Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer do monitoringu 24h/dobe

12 Sie 2004 12:19 1777 10
  • Poziom 22  
    Witam musze zakupic komputer który bedzie pracowal w monitoringu danych wodociagowych obecnie byl p200 mmx i bylo dobrze (win 95) lecz ulegla uszkodzeniu plyta glówna poniewaz sprzet uzywany jest hmm nie zawsze dobry wiec raczej szukam czegos nowego myslalem o via c3
    bo tam nic sie nie stanie przy awarii wiatraka jak sie da duzy radiator moze macie jakies sugestie?
    inne moze 3kg miedzi i amd duron albo pIV?
    czekam na propozycje (mile widziane jakies przyklady)
    komputer moze byc strasznie slaby najgorsze co jest na rynku byle bezwawaryjne (skoro dziala ten program na win95 to nic szczegolnego tam nie trzeba)
  • Poziom 27  
    napewno nie procesor z rodziny AMD bo one mocno sie grzeja, nie lepiej celerona 2000mhz (okolo 300zl) na jakiejs porzadnej plycie (abit lub asus i czipset moze intela? sa w miare stabilne) do tego procesor mozna w BIOSie spowolnic do powiedzmy 800mhz (szyna 400mhz mnoznik 2) bedzie sie mniej grzac i w razie awari wentylatora i bez niego powinien sie nie przegrzac, oczywiscie jakis spory radiator miedziany, hmmm...co jeszcze, firmowe kosci pamieci ram, dysk wystarczy 5400obr/min bedzie sie mniej grzal a predkosc wystarczy, no i jakis porzadny zasilacz, nie jakis codegon, czy megabajt, o mocy powiedzmy 400W i wszystko powinno stabilnie i dlugo bez awari pracowac :)
  • Poziom 17  
    moja propozycja to kupić kompletnie zintegrowana płyte na intelu(vga + lan + dzwiek) np na 845.
    i najlepiej płyte firmową najlepiej asus, intel, gigabyte, soltek raczej odradzał bym wszystkie ecs-y asroki .
    MSI też bym odradzał bo z tego co widze sa dość awaryjne
    dotego najsłabszy dostepny celeron, ram według uznania (pojemność) tylko nie noname, obudowe z lepszym zasilaczem (wsumie nawet codegen 350W by wystarczył bo płyta weźmie niewiele prądui niebedzie obciażony. choć jak wiadomo codegen to takie jajko niespodzianka wiec lepiej wysupłać dodatkowe pare złoty i wziaść coś lepszego 300etka to az natto.
    no a reszte elementów mozesz przełożyć ze starego (dysk, cd, fdd)
  • Poziom 21  
    Ja bym proponował oryginalną maszynę IBM, lub innego renomowanego producenta, nie koniecznie nową. Trudno jest wykończyć te komputery.
  • Spec od komputerów
    hmm ew Duron 1600, i jakas markowa plyta z pamioeciami. nie bedzie sie grzal mocniej niz ten celeron. Chociaz ten pomysl z C3 jest niezly.
  • Poziom 15  
    Może warto byłoby zastosować jakiś jednopłytkowy, zintegrowany komputer przemysłowy z diskOnChip. Konstrukcje niezbyt szybkie ale pewne i pobierają zaledwie kilka W (każde 100W w ciągłej pracy to prawie 1PLN za dobę). Produkuje www.advantech.com/epc u nas sprzedaje www.elmark.com.pl
  • Poziom 18  
    Moja propozycja :

Części używane

Procesor intel celeron 600~850 Mhz
    płyta Asus tuslc2
    dysk seagate u6
    zasilacz Chiefteca ATX-1136H
    grafika ( cokolwiek z pasywnym chłodzeniem )
    2`a wentylatory na obudowe + 1 na dysk
    ram ( prawie każdy 2`u stronny )

Częsci nowe

procesor Amd Athlon ( poniżej 2000 XP lub Duron )
    płyta ( byle firmowa z regulacja napięcia w bios`ie , koniecznie na kt 266/333/400 , po instalacji systemu instalujemy „VCOOL” )
    dysk samsung 40 gb 7200 ( bezawaryjny i nie przegrzewający się ja barakudy, mam 2`a takie na serverku pod raid w strippingu od ponad roku )
    zasilacz Chiefteca ATX-1136H
    grafika ( cokolwiek z pasywnym chłodzeniem )
    2`a wentylatory na obudowe + 1 na dysk
    ram ( prawie każdy byle na 400Mhz )
  • Poziom 43  
    skywalker :arrow: Proponuję Ci starą maszynę Compaq takie coś rzędu Pentium 300 MHz. Można to kupić z monitorem i dyskiem w cenie około 800 zł. W tego typu komputerach Compaq nike stosował wentylatorów na procesorze, tylko "swojej produkcji"duże radiatory. Tego typuzestaw npracuje u mojego znajomego już drugi rok 24h/dobe bezawaryjnie.
  • Poziom 43  
    Józef tu chodzi o monitoring napięć, czyli tak zwane "zbieranie danych", a nie o kamery
  • Poziom 18  
    hm ... A ja bym jednak proponowal VIA C3. Nowy sprzet przy 24 monitoringu to jednak (chyba) lepsze rozwiązanie. Do tego jakas mala obudowa i będzie ok. W swoim czasie bylo pelno testów tej platformy VIA ( miedzy innymi pod nazwa firmową Eden).
    pozdrawiam
    pszemeq