posprawdzaj styki generatora zapłonu ( łączenie do zaworu gazowego i modułu elektronicznego ). Odległość elektrod zapłonowych od siebie 4mm +/- 1mm. Przestaw biegunowość prądu we wtyczce ( w tych modułach elek. nie powinno to mieć znaczenia ale... ).
  • Level 10  
    Witam odświeżę troszkę temat.
    Posiadam taki sam piec gazowy i od dzisiaj mam problem z zapłonem palnika.
    Jak zrestartuje go to odpala i po odpaleniu nie przestaje cykać iskra i włącza się usterka co moge sprawdzić lub co mam wymienić
    Proszę o pomoc Pozdrawiam Patryk
  • Level 10  
    Może wstyd może nie ale ja nie wiem co to i jak to sprawdzić :D

• Moderator on vacation ...
    To proste. Musisz multimetrem sprawdzić jaki prąd jest wytwarzany przez płomień palnika. W instrukcji swojego kotła powinieneś mieć podana tą wartość. Jest to wartość różna dla różnych kotłów. Zazwyczaj mieści się w wielkości 1,5 - 40 µA
  • Level 10  
    Problem rozwiązany
    kabelek urwał się od elektrody jonizacyjnej
  • Level 10  
    Witam ponownie mam następny problem z tym piecem odnośnie pali mi sie dioda palnika iskra cyka tak jak powinna
    co może być uszkodzone ??
    Kod błędu :
    Zatrzymanie spowodowane brakiem automatycznego włączania palnika